dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 76
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tolo74 Zobacz post
    Wymiana starego działającego bezproblemowo kotła -to proszenie się o problemy i koszty.
    Niektóre nawet bez prądu pracują jak tylko została instalacja na 2calach.
    Dlatego naprawiłem za 370 zł i hula dalej. Niczego nie będę wymieniał bo nie ma na co

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Oczywiście a jaki w tym problem .
    Nie kompromituj się.
    Księgowy ma uczyć inżynierów ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #43

    Domyślnie

    Nr 2, czyli kolejna część wymieniona w moim Vitodens 200:


  4. #44

    Domyślnie

    Nr 3. Kelner! Jeszcze raz to samo!


  5. #45

    Domyślnie

    Ciekawe co powiedziałby na to akwizytor Wieśka, zazwyczaj tak aktywny.
    ***** ***

  6. #46

    Domyślnie

    Jaki był czas pomiędzy poprzednimi naprawami, plus kiedy była ostatnia naprawa?
    Na ile lat była gwarancja?
    Podaj dokładnie.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Ciekawe co powiedziałby na to akwizytor Wieśka, zazwyczaj tak aktywny.
    On zachowuje taktowne milczenie.

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Podaj dokładnie.
    Postaram się nie tylko odpowiedzieć precyzyjnie na Twoje pytania, ale przede wszystkim całość udokumentować!
    Mam naprawdę dużo materiałów: części, protokołów, rachunków. Wszystko sortuję, analizuję. Po kawałeczku, w wolnym czasie, publikuję.
    W zasadzie, to chcę aby każdy wnioski mógł wysnuć własne, na podstawie "zebranego materiału dowodowego", tylko wtedy, wg mnie to będzie miało jakąś wartość.

  9. #49

    Domyślnie

    Kiedyś tu na forum, ktoś przedstawił walek z pompą ciepła od buderus.
    Posmarowali, moderacja kasowała wszystkie posty, nawet te z dociekliwymi pytaniami.
    Dostałem bana za wrzucenie linku do keszu przeglądarki z wpisami przed czystką.
    Dawaj dane szybko, bo może skończyć się podobnie.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  10. #50

    Domyślnie

    Na razie, to nie odrobiłeś lekcji.

    Tak to wygląda.
    Pomijam zasadność Twoich wpisów.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Dawaj dane szybko [...] .
    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Na razie, to nie odrobiłeś lekcji..
    Dziękuję za Twoją grzeczną prośbę i opinię, ale mam odmienne zdanie i koncepcję na ten wątek. Nie zaczynam czytania książki od jej streszczenia. Tutaj będę publikował wyłącznie fakty, w miarę możliwości w formie zdjęć, niezmienionych cytatów z korespondencji z serwisem. Postaram się powstrzymać od oceny i zostawić to użytkownikom forum. Tak, czy inaczej - oczywiście nie obrażam się i rozumiem, że ile ludzi, tyle opinii.

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    On zachowuje taktowne milczenie.
    Zna problem, pośredniczył kilka lat temu pomiędzy serwisem fabrycznym a mną. Widocznie temat jest nieprosty.

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Ciekawe co powiedziałby na to akwizytor Wieśka, zazwyczaj tak aktywny.
    Mam szczerą nadzieję, że się dowiemy!

  14. #54
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał solaris5 Zobacz post
    nr 3. Kelner! Jeszcze raz to samo!

    china export

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    china export
    U mnie zdjęcia się wczytują, czyściłem cache, używałem trybu prywatnego - wszystko działa. Może blokada Twojego IP? Sprawdzę to jeszcze, w razie problemów przeniosę i podlinkuję ponownie. Na foto są 2 małe, identyczne transformatory.

  16. #56

    Domyślnie

    Nie mam w zamiarze nikomu ubliżać.
    Na razie brak obiecanych danych.
    Nie mam gazu, nie mam nawet markowej pompy ze względu na pewne względy/uprzedzenia/koszty.
    Pzdr.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 31-12-2020 o 18:28
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Na razie brak obiecanych danych.
    Pzdr.
    Gdybym tutaj coś sprzedawał, to w pierwszym poście umieściłbym komplet danych i profesjonalne zdjęcia produktu wraz z modelką
    Nie sprzedaję, nie mam żadnych zobowiązań, nie jestem profesjonalistą w tym znaczeniu. Opowiadam swoją historię, jak umiem i kiedy mam na to czas. Dlaczego? Zapamiętałem to forum z 2008 roku, gdy pisałem swoje pierwsze posty. Zapamiętałem naprawdę świetnych, życzliwych i pomocnych ludzi. Jak się komuś te informacje przydadzą i nie robiąc moich błędów zaoszczędzi mnóstwo stresów i środków, to będzie plus. Jak dorzucę małą cegiełkę do tego, żeby wielkie koncerny traktowały nas inaczej, lepiej, to też będzie plus? Najgorsze co możemy zrobić to milczeć, wtedy sytuacja będzie się powtarzać w nieskończoność.

  18. #58

    Domyślnie

    Nr 4, z serii "Jak to jest zbudowane?"


  19. #59

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ile odcinków ma ten serial ?


    Współczuję, mam nadzieję, że choć nie marzłeś...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony