dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie wałowanie trawnika

    Witam

    W Październiku miałem wyrównywaną działkę razem z wałowaniem i sianiem trawy. Niestety z efektu wałowania nie jestem zadowolony, jak wchodzę na działkę to zostawiam ślady (ważę 90 kg) , czy teraz przy ciepłej grudniowej pogodzie mogę wałować trawnik?

    Myślałem że deszcze ładnie uklepią ziemię ale minęły ponad dwa miesiące i nic :/ a na śnieg w tym roku raczej nie mam co liczyć.

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Na mojej działce była orka, równanie i sianie trawy.
    Ważę niecałe 70kg i też zostawiam ślady. Jesień była mokra, ale myślę, że do wiosny się trochę ubije. Ewentualnie po pierwszym koszeniu jakimś wałem przejadę, ale nie wiem czy znajdę aż tak ciężki żeby to zrobić ręcznie.
    Na polach co roku rolnicy robią głębokie orki, potem sieją i jest bardzo miękko, a późna wiosną jak wjeżdżają pryskać to nie ma większych śladów, latem również ziemia jest już bardzo ubita.

  3. #3

    Domyślnie

    Ok dzięki więc poczekam do kwietnia/maja z wałowaniem.

    Ten mój nie jest duży ale zasypany piaskiem waży prawie 100 kg

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    BioArt Ogrody

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-012
    Posty
    8

    Domyślnie Trawnik wałowanie

    Wałowanie trawnika wykonuje się przeważnie na wiosnę wraz z wertykulacją trawnika. Ślady po stopach ciężko się zniwelują same na świeżym trawniku proponuje albo wiosenne dosiewki, lub podsypanie ziemi w tych miejscach, jak nie pomoże wałowanie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony