dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Simon SF - osadzenie w posadzce

    Cześć,

    Dzień dobry,

    Chciałem zamontować dwa zestawy puszek podłogowych Simon SF. Niestety zapomniałem o tym przy wylewce i teraz kuję... W pierwszej chwili chciałem użyć tylko samej puszki SF170/1 ale po czasie uznalem, że kaseta G11 będzie konieczne/przydatny by dobrze wyregulować wysokość osadzenia puszki. Niemniej mam kilka problemów i pytań:

    1. Nie potrafię określić wysokości montażu kasety G11. Zdj1. Dokąd trzeba zalać kasetę wylewką? Ile poniżej docelowej warstwy wykończenia podłogi (panel winylowy) powinnien być jej wierzch?

    2. Nie rozumiem jak wsadzić i poprawnie połączyć kasetę G11 z puszką SF170/1? Jak widać na zd2 oraz zdj3 wypustki w kasecie blokują wejscie puszki. Można na siłę ale serio...?

    3. Co oznacza żółta naklejka na zdj2 i zdj3? Czym mam przykryć tą powierzchnię? Czy wylewką czy docelowym materialem wykańczającym - panel winylowy grubości 3mm

    4. Jak regulować wysokość puszki w kasecie? Wg instrukcji śruby 3,4,5,6. Niemniej potrzebują one jakiegoś zaczepienia czego nie potrafię osiągnąć w kasecie G11. Regulację wysokosci osiagam tylko śrubami 1 i 2. Zdj4

    Proszę o pomoc bez zgryźliwosci, bo ewidentnie coś mi z tym nie idzie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdj1.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	82,1 KB
ID:	451258

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdj2.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	93,0 KB
ID:	451259

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdj3.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	93,2 KB
ID:	451260

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdj4.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	88,7 KB
ID:	451261

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdj5.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	88,7 KB
ID:	451262

  2. #2
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  3. #3

    Domyślnie

    Nigdy tego nie montowałem, ale może coś podpowiem.
    1. Zalać równo z górną krawędzią bocznych ścianek. Tutaj od 0:52 coś podobnego: https://www.youtube.com/watch?v=Bb3UZuk8nio Wcześniej dobrze ustaw wysokość kasety, bo nie będzie możliwości po zalaniu.
    3. Od góry kasetę pokryć panelami. Boki zalać wylewką.
    Panele wytnij na tyle, by było widać tylko wnętrze kasety (czyli jej boki skryte pod panelami) i na nich puszka.
    4. Spróbowałbym najpierw zamocować puszkę śrubami 3, 4, 5, 6 do kasety, gdy górne krawędzie będą już leżały na panelach, a potem 1 i 2 odepchnąć ten jasny dół, by oparł się na dnie kasety i ustabilizował ją. Te srebrne elementy od śrub 3-6 powinny się o coś zahaczyć, może dopiero gdy będą na samej górze, może o wypustki z punktu 2.

  4. #4

    Domyślnie

    Dziękuję. To chyba właśnie niezrozumienie montażu puszki w kasecie czyli pkt2 z mojej listy powoduje problem. Oczywiście wcisnałęm na siłę jedno w drugie i weszło. Niemniej pozostało 1cm luzu po próbie maksymalnego dopchnięcia puszki. Teraz myślę, że może nie są one symetryczne i montując/wpychając po przekręceniu o 180st coś się zmieni. Ktoś coś w tym punkcie?

  5. #5

    Domyślnie

    Czy mogę prosić o pomoc z połączeniem puszki oraz kasety oraz prwidłowym określeniem wysokości montażu kasety?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony