dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Exclamation Akustyka w nowym wnetrzu

    Prosze o pomoc.

    Niedawno wynajelam mieszkanie w nowym budownictwie. Budynek jest apartamentowcem, kameralnym z 3 pietrami.
    Mieszkam na 1 pietrze; nade mna jest dwupoziomowe mieszkanie.

    Po kilku dniach zwrocilam uwage na bardzo czeste dudnienie spowodowane bieganiem i zeskakiwaniem ze schodow dzieci w mieszkaniu wyzej.
    Moje mieszkanie jest w tym momencie praktycznie puste: oprocz pudel, kanapy i materaca.

    Zastanawiam sie co moge zrobic by zniwelowac bardzo uciazliwe dudnienie; czasami az trzesie sie moja podloga. Ingerencje w konstrukcje nie wchodza w gre; mieszkanie jest wynajmowane.

    Czy mozliwec, ze dudnienie, ktore zdecydowanie jest powyzej normy; moge zglosic do wlasciciela i oczekiwac interewencji lub napraw?


    Nie wiem jak sie za to zabrac, ale zdecydowanie obecne poziomy halasu sa nie do zniesienie ( mieszkalam w blokach i obecne dudnienie jest o wiele donosniejsze niz kiedykolwiek doswiadczylam)

    Dzieki,

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.132
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    konstrukcja budynku - nic nie zrobisz. Bo na to by dzieci przestały tupać raczej nie liczę.

  3. #3

    Domyślnie

    Kwestia tego czy moge wymagac poprawek od wlasciciela mieszkania, jezeli mieszkanie nie spelnia norm akustycznych.

    Mieszkam w bloku od wielu lat i wiem, ze tupanie itp. bedzie sie zdarzac, ale natezenie z jakim to slysze zdecydowanie odbiega od normy. Cale mieszkanie sie trzesie kiedy sasiedzi po prostu po nim chodza (nie mowie tu o jakis imprezach, basach itp. a zwyklym uzytkowaniu)

    Mieszkanie w takiej sytuacji chyba nie spelnia norm i mozna mowic o wadach ukrytych?
    Nie wiem czego moge wymagac od wlasciciela w takiej sytuacji; gdyby to bylo moje mieszkanie to instalowalabym panele i rozmawiala z sasiadami, ale nie jestem wlascicielem a jedynie wynajmuje mieszkanie (reklamowane jako ciche).

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.132
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    właściciel nic nie poprawi, przecież nie on budował.
    A wszelkie próby wygłuszania wymagają kompleksowego remontu (stawianie przedścianek z dodatkową izolacją, podwieszane sufity), wiec rozwiąże umowę.
    I pewnie nawiąże z kimś innym zamiast robić remont.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Karasso

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-416
    Posty
    282

    Domyślnie

    bez władowanie grubych $$ nic się nie da zrobić. Budynek to na 99% konstrukcja lekka bo wysoka ( mój sąsiad ma coś identycznego) czyli ściany z ytonga/betonu komórkowego strop najlżejsza teriva + a cała konstrukcja na słupach żelbetowych. Teraz buduje się tanio i szybko a później wychodzą takie kwiatki
    Jedyne co może zrobić właściciel to podwieszany sufit zaizolowany akustycznie wełną lub płytami akustycznymi. Czy to zrobi? Wątpię za duża inwestycja .Jeżeli się nie przyzwyczaisz czeka się poszukiwanie nowego lokum niestety.
    Oczywiście wszystko zależy od właściciela ale skoro mieszkanie wynajmuje w celach zarobkowych to inwestowanie w nie dodatkowej kasy jest bez sensu. Lepiej pozbyć się marudera i wynająć komuś innemu- bez urazy pisze jak jest

  6. #6

    Domyślnie

    Tak mi sie wlasnie wydaje, ze wlasciciel nie bedzie chcial przeprowadzac remontu. Poki co wlasciciel zaproponowal rozmowe z sasiadami i 'wybadanie', gdzie moze lezec problem oraz poproszenie o uszanowanie nas.

    Na tym etapie mam nadzieje, ze po prostu wlasciel pozwoli nam sie wyprowadzic i zerwac umowe za porozumieniem stron. Moze znajdzie kogos kto po prostu nie pracuje z domu tak jak ja albo za kilka tygodni bedzie przechodzic przez to samo z kims innym. Na miejscu wlasciciela sama bym sie nas pozbyla; na to licze

    Beznadziejna sytuacja, w ktorej wynajmuje mieszkanie w budynku 'premium' tak, aby moc pracowac z domu, a wprowadzam sie do mieszkania gorszego niz w wielkiej plycie (ktore byloby o polowe tansze).

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.132
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    niestety ale nowe budownictwo premium ma najwyżej w lokalizacji, bo raczej nie w jakości.

  8. #8
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Zawsze rozwiązaniem mogą być dobre słuchawki a poważnie to, jeśli mieszkanie nie spełnia norm akustycznych, to problem właściciela mieszkania i to on powinien przeprowadzić diagnostykę przyczyn i ewentualny remont. Na koszt własny lub developera. Jeśli Pani wynajmuje mieszkanie to najlepiej je po prostu zmienić. Wygłuszające materiały wykończeniowe oraz umeblowanie mieszkania pewnie zmniejszą efekty akustyczne ale całkowicie ich nie wyeliminują.

  9. #9

    Domyślnie

    Z mieszkania bardzo chetnie sie wyprowadze, ale umowa jest na czas okreslony i podejrzewam, ze zerwanie umowy z tego powodu zostanie potraktowane jako fanaberia.. A niestety wlasciciel jakos niechcetnie chce przyjsc i posiedziec z nami przy kawie, bo bardzo latwo mu wtedy udowodnie, ze nie sa to 'zwykle' dzwieki, ktore znam z poprzednich mieszkan.

    eh.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony