dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 84
  1. #21

    Domyślnie

    blachodachówka i brak deskowania.... to jest przyczyna. w mojej rodzinie blaszane dachy są projektowane jedynie na budynkach niemieszkalnych. Nawet budynek inwentarski nie wchodzi w grę... współczuję... pozostaje zapomnieć o temacie i ucieszyć się gdy nadejdzie pora na wymiane pokrycia. wtedy pelne deskowanie i jeśli nie dachówki to chociażby gont bitumiczny... z góry przepraszam dumnych posiadaczy blaszanych dachów. Może nigdy nie zauważyliście że jest głośny i nadal nie zauważycie. Może u was zadziała się magia i przypadkiem tak dobrano producenta blachy i ekipe montującą i akcesoria i rodzaj dachu i połozenie geograficzne i kierunki świata - ze udalo wam się mieć cichy blaszany dach....
    sprzedam tanio kilka palet silka tempo, zostały po murowaniu.

  2. #22

    Domyślnie

    Gdyby trzeszczał gips karton to nie bylo by pęknięć .Na całym poddaszu mam dwa pęknięcia po około 20 cm
    Wkrety na blachodachowce mam pokręcone tak jak na zamieszczonym zdjęciu tylko że to foto garażu
    https://zapodaj.net/221fa4311df26.jpg.html

  3. #23

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomekkrosno Zobacz post
    Ktoś coś doradzi ?
    Odpowiedź masz ode mnie na pierwszych postach. Czasem trzeba po prostu uwierzyć, zamiast wchodzić w polemikę z bajkoopowiadaczami, którzy na podstawie Twojego projektu snują teorię co masz źle zrobione...

  5. #25

  6. #26

    Domyślnie

    Witam dziś trochę wieje więc nagrałem jak to trzeszczy
    https://megawrzuta.pl/download/8e88a...c6a6ac317.html
    Bardzo proszę o pomoc

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Uparty

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Zabrze
    Posty
    120

    Domyślnie

    Jak są łączone krokwie - nie widać śrub, blach. Wkręty? Gwoździe? Wydaje się zbyt mało usztywniona na moje oko. Dachówka docisnęłaby dach kilogramami, z blachodachówką jest jednak inaczej. Na ten moment ciężko ocenić winowajcę.

  8. #28

    Domyślnie

    Laczenie krokwi jest na gwozdziach i blachach

  9. #29

  10. #30

    Domyślnie

    brak kalenicy, płatwie cieniutkie, jętki przybite zamiast skręcone. nie wiadomo jak mocowane przy murłacie. Będzie trzeszczeć.


  11. #31

    Domyślnie

    Jętki są skręcone srubami bodajże 12 mm

  12. #32

    Domyślnie

    A co się dzieje z krokwiami w lukarnie? One tak na styk są wmurowane w ścianę? Szukałbym problemu w sztywnym dopasowaniu więźby do muru.

  13. #33

    Domyślnie

    Gdyby był faktycznie problem w dopasowaniu więźby do muru to ci należało by zrobić

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomekkrosno Zobacz post
    Jętki są skręcone srubami bodajże 12 mm
    na zdjęciach nie widać.

    Powinny być skręcone prętami gwintowanymi na wylot i z dwoch stron podkładki i śruby.

  15. #35

    Domyślnie

    Bo w tedy nie były jeszcze zrobione ale sam osobiście montowałem te śruby A bodajże 2 dni temu dokręcałem bo już nie wiem co z tym trzrszczeniem robić

  16. #36

    Domyślnie

    Masz smartfona, to wgraj sobie apkę z https://play.google.com/store/search...20polsku&gl=PL. Wyłącz wszystko w domu i ustal gdzie ten dźwięk najmocniejszy.
    Z tego co napisałeś: nie słychać pod dachem, słychać niżej . Wiatr będzie, zrób tak donieść o obserwacjach. No i nagraj go . Może która deska/belka podatna na skręcanie i na mur przenosi? A i stetoskop warto załatwić koszt w sumie niewielki i osłuchać więźbę przy wietrze

  17. #37

  18. #38

    Domyślnie

    Na bazie zdjęć nikt niczego nie znajdzie. Zbyt wiele możliwych przyczyn

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    StolarzS

    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Kruszwica
    Posty
    295

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    na zdjęciach nie widać.

    Powinny być skręcone prętami gwintowanymi na wylot i z dwoch stron podkładki i śruby.
    A czym się różni pręt gwintowany od śruby? Poza tym że jest słabszy i bardziej upierdliwy w montażu?


    Mędrców tu wielu, a nikt nie zagłębił się w temat braku murłaty, mimo że zostało to zauważone przez jednego usera.

    Zapodaj więcej zdjęć w jaki sposób krokwie są połączone z murem, ale brak solidnie zamocowanej murłaty do której są dokręcone krokwie to jak dla mnie przyczyna podstawowa.
    Jakim cudem kierobud nie zwrócił na to uwagi...???
    Na silniejszym wietrze dach się zwyczajnie porusza, brak mu sztywności u podstaw, czyli na murze i te ruchy powodują naprężenia i trzeszczenie więźby.

    Poza tym farmerów jest za mało - co prawda nie jest to przyczyna trzeszczenia dachu, ale za słabo dociśnięta blacha będzie głośniejsza na wietrze, stąd potem opinie że blacha jest głośna. Co druga fala nie zaszkodzi, nie kosztuje to majątek; jednak widać że artysta monter miał problem z trafianiem w łaty - stąd podkładki. Może sznurek pomoże?
    Ostatnio edytowane przez StolarzS ; 29-12-2020 o 07:25
    Życie jest rumakiem, który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał StolarzS Zobacz post
    A czym się różni pręt gwintowany od śruby? Poza tym że jest słabszy i bardziej upierdliwy w montażu?


    Mędrców tu wielu, a nikt nie zagłębił się w temat braku murłaty, mimo że zostało to zauważone przez jednego usera.

    Zapodaj więcej zdjęć w jaki sposób krokwie są połączone z murem, ale brak solidnie zamocowanej murłaty do której są dokręcone krokwie to jak dla mnie przyczyna podstawowa.
    Jakim cudem kierobud nie zwrócił na to uwagi...???
    Na silniejszym wietrze dach się zwyczajnie porusza, brak mu sztywności u podstaw, czyli na murze i te ruchy powodują naprężenia i trzeszczenie więźby.
    Murłata to jest tylko obudowana bloczkami BK od środka, a to , ze nie widać jak jest połączona z wieńcem i jak sa połączone krokwie z nią i tego nie widać, to pisało juz tu wielu.

    Skoro nie wiesz czym się różni pręt gwintowany od śruby wkręcanej w drewno, to o czym tu gadać.


Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony