dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie Chudy beton pod posadzkę wisi w powietrzu

    Witam.
    Podczas podłączania kanalizacji chciałem sprawdzić drożność kanalizacji i po podniesieniu zaślepki rury wystającej z posadzki napotkałem na następującą sytuację:



    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut.jpg
Wyświetleń:	252
Rozmiar:	8,0 KB
ID:	451215

    Rury nie były ze sobą połączone. Wg mnie grunt pod chudym betonem osiadł ciągnąc ze sobą rury. Rury przechodzące przez chudy beton się nie poddały, więc zostały na swoim miejscu. Pomiędzy chudym betonem, a podłożem zrobiło się 15 cm wolnej przestrzeni. Z tego co mi wiadomo wykonawca zastosował w chudym betonie siatkę zbrojeniową 6mm i opart na ścianach fundamentowych. Wysokość ścian fundamentowych 140 cm. Brak wód gruntowych. Wszytko posadowione na twardej glinie. Dodam że rury się rozłączyły w 3 przypadkach z 6 wychodzących z chudego betonu.
    Co teraz z tym zrobić?

  2. #2

    Domyślnie

    Poprawić.

  3. #3

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    amator12345

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    poznań
    Kod pocztowy
    01-163
    Posty
    491

    Domyślnie

    Skuć cały cały chudziak dogęścić cały grunt pod i wylać od nowa. A tak na poważnie to teraz to już dupa. Możesz wpompować agregatem tynkarskim pod chudziaka zaprawę.

  5. #5

    Domyślnie

    Osiadanie samoczynne gruntu to 10 procent w pierwszym roku, czyli u ciebie nasypano piach, (nawet nie deptając go). Iniegcja gruntu to się nazywa jak jesteś z mojego obszaru działania to za jedyne ~30000 mogę to zrobić. Można taniej ( kolega powyżej po części zdradził jak)
    Ale na pewno będzie drożej niż 300 zł za zagęszczanie

  6. #6

    Domyślnie

    *iniekcja

  7. #7

    Domyślnie

    do usunięcia

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Uparty

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Zabrze
    Posty
    120

    Domyślnie

    husar zatrzymaj wszystkie prace, zrób nawierty w paru miejscach i za pomocą kamerki zobacz jak bardzo i w których miejscach osiadł grunt. Na pobliskiej budowie była podobna sytuacja i finalnie rozepchało ściany fundamentowe a beton pękł. Ogólnie w przypadku "poprawki" czeka Cię kucie wszystkiego i powtórka.

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    amator12345

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    poznań
    Kod pocztowy
    01-163
    Posty
    491

    Domyślnie

    Uparty - jakim cudem stwardnialy beton może wypchnąć ściany fundamentowe ?

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    amator12345

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    poznań
    Kod pocztowy
    01-163
    Posty
    491

    Domyślnie

    Andrzej 733 jaki jest twój rejon działania i jaki materiał stosujesz do iniekcji?

  11. #11

    Domyślnie

    Podlaskie,

  12. #12
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    amator12345

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    poznań
    Kod pocztowy
    01-163
    Posty
    491

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej733 Zobacz post
    Podlaskie,
    A jaki materiał wstrzykujesz ?

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał husar18 Zobacz post


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut.jpg
Wyświetleń:	252
Rozmiar:	8,0 KB
ID:	451215

    Wg mnie grunt pod chudym betonem osiadł ciągnąc ze sobą rury. Dodam że rury się rozłączyły w 3 przypadkach z 6 wychodzących z chudego betonu.
    Co teraz z tym zrobić?
    Przedmówcy już poradzili , natomiast inna kwestią jest fakt, że "ktoś" zawalił inną sytuację - rury były połączone na sztywno z wylewką chudziaka- to jest niedopuszczalne i również należy poprawić - te rury powinny posiadać dylatację - nie mogą być sztywno połączone z przegrodami.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Uparty

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Zabrze
    Posty
    120

    Domyślnie

    Cytat Napisał amator12345 Zobacz post
    Uparty - jakim cudem stwardnialy beton może wypchnąć ściany fundamentowe ?
    Płyta zapierała się tylko i wyłącznie o ściany fundamentowe, gdy postawiło się na nią parę palet pustaków to pękła i rozepchała górne warstwy ścian fundamentowych.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał husar18 Zobacz post
    Witam.
    Podczas podłączania kanalizacji chciałem sprawdzić drożność kanalizacji i po podniesieniu zaślepki rury wystającej z posadzki napotkałem na następującą sytuację:...
    Rury nie były ze sobą połączone.
    W takiej sytuacji można powiedzieć, że "opatrzność nad tobą czuwała".

  16. #16
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    amator12345

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    poznań
    Kod pocztowy
    01-163
    Posty
    491

    Domyślnie

    Cytat Napisał Uparty Zobacz post
    Płyta zapierała się tylko i wyłącznie o ściany fundamentowe, gdy postawiło się na nią parę palet pustaków to pękła i rozepchała górne warstwy ścian fundamentowych.
    To musiało być gruby ten chudy beton, a ściana fundamentowa murowana za zaprawę pseudo cementową. Musiało to być zasypane bez ubijania i po godzinie lany to chudy beton. Wtedy jestem w stanie to uwierzyć. Rozepchaną ścianę fundamentową widziałem podczas zagęszczania kiedy ktoś przesadził z wibrowaniem blisko ściany dużym sprzętem.

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Uparty

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Zabrze
    Posty
    120

    Domyślnie

    Gdybanie, nie wiem jak to zrobili Beton miał z 15-20cm. "Ekipa" porzuciła tę budowę jak tylko uświadczyła stan.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Przedmówcy już poradzili, natomiast inna kwestią jest fakt, że "ktoś" zawalił inną sytuację - rury były połączone na sztywno z wylewką chudziaka- to jest niedopuszczalne i również należy poprawić - te rury powinny posiadać dylatację - nie mogą być sztywno połączone z przegrodami.
    a mozna wiedziec z czego i jak ta dylatacja? w projekcie mam rury kanalizy fi160 w rurze ochronnej fi250 tylko na zewnatrz domu i przez sciane fundamentowa, nic na temat przejscia przez chudziak, wiec zakladalem, ze po prostu ta rura fi160 bedzie zalana dookola chudziakiem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony