dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Vitocal 300-G BWC301.B17 - brak bilansu energetyczny

  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    eSbek

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    GDN
    Kod pocztowy
    82-410
    Posty
    9

    Domyślnie Vitocal 300-G BWC301.B17 - brak bilansu energetyczny

    Mam pompę Vitocal 300-G BWC301.B17 wraz z Vitotronic 200 WO1C. Zauważyłem, że mógłbym mieć bilans energetyczny lecz go nie ma mimo ustawienia parametru 8811 na 1 (zauważyłem też brak w menu parametru 8801 - więc nie mogę ustawić specjalisty bo chyba to potrzebne do wyświetlenia bilansu)

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    wszystko jest opisane w instrukcji serwisowej dostępnej na naszej stronie z dokumentacjami www.viessmann.pl/vibooks
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kod8811.JPG
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	60,8 KB
ID:	451268

    ustawienie kodu 8811:1 oznacza pokazywanie bilansu tylko w menu "diagnostyka" w menu serwisowym
    ustawienie kodu 8811:2 pokazuje bilans zarówno w menu serwisowym "diagnostyka" jak również w menu rozszerzonym użytkownika

    poolecałbym jedna pozostawienie zmian w kodowaniu wykwlifikowanemu personelowi, gdyż złe nastawy mogą doprowadzić do uszkodzenia urządzenia a usterki spowodowane zlymi nastawami nie są objete gwarancją.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    wszystko jest opisane w instrukcji serwisowej dostępnej na naszej stronie z dokumentacjami www.viessmann.pl/vibooks
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kod8811.JPG
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	60,8 KB
ID:	451268

    ustawienie kodu 8811:1 oznacza pokazywanie bilansu tylko w menu "diagnostyka" w menu serwisowym
    ustawienie kodu 8811:2 pokazuje bilans zarówno w menu serwisowym "diagnostyka" jak również w menu rozszerzonym użytkownika

    poolecałbym jedna pozostawienie zmian w kodowaniu wykwlifikowanemu personelowi, gdyż złe nastawy mogą doprowadzić do uszkodzenia urządzenia a usterki spowodowane zlymi nastawami nie są objete gwarancją.
    Witam,

    znalazłem ten temat przypadkiem bo szukałem informacji o bilansie - otóż mam nowiutką pompę hybrydową VITOCAL 250-S (podłączoną do posiadanego wcześniej kotła kondensacyjnego VITODENS 200-W jako wspomagającego źródła ciepła). W menu pozycję Bilans energetyczny widzę, ale ciągle pokazuje 0. Jaka może być tego przyczyna?

    Z góry dziękuję za pomoc.

    Na pytanie czemu nie zwrócę się z tym do instalatora odpowiadam: to była jego pierwsza instalacja z tym urządzeniem i też nie do końca był pewien wszystkiego...
    --
    Demboos

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał demboos Zobacz post
    Witam,

    znalazłem ten temat przypadkiem bo szukałem informacji o bilansie - otóż mam nowiutką pompę hybrydową VITOCAL 250-S (podłączoną do posiadanego wcześniej kotła kondensacyjnego VITODENS 200-W jako wspomagającego źródła ciepła). W menu pozycję Bilans energetyczny widzę, ale ciągle pokazuje 0. Jaka może być tego przyczyna?

    Z góry dziękuję za pomoc.

    Na pytanie czemu nie zwrócę się z tym do instalatora odpowiadam: to była jego pierwsza instalacja z tym urządzeniem i też nie do końca był pewien wszystkiego...
    potrzba dokładny typ pompy. Jesli jest to pompa z automatyke z seri E3 bilans powinien być wypełnieny. Jeśli jest to jednak starszy model (z automatyką Vitotronic) to bilans działał tylko w wybranych modelach i w bardzo ograniczonym zakresie.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    potrzba dokładny typ pompy. Jesli jest to pompa z automatyke z seri E3 bilans powinien być wypełnieny. Jeśli jest to jednak starszy model (z automatyką Vitotronic) to bilans działał tylko w wybranych modelach i w bardzo ograniczonym zakresie.
    Jest to pompa Viessmann Vitocal 250-S typ HAWB-AC 252.A.16, automatyka Vitotronic.

    Teraz gdy jest trochę zimniej, pompę wspomaga czasem kocioł gazowy (głównie do dogrzewu CWU), dokonałem kilka obserwacji, może zechciałby Pan nieco mi rozjaśnić parę tematów:

    - przy dokładaniu PC do instniejącego kotła (Vitodens 200-W), instalator dorzucił do kotła moduł EA1, żeby pompa mogła zgłaszać zapotrzebowanie na ciepło. Jaką temperaturę na kotle(przy zapotrzebowaniu z zewnątrz, kodowanie 9b) powinno się ustawić ? Moduł EA1 ma to wejście 0-10V do sterowania temperaturą, ale pompa ciepła zdaje się nie ma żadnego dedykowanego sterowania do podawania tego sygnału prawda ?

    - gdy już sterownik pompy zdecyduje się na dogrzew CWU przez kocioł gazowy, pompa 'generuje' na zasilaniu powiedzmy te 44 stopnie, a wewnętrzny mieszacz 'wpuszcza' (zaworem trójdrożnym) nieco ciepła ze źródła pomocniczego (powiedzmy że piec produkuje 55 stopni). Mieszacz jest jednak otwarty w stopniu niewielkim (10%), tak więc w efekcie temperatura wody idąca do obiegu podgrzewacza to jakieś 48 stopni maks, nigdy tej temperatury nie przekracza. Nie da się jakoś zmusić sterownika, żeby mocniej otworzył mieszacz i żeby temperatura wody w obiegu podgrzewacza była wyższa ? Skróciłoby to przecież czas podgrzewania CWU (a tym samym komfort).

    Dziękuję i serdecznie pozdrawiam,

    Szymon
    --
    Demboos

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    ad 1 jedyny warunek to nie przekraczać 70*C na kotle, Osobiście jednek nie ustawiałbym nic powiżej 60*C by kocioł mógł jak najszybciej dogrzać jednocześnie nie zschodząc mocno ze sprawności z powodu wyjscia poza obszar kondensacji.
    co do drugiego punktu zawór powinien pracować w róznych otwarciach, cięzko mi cokolwiek podpowiadać bez zerknięcia w diagnostykę pompy
    Ostatnio edytowane przez Konsultant Viessmann ; 28-11-2022 o 10:44
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony