dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Służebność przesyłu mediów i wielu współwłaścicieli drogi

    Hej, planuję kupić działkę budowlaną wraz z udziałami w drodze. Udziały w drodze poza mną ma jeszcze 17 osób. W celu podłączenia do mojej działki mediów takich jak woda i kanalizacja, potrzebuję w akcie notarialnym nadać służebność przesyłu dla firm obsługujących wyżej wymienione media. Notariusz poinformował mnie, że aby nadać służebność, wszyscy właściciele drogi muszą stawić się na podpisaniu aktu notarialnego lub mogą nadać mi notarialnie pełnomocnictwo. Nie mam kontaktu z wszystkimi właścicielami działki. Może ktoś z Was miał podobny problem lub wie, czy jest jakieś inne łatwiejsze wyjście z sytuacji?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    domsat

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Łódż
    Kod pocztowy
    93-362
    Dzielnica
    Górna
    Posty
    259

    Domyślnie

    Spróbuj zapytać o to innego notariusza.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Najszybsza i bezpieczna - zgoda wszystkich współwłaścicieli.
    Druga opcja - decyzja starosty
    Trzecia - poczytaj uchwałę Sądu Najwyższego z dnia 19 kwietnia 2002 r. III CZP 18/02 i wyrok NSA z 17 sierpnia 1998 r. IV SA 585/96

    Notariusz nie musi się tym przejmować - dobrze, że trafiłeś na takiego, co dba o Twoje bezpieczeństwo. Większość pewnie zainkasuje taksę a o problemie dowiesz się, jak nie dostaniesz PnB (choć i na tym etapie może przejść sprawa - s dopiero operator odmówi rozkopania drogi jak nie będziesz miał zgody wszystkich).

    Oczywiście służebność nie musi być nadana w momencie kupna działki - możesz ją kupować j westycyjnie czy w innym celu i nie potrzebować mediów albo jeszcze nie teraz.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 11-01-2021 o 19:49

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony