dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Question Wysokie przeszklenia i antresola

    Hej,
    czy ktoś może się podzielić czy wysokie okna dwupoziomowe i antresola to był dobry pomysł jak na projekcie

    https://lipinscy.pl/projekt/trogir/
    https://www.projektstodola.pl/stodola-m-l/

    Wysokie okno miałoby być od strony północno-wschodniej

    Czy macie jakieś problemy z dogrzaniem takiego pomieszczenia?
    Jak radzicie sobie z zachowaniem czystości takich szyb?
    Będę wdzięczna za wskazówki

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    domino34

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    372

    Domyślnie

    Strona północno- wschodnia czyli ciemno i żadne zyski słoneczne w zimie... Chyba słaby pomysł.

    Ja jednak bardziej martwiłbym się o cenę. Wybierz się do jakiegoś salonu okiennego i zapytaj ile takie coś mogłoby kosztować. Można się boleśnie zdziwić jak jedno takie okno wychodzi drożej niż cała reszta razem wzięta w całym domu.
    Ostatnio edytowane przez domino34 ; 17-12-2020 o 22:39

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja wybudowałam wg podobnego projektu i drugi raz bym się na pewno nie zdecydowała. Totalnie niepraktyczne i drogie w realizacji. Choć widoki piękne (ale wg mnie wystarczy tu okno na 2,4 m wysokości i na całą szerokość ściany). My mamy witrynę od strony południowej ale jeszcze nie mieszkamy więc co do dogrzania salonu zima się nie wypowiem (choć przy podłogówce raczej obaw nie mam) ale inne aspekty to same kłopoty i komplikacje. Wspomniane przez ciebie mycie czy jakiekolwiek inne interwencje (latem wlecą choćby muchy) - wejdź na 7 m wysokości i machaj scierką! Bez rusztowania się nie obejdzie bo z drabiny sobie po prostu nie wyobrażam. Ewentualnie raz do roku wynajem alpinisty - ale co z muchami?! Oczywiście szyby tylko hartowane. Ostatnio samoistnie pękła nam jedna z szyb (pęknięcie poszło od ubicia na krawędzi prawdopodobnie podczas transportu) - demontaż i wstawienie nowego pakietu to skomplikowana operacja. Co gorsza monter wkręcił się śrubą w nową szybę i ta znowu pękła. Kolejne 6 tygodni czekania i ponowny demontaż i montaż. Póki co nie mamy jeszcze ocieplenia ale jak będzie to zawsze jest ryzyko uszkodzenia. Itd.itp. Przeklinam dzień, w którym wpadł mi w ręce ten projekt i zakochałam się w jego wizualizacji. Tak, że przemyśl to jeszcze.
    Dom 170m2 pow.uż z antresolą, PF 10 cm XPS pod i 10 cm EPS na płycie, 100% podłogówka, PC gruntowa CTC Ecoheat 410, ocieplenie ścian 18 cm grafit 0,032, dach 18 cm PIR 0,023, reku z odzyskiem wilgoci (będzie)

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.383

    Domyślnie

    Przy takiej konstrukcji dodatkowe grzejniki kanałowe to konieczność. W zimie nawet jeśli w pomieszczeniu jest ciepoło na termometrze to i tak można odczuwać nieprzyjemne wędrówki zimnych mas powietrza czyli komfort cieplny będzie zaburzony. Efektem będzie tendencja podkręcania podłogówki, ale to będzie mocno wysuszać powietrze i tak więcej ciepłego trafi na antresolę, gdzie zrobi się za ciepło.
    Gdziejnik konwektorowy pod przeszkleniami wytworzy kurtynę ciepłego powietrza, która zablokuje odczucie ciągnącego zimna od okna i pozwoli obniżyć zasilanie podłogówki i poprawi komfort.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  5. #5
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Pod względem estetycznym takie rozwiązanie daje wspaniałe efekty. Wnętrze wydaje się znacznie większe niż jest realnie i dużo jaśniejsze. Wprawdzie orientacja domu sprawi, że słońce bezpośrednio będzie zaglądało do wnętrza domu tylko w godzinach porannych, jednak mimo to będzie on znacznie lepiej doświetlony niż taki z tradycyjnymi oknami. Jeśli więc uda się pokonać przeszkody (dobrymi parametrami izolacyjnymi okien i dłuuugą drabiną do ich mycia) to pozostają same plusy. Podrzucamy kilka naszych aranżacji wysokich salonów z dużą powierzchnią okien.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	25.jpg
Wyświetleń:	81
Rozmiar:	51,5 KB
ID:	451853Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	25a.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	70,7 KB
ID:	451854Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	25b.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	83,3 KB
ID:	451855

  6. #6

    Domyślnie

    Ja mam i polecam.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  7. #7

    Domyślnie

    She has been nominated for many awards and Oscars.
    I’m recommending today at least five times, and I think of her every time I’m so bored that I don’t know what movie to watch.
    The film "The Queen Wearing Prada" is based on Lauren Weisberger's novel of the same name, directed by David Frankel, Meryl Streep, Anne Heather Wei and Emily Blunt starred together. The film was released in the United States on June 30, 2006.
    seo company
    A very interesting website

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony