dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 76
  1. #1

    Exclamation WAŻNE! Zanim kupisz kocioł... Ucz się na moich błędach.

    Witam,
    dziś mam dla Was zagadkę! Otrzymałem ofertę na naprawę mojego kotła, huraaa!

    "[...]
    Możemy zaproponować wykonanie usługi przez serwis fabryczny, jednakże mając na uwadze okres eksploatacji urządzenia, usługa jest płatna. Jej koszty przedstawiamy poniżej:

    393,60 zł brutto - każda godzina pracy serwisanta,
    530,13 zł brutto - dojazd

    Podane kwoty nie obejmują kosztów wymiany części.
    W celu realizacji usługi prosimy o potwierdzenie przedstawionej oferty w korespondencji zwrotnej wraz z podaniem danych potrzebnych do wystawienia faktury."

    Naprawa dotyczy wyłącznie usterki, która "znów wróciła", a za której to usuniecie serwisanci otrzymali wcześniej hojne wynagrodzenie.

    Jakiej firmy dotyczy ta wspaniałomyślna oferta?

    ps. nie, nie zamierzam ładować w to kolejnych tysięcy złotych. Tony części, faktur i dokumentów serwisowych. Usterka wciąż ta sama. W wolnej chwili zrobię zdjęcia i opublikuję tu pamiętnik moich zmagań.

    Zapraszam do zgadywania!

  2. #2

    Domyślnie

    Kocioł gazowy?
    Dom Lisandra 2M z poddaszem użytkowym po przeróbkach, około 200 m2 powierzchni użytkowej + 40 m2 nieogrzewany garaż.
    Podłogówka 180m2
    Ocieplenie 20 cm styropian grafit ściany, 15 cm EPS 100 podłoga, 25 cm wełna poddasze URSA 036
    Piec Vaillant 256/5-5 + VRC700 Multimatic 700/5 na piecu (uruchomiona pogodówka) oraz Euroster 4040 SMART + 2 obiegi + sprzęgło hyduraliczne

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar CafeDelTom27
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Morskie Oko
    Dzielnica
    Rysy
    Posty
    490

    Domyślnie

    Im drozszy piec tym drozsza naprawa.Czyli mozna samemu wywnioskowac ze chodzi o firme XYZ
    Projekt Jarzebina1.Kociol Vaillant ecotec pro vc 226/3-3 zasilany LPG.Dom 90m2.Kubatura 250m3.Podlogowe 55m2 reszta grzejniki.WG

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał byq84 Zobacz post
    Kocioł gazowy?
    Tak.

  5. #5

    Domyślnie

    albo Viessman albo Vaillant może Berreta, im droższy tym drożej
    Dom Lisandra 2M z poddaszem użytkowym po przeróbkach, około 200 m2 powierzchni użytkowej + 40 m2 nieogrzewany garaż.
    Podłogówka 180m2
    Ocieplenie 20 cm styropian grafit ściany, 15 cm EPS 100 podłoga, 25 cm wełna poddasze URSA 036
    Piec Vaillant 256/5-5 + VRC700 Multimatic 700/5 na piecu (uruchomiona pogodówka) oraz Euroster 4040 SMART + 2 obiegi + sprzęgło hyduraliczne

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grv

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mała Nieszawka
    Kod pocztowy
    87-103
    Posty
    417

    Domyślnie

    Viesmann VITODENS 200.
    Co wygrałem?
    Projekt TK44 piętrowy, 153m2 pow. użytk., pow. netto 182 m2; ściany Porotherm, Polstyr 15cm 0,38; podłoga EPS100 17cm 0,38; strych Isover 0,41 30cm; dachówka Roben; kocioł Buderus GB072 14kW + RC300 + pogodówka + termostaty Salus + głowice Salus, Galmet 140l.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał grv Zobacz post
    Viesmann VITODENS 200.
    Co wygrałem?
    Dla uważnego czytelnika tego forum - skrzynka dobrego alkoholu, do odbioru w Wlkp.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    A ile kociołek ma lat?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał solaris5 Zobacz post
    393,60 zł brutto - każda godzina pracy serwisanta,
    530,13 zł brutto - dojazd
    To są ceny serwisu fabrycznego, gdy autoryzowany serwis nie daje rady.
    Zastanawiam się dlaczego ja miałbym płacić wg tych stawek za to, że "zwykły" autoryzowany serwis nie potrafi naprawić? Ktoś, to rozumie i będzie uprzejmy mi wytłumaczyć?
    Z mojego doświadczenia wynika, że naprawy trwają wiele godzin, często nie kończą się jednego dnia.
    Myślę, że wielu osobom, które dokonują kalkulacji opłacalności danego rozwiązania te informacje mogą się przydać.
    Wiele lat temu uwierzyłem, że Viessmann to dobra marka. Kupiłem VITODENS 200, Vitosol 300, Vitocell 100-B, zmiękczacz. To były duże pieniądze. Później nierzadko w domu było zimno, a na usunięcie awarii czekałem po kilka dni. To były wymiany całych podzespołów. Dziś firma zamiast usunąć usterkę, za co zapłaciłem, daje mi do zrozumienia, żebym dał im wreszcie spokój. Najlepiej uczyć się na cudzych błędach, korzystajcie.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał romano78 Zobacz post
    A ile kociołek ma lat?
    >10, ale to już raczej tylko obudowa ma tyle...

  11. #11

    Domyślnie

    No patrzcie, a moja Beretta ma ponad 10 lat, czyszczona była jedynie w drugim i piątym sezonie, a nadal działa bezawaryjnie Chyba jej w nagrodę zafunduję czyszczenie w tym roku
    Swoją drogą, mając w pamięci niedawne spięcie z "serwisantem" wieśka, jakoś powątpiewam w ich jakość...
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    No patrzcie, a moja Beretta ma ponad 10 lat, czyszczona była jedynie w drugim i piątym sezonie, a nadal działa bezawaryjnie Chyba jej w nagrodę zafunduję czyszczenie w tym roku
    Swoją drogą, mając w pamięci niedawne spięcie z "serwisantem" wieśka, jakoś powątpiewam w ich jakość...
    Ja przyznam się bez bicia że nie serwisowalem swojego junkersa 8lat ale tydzień temu wezwalem kolegę serwisanta aby go przeglądnal przeczyscil wymiennik i stwierdził że nieraz 2 letnie kotły gorzej wyglądają
    Przez dziesięć lat grosza do niego nie dołożylem.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    No patrzcie, a moja Beretta ma ponad 10 lat, czyszczona była jedynie w drugim i piątym sezonie, a nadal działa bezawaryjnie Chyba jej w nagrodę zafunduję czyszczenie w tym roku
    Swoją drogą, mając w pamięci niedawne spięcie z "serwisantem" wieśka, jakoś powątpiewam w ich jakość...
    Nie wywołuj wilka z lasu! Pamiętaj, że ja mój czyściłem...
    "Częste mycie skraca życie, skóra się ściera i człowiek umiera."

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał romano78 Zobacz post
    Ja przyznam się bez bicia że nie serwisowalem swojego junkersa 8lat ale tydzień temu wezwalem kolegę serwisanta aby go przeglądnal przeczyscil wymiennik i stwierdził że nieraz 2 letnie kotły gorzej wyglądają
    Przez dziesięć lat grosza do niego nie dołożylem.
    Nie chcesz go Kolego odsprzedać?

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    Jak pracowałem w fabrycznym 150zł rbh i 50zł dojazd

  16. #16

    Domyślnie

    przy tej cenie naprawy to chyba lepiej kupić nowego Termeta i masz spokój.
    Dom Lisandra 2M z poddaszem użytkowym po przeróbkach, około 200 m2 powierzchni użytkowej + 40 m2 nieogrzewany garaż.
    Podłogówka 180m2
    Ocieplenie 20 cm styropian grafit ściany, 15 cm EPS 100 podłoga, 25 cm wełna poddasze URSA 036
    Piec Vaillant 256/5-5 + VRC700 Multimatic 700/5 na piecu (uruchomiona pogodówka) oraz Euroster 4040 SMART + 2 obiegi + sprzęgło hyduraliczne

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał byq84 Zobacz post
    przy tej cenie naprawy to chyba lepiej kupić nowego Termeta i masz spokój.
    Pomimo że jestem przeciwnikiem gazu ale to chyba najlepsze wyjście wymienić
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  18. #18
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    domino34

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    372

    Domyślnie

    Gdzie jest teraz ten cały konsultant viessman'a, który spamuje tu co drugi wątek?

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał domino34 Zobacz post
    Gdzie jest teraz ten cały konsultant viessman'a, który spamuje tu co drugi wątek?
    Viessman czy Vaillant mają przecież jedne z lepszych serwisów -to że są także uznawane za najdroższe -to inna sprawa.
    Chce się wozić przysłowiowym mercedesem -to chyba was i stać na serwisowanie i .. potem utylizację tego komfortu.
    Tą sama robotę zrobi popularny a niedowartościowany fiacik.

  20. #20
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    domino34

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tolo74 Zobacz post
    Viessman czy Vaillant mają przecież jedne z lepszych serwisów -to że są także uznawane za najdroższe -to inna sprawa.
    Chce się wozić przysłowiowym mercedesem -to chyba was i stać na serwisowanie i .. potem utylizację tego komfortu.
    Tą sama robotę zrobi popularny a niedowartościowany fiacik.
    No super, super serwis, że użytkownik tego mercedesa musi płakać na forach internetowych, że po raz n-ty serwis autoryzowany nie potrafił tego naprawić, stąd konieczne jest bulenie za serwis fabryczny. Przypomina mi to sytuację z BMW i stroną internetową luksusowa tandeta ...

    PS. To już nie czasy, gdzie mercedes, bmw czy inne marki auto premium prezentują jakiś poziom. Widocznie to samo jest i w branży kotłów gazowych.
    Ostatnio edytowane przez domino34 ; 19-12-2020 o 20:00

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony