dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Temat: Dom z lat 90

  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    szczota1992

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Dęblin
    Kod pocztowy
    08-530
    Posty
    4

    Domyślnie Dom z lat 90

    Witam,
    Potrzebuje głosu rozsądku, W mojej okolicy, znajduje się dom w świetnej lokalizacji.
    https://m.olx.pl/oferta/sprzedaz-dom...3-IDFyffd.html
    Ogólnie cena jest wygórowana. Wiadomo, eternit wiec kolejny problem, sam układ tez wydaje się słaby. Moja wizja jest taka, żeby go totalnie wyremontować, nowy dach, być może obniżenie (usunięcie poddasza) i całkowicie niwy wygląd, bazując na metamorfozach domów kostek (coś jak tutaj https://ladnydom.pl/budowa/56,106565...wycinanka.html, zmiana układu etc)
    Jak sądzicie, czy jest sens się w to pakować? Ciężko powiedzieć w jakim stanie są stropy, ściany plus konstrukcja dachu, to samo w sumie z instalacjami, myślałem o zatrudnieniu inspektora żeby gruntownie sprawdzić budynek. Jak sądzicie? Jest szansa żeby zrobić to do stanu deweloperskiego w 200k? Oczywiście biorę pod uwagę fakt, ze można skorzystać z programu Czyste powietrze, co mogłoby obniżyć trochę koszty
    Z góry bardzo dziękuje
    Ostatnio edytowane przez szczota1992 ; 17-12-2020 o 19:54

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Wydaje się ok, tylko tak jak piszesz weź do oceny inspektora, trzeba sprawdzić czy coś nie zostało ukryte, ale widać, że albo dom został wewnątrz odmalowany, albo faktycznie jest tam sucho.
    Co do dachu to trzeba się utargować (zapewne te 20 tyś)
    W kosztach remontu się zmieścisz, nie sądzę aby wszystkie instalacje kwalifikowały się do wymiany , chociaż dom zapewne jest budowany bardziej w latach 80 tych , niż 90. Bo wtedy nie zwracano jeszcze uwagi na układanie eternitu na dachu. Być może dom pochodzi z "czasów legalizacji samowoli budowlanych"
    Co do samej ceny domu nie wydaje się wygórowana, Martwi mnie tylko całkowity brak wentylacji grawitacyjnej pomieszczeń - komin tylko spalinowy i wentylacja łazienek i kuchni.
    Co do dachu to na Lubelszczyźnie (zapewne nie tylko) funkcjonuje ten program usuwania azbestu więc z utylizacją nie będzie problemu, a zastosowanie blacho-dachówki nie będzie problemem.
    Uważam, że jeśli lokalizacja Ci pasuje dom warty jest rozważenia tym bardziej , że widać w nim "potencjał"
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Sprawdziłem - jest wentylacja w pokojach - ok
    Sprawdzi jeszcze i to dobrze ten otwarty taras od drugiej strony - czy np nie przecieka do garażu.
    Działka widać, że nie jest zagospodarowana więc nikt tam nie mieszkał(albo bardzo krótko) ogólnie jak wiesz całe osiedle jest budowane w tym samym czasie i większość domów w okolicy wygląda niemal identycznie.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ten dom ma wartość działki z uzbrojeniem.
    Budowa tego czegoś trwała 20 lat! Tam sa pewnie już prehistoryczne rozwiązania techniczne.

    Został świeżo pomalowany - czyżby grzyb na przemarzniętej ścianie?

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    szczota1992

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Dęblin
    Kod pocztowy
    08-530
    Posty
    4

    Domyślnie

    Bardzo dziękuje za odpowiedzi i poświęcony czas. Mieszkam w niedalekiej okolicy od paru lat, dom od conajmniej 4 lat stoi pusty, a wg moich wiadomości trwa to nawet dłużej. Pytanie jak wyglada instalacja hydrauliczna, która od dłuższego czasu nie byla używana? Jeśli chodzi o cenę, podobne działki na innych osiedlach to koszt około 150k. W Dęblinie takie domy schodzą bardzo kiepsko wg mnie i myśle ze cena 250k jest spokojnie do zrobienia. Jakieś 100 metrów od domu będzie przebiegać obwodnica co wg mnie obniża wartość.
    @Efir, malowanie tez mnie zastanawia. Skoro dom stoi pusty od długiego czasu (po co wymieniać okna tylko na jednej kondygnacji?), dziwi mnie niedawne malowanie. Podsumowując, czy wg Was warto to sprawdzić? Jaka kwotę za inspekcje budynku przez inspektora, uważacie za uczciwa?
    Ostatnio edytowane przez szczota1992 ; 19-12-2020 o 20:25

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie mam pojęcia, nigdy nie wynajmowałam.

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar URBAL Budownictwo
    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-389
    Posty
    7

    Domyślnie

    Przy sprawdzaniu domu postaraj się aby inspektor wykonał pomiar wilgotności ścian, zwłaszcza narożników zewnętrznych domu. Jeśli zdecydujesz się na zakup to w pierwszej kolejności: wymiana dachu wraz z ociepleniem poddasza, wymiana okien (raczej nie sugerowałbym się tym że na parterze są wymienione), ocieplenie budynku, odkopanie fundamentów i wykonanie hydroizolacji wraz z ociepleniem (wątpię żeby to było zrobione), wymiana całej hydrauliki (co także). Rury raczej są stalowe a po takim czasie bez ciągłego przepływu może być różnie. Ja bym nie chciał żeby po np 5 latach od wprowadzenia zaczęła moknąć ściana lecimy dalej, elektryka, jeśli jest w miedzi może zostać ale należy sprawdzić czy do gniazdek jest kabel min 3x2,5. Tak czy siak będzie dużo przeróbek ( no chyba ze nie przeszkadzają ci gniazdka na takiej wysokości. Potem po pracach instalacyjnych wyrównanie bruzd w tynkach i wylewkach i masz stan deweloperski sama działka o takiej powierzchni raczej nie ma ogromnej wartości. Po oględzinach rzuciłbym cenę stówę niższa. Jak negocjować to z grubej rury zobaczysz wtedy na ile właściciel jest skłonny do negocjacji. Jeśli zatrzymasz się w granicach 250tys to można się zastanawiać. Pozdrawiam

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    szczota1992

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Dęblin
    Kod pocztowy
    08-530
    Posty
    4

    Domyślnie

    Bardzo dziękuje za porady. Mam zamiar rzucić cenę 200k i zobaczymy

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar URBAL Budownictwo
    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-389
    Posty
    7

    Domyślnie

    Pwodzenia daj znać czy się udało

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    szczota1992

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Dęblin
    Kod pocztowy
    08-530
    Posty
    4

    Domyślnie

    Jakie źródło ogrzewania byście polecali? Mam dylemat pomiędzy pompą ciepła, a kotłem gazowym (gaz nie jest doprowadzony do domu), więc zakładając 20k na całą instalację gazową, koszt 30-40k na pompę ciepła z dotacją nie wydaje się duży?

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar URBAL Budownictwo
    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-389
    Posty
    7

    Domyślnie

    Pompa ciepła tylko w połączeniu z fotowoltaiką

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    dlaczego tylko?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony