dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 76 z 76
  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Napisał domino34 Zobacz post
    No super, super serwis, że użytkownik tego mercedesa musi płakać na forach internetowych, że po raz n-ty serwis autoryzowany nie potrafił tego naprawić, stąd konieczne jest bulenie za serwis fabryczny. Przypomina mi to sytuację z BMW i stroną internetową luksusowa tandeta ...

    PS. To już nie czasy, gdzie mercedes, bmw czy inne marki auto premium prezentują jakiś poziom. Widocznie to samo jest i w branży kotłów gazowych.
    Marka mercedes skończyła się w 2000 roku, gdzie w spółce z Chryslerem osiągnęła jakościowe dno - jak pisały brytyjskie gazety motoryzacyjne. To nie czasy mercedesów-beczek.
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

  2. #62

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ile odcinków ma ten serial ?
    Sporo! To w końcu wysokobudżetowa produkcja.
    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Współczuję, mam nadzieję, że choć nie marzłeś...
    "Matką głupich cię nazwali - nadziejo ludzie podli, ludzie mali - nadziejo. Choć się z ciebie natrząsają, głośno śmieją. Ty nas jedna nie opuszczaj nadziejo!"
    Cytat Napisał solaris5 Zobacz post
    Później nierzadko w domu było zimno, a na usunięcie awarii czekałem po kilka dni.

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Napisał solaris5 Zobacz post
    Postaram się nie tylko odpowiedzieć precyzyjnie na Twoje pytania, ale przede wszystkim całość udokumentować!
    Mam naprawdę dużo materiałów: części, protokołów, rachunków. Wszystko sortuję, analizuję. Po kawałeczku, w wolnym czasie, publikuję.
    W zasadzie, to chcę aby każdy wnioski mógł wysnuć własne, na podstawie "zebranego materiału dowodowego", tylko wtedy, wg mnie to będzie miało jakąś wartość.
    Podaj średnią czestotliwość ustarek, wizyt serwisantów, średnioroczny koszt serwisu. To da pogląd na firmę.
    Strzelam, że średnio rocznie mogę dać 300zł na serwis plus 250zł przegląd.
    Razem moje dwa dni rocznie poświęcone na towarzyszenie serwisantom.

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tolo74 Zobacz post
    Podaj średnią czestotliwość ustarek, wizyt serwisantów, średnioroczny koszt serwisu.
    W moim kartonie z częściami jest również papierologia, wszystko będzie zeskanowane.
    Wtedy będzie widać nie tylko aspekt finansowy, ale również metody diagnozowania uszkodzeń...
    Tak, czy inaczej policzymy wspólnie, aby było uczciwie i wiarygodnie.

    Cytat Napisał Tolo74 Zobacz post
    Strzelam, że średnio rocznie mogę dać 300zł na serwis plus 250zł przegląd.
    Cytat Napisał solaris5 Zobacz post
    "[...]
    Możemy zaproponować wykonanie usługi przez serwis fabryczny, jednakże mając na uwadze okres eksploatacji urządzenia, usługa jest płatna. Jej koszty przedstawiamy poniżej:

    393,60 zł brutto - każda godzina pracy serwisanta,
    530,13 zł brutto - dojazd

    Podane kwoty nie obejmują kosztów wymiany części. [...]"

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Napisał solaris5 Zobacz post
    W moim kartonie z częściami jest również papierologia, wszystko będzie zeskanowane.
    Wtedy będzie widać nie tylko aspekt finansowy, ale również metody diagnozowania uszkodzeń...
    Tak, czy inaczej policzymy wspólnie, aby było uczciwie i wiarygodnie.
    OK, to były ceny średnioroczne 300złbrutto, to znaczy, że raz na pięć lat mogę dać 1500zł brutto za naprawę.
    Jeżeli Twoje naprawy są sporadyczne to koszt 1000-2000zł jest do przełknięcia co kilka lat.

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tolo74 Zobacz post
    OK, to były ceny średnioroczne 300złbrutto, to znaczy, że raz na pięć lat mogę dać 1500zł brutto za naprawę.
    Zgadzam się, to brzmi sensownie. Ja też nie roszczę sobie pretensji, żeby mieć coś za darmo. Gdyby utrzymanie tego kotła tyle mnie kosztowało, to założyłbym tutaj wątek... pochwalny.

    Cytat Napisał Tolo74 Zobacz post
    Jeżeli Twoje naprawy są sporadyczne to koszt 1000-2000zł jest do przełknięcia co kilka lat.
    Z tego co pamiętam, to zarówno cześć z 1 zdjęcia, jak i ta z 2 fotki kosztuje +-2k PLN z wymianą. Wiele się nie pomylę, gdy napiszę 4k PLN, ale ustalimy to później dokładnie.

  7. #67

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tolo74 Zobacz post
    Viessman czy Vaillant mają przecież jedne z lepszych serwisów [...]


    Usuwanie tylko tej jednej usterki kosztowało mnie powyżej 3 000 zł., mam ją nadal! Już zdążyliśmy się zaprzyjaźnić.
    Nie mogę nie powiedzieć, że czuję się zrobiony w... (tutaj proszę sobie dopisać mniej lub bardziej kulturalne słówko)

  8. #68

    Domyślnie

    Cofam to co powiedziałem na temat serwisu Viessmana.
    miało być: Vaillant ma przecież jedne z lepszych serwisów.
    Byłem bliski zakupu pompy ciepła Vieśka -to bym sobie narobił.

    Czekamy na HappyEnd a ten nie nadciąga w tym serialu. Skończy się rozwodem?

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tolo74 Zobacz post
    Czekamy na HappyEnd a ten nie nadciąga w tym serialu. Skończy się rozwodem?
    Cytat Napisał solaris5 Zobacz post


    Usuwanie tylko tej jednej usterki kosztowało mnie powyżej 3 000 zł., mam ją nadal
    To jest aktualna propozycja rozwiązania problemu od firmy Viessmann:

    Cytat Napisał solaris5 Zobacz post
    "[...]
    Możemy zaproponować wykonanie usługi przez serwis fabryczny, jednakże mając na uwadze okres eksploatacji urządzenia, usługa jest płatna. Jej koszty przedstawiamy poniżej:

    393,60 zł brutto - każda godzina pracy serwisanta,
    530,13 zł brutto - dojazd

    Podane kwoty nie obejmują kosztów wymiany części.
    W celu realizacji usługi prosimy o potwierdzenie przedstawionej oferty w korespondencji zwrotnej wraz z podaniem danych potrzebnych do wystawienia faktury."
    Tłumacząc z polskiego na nasz... a zresztą miałem Wam pozostawić ocenę i wnioski.
    Mój wniosek jest prosty. Nigdy więcej! Trzeba ostrzec kogo tylko się da.

    Nowy "materiał dowodowy" w trakcie przygotowania. Ząb czasu i rabunkowa gospodarka ZSRR nadgryzły nieco papier termiczny z wydrukami serwisowymi.
    Załatwiam lepszy skaner. Zostańcie z nami, wracamy po reklamie

  10. #70

    Domyślnie

    Uczciwy producent powinien wysłać do klienta pismo mniej więcej takiej treści:

    Przepraszamy, gdyż zakupiony model pieca zawiera błędy projektowe i niemożliwe do usunięcia usterki. W trosce o dobro naszych klientów(*) firma podjęła decyzją o bezpłatnej wymianie tego modelu pieca u wszystkich naszych klientów niezależnie od upływu okresu gwarancyjnego. Wobec tego proponujemy Państwu jedną z form rozwiązania problemu do wyboru:
    • Zwrot kwoty za piec oraz wszystkie dotychczasowe koszty serwisowe.
    • Bezpłatną wymianę na inny model pieca o porównywalnych parametrach.


    Nasz autoryzowany sprzedawca skontaktuje się z Państwem celem uzgodnienia szczegółów.
    Przepraszamy za zaistniałą sytuację.

    Dyrektor ds marketingu Viessmann Polska
    Eric Wolf

    (*) czytaj o dobre imię firmy i dalsze istnienie na rynku
    Ostatnio edytowane przez Lew2 ; 13-01-2021 o 22:06
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

  11. #71
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.606
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Wątek się skończył najwyraźniej.
    Czyżby jednak Viesmann nie wytrzymał presji i zareagował ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #72
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Nie sądzę ,ale wogole to co się stało z tym nachalnym gościem który wpieprzał się w kazdy wątek i reklamował tego swojego wieska

  13. #73
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.606
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    To tak jak gość ze Śnieżki - bywał wszędzie, tylko nie w wątku dotyczącym smrodu po użyciu ich gruntu na ścianach.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #74
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    To tak jak gość ze Śnieżki - bywał wszędzie, tylko nie w wątku dotyczącym smrodu po użyciu ich gruntu na ścianach.
    jeśli chodzi o smród to kazdy może mieć inne odczucia dla jednego smród dla innego zapach osobiście to mi wszystkie farby i grunty śmierdzą.

  15. #75
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.606
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ale nie kocimi sikami i to przez dwa-trzy lata
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #76
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ale nie kocimi sikami i to przez dwa-trzy lata
    A no chyba ze tak no to juz inna sprawa.

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony