dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Angry Zmiękczacz Aquahome - śmierdzi i bardzo źle smakuje woda

    Witam. Hydraulik (z którym niestety od dawna nie mogę się skontaktować) przygotował mi prostą instalację pod zmiękczacz wody (Viessmann Aquahome 20N) czyli:

    Wodociągi -> filtr sznurkowy -> zmiękczacz -> hydraulika w domu.

    Do tej pory korzystaliśmy z zwykłej twardej wody (20dH) bez problemów. Po zakończeniu remontu miałem tylko rozłączyć dwa węże i wpiąć je w zmiękczacz i powinno działać. Tak też zrobiłem, zgodnie z instrukcją ustawiłem twardość (a raczej zostawiłem domyślną 25), uzupełniłem sól itp. Po wszystkim niestety woda z kranu strasznie śmierdzi, kojarzy się z gumą lub plastikiem. W smaku jest bardzo mocno gorzka/słona (nie piłem, ale wystarczy lekko przepłukać jamę by mieć ten okropny posmak przez kilkanaście minut). Myślałem że ten zapach to z nowości, dam mu trochę pochodzić i przepłukać ale nic się nie zmienia.

    Dopiero potem w instrukcji doczytałem że oczyszczacz jest gotowy do użytku po pierwszej ręcznej regeneracji. Więc ją zrobiłem (trwała 2h), ale kompletnie nic to nie zmieniło.

    Coś nie tak podłączone? Uszkodzenie? Złe ustawienia? Nie mam już pomysłów, a w sieci nic nie mogę znaleźć.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał verona94 Zobacz post
    Coś nie tak podłączone? Uszkodzenie? Złe ustawienia? Nie mam już pomysłów, a w sieci nic nie mogę znaleźć.
    Jest zapewne źle ustawiona twardość wody i sposób jej uzdatniania. w instrukcji wszystko jest napisane, zarówno określenie jak i ustawienie również ( za pomocą przelicznika).
    Jeśli sprawia to trudność trzeba wezwać serwisanta i on ustawi wszystko jak potrzeba(hydraulik nie zawsze się na tym zna)

    Może kolega qbek17 . się odezwie i udzieli Ci dobrej rady.
    Ostatnio edytowane przez CityMatic ; 21-12-2020 o 22:11
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Kręciłeś motylkiem na tym pierdolniku z tyłu? tam się ustawia . test kropelkowy i się bawić. Przeczytaj instrukcję.
    Mam aquahoma i działa.


    https://www.google.com/url?sa=t&rct=...Cg8EtoBNnI8QcY

    Str 18-19
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 22-12-2020 o 06:29
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał verona94 Zobacz post
    Po wszystkim niestety woda z kranu strasznie śmierdzi, kojarzy się z gumą lub plastikiem. W smaku jest bardzo mocno gorzka/słona (nie piłem, ale wystarczy lekko przepłukać jamę by mieć ten okropny posmak przez kilkanaście minut). Myślałem że ten zapach to z nowości, dam mu trochę pochodzić i przepłukać ale nic się nie zmienia.

    Dopiero potem w instrukcji doczytałem że oczyszczacz jest gotowy do użytku po pierwszej ręcznej regeneracji. Więc ją zrobiłem (trwała 2h), ale kompletnie nic to nie zmieniło.

    Coś nie tak podłączone? Uszkodzenie? Złe ustawienia? Nie mam już pomysłów, a w sieci nic nie mogę znaleźć.
    Możliwe, że ten smak i zapach to efekt braku płukania złoża przed puszczeniem w instalację. Jeśli tak to płukanie złoża i instalacji powinno pomóc.
    Jeśli nie pomogło to raczej trzeba szukać problemu w złożu (np. bakterie) - jak długo zestaw stał przed uruchomieniem? czy był zalany wodą?
    generalnie nawet złe ustawienia zmiękczacza nie powinny dawać takiego efektu jak opisujesz...

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Możliwe, że ten smak i zapach to efekt braku płukania złoża przed puszczeniem w instalację. Jeśli tak to płukanie złoża i instalacji powinno pomóc.
    Tak jak pisałem bo wyczuciu problemów ustawiłem płukanie złoża (regeneracje, bo rozumiem że to to samo). Po wszystkim pozwoliłem wodzie przez kilkanaście minut lecieć pełnym strumieniem przez kran. Nic to nie dało.

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Jeśli nie pomogło to raczej trzeba szukać problemu w złożu (np. bakterie) - jak długo zestaw stał przed uruchomieniem? czy był zalany wodą?
    Kupiłem w październiku czyli ok 2 miesiące stał on w nieocieplonym garażu. Oczywiście nie był używany (a więc i zalany) i w kartonie.

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    generalnie nawet złe ustawienia zmiękczacza nie powinny dawać takiego efektu jak opisujesz...
    No też tak myślę bo przecież jeżeli źle bym ustawił twardość to woda by chyba była zwyczajnie za miękka lub za twarda, a nie z takimi efektami jak ja mam.

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Jest zapewne źle ustawiona twardość wody i sposób jej uzdatniania. w instrukcji wszystko jest napisane, zarówno określenie jak i ustawienie również ( za pomocą przelicznika).
    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Kręciłeś motylkiem na tym pierdolniku z tyłu? tam się ustawia . test kropelkowy i się bawić.
    Zmieniłem twardość z domyślnego 25 na 22 tak jak powinno być, więc niewielka zmiana, no i nic to nie zmieniło.
    Co do ustalania twardości wyjściowej na pokrętle to zostawiłem też domyślne. I tak jak wyżej, mogę ustawić na bardziej twardą na tym pokrętle a więc by mieszało z większą ilością wody twardej, ale to co najwyżej rozwodni cokolwiek jest w tej wodzie a nie zlikwiduje problem faktycznie. Przynajmniej ja to tak rozumiem.

    Kupię jeszcze dziś test kropelkowy by z czystej ciekawości sprawdzić ile dH ma ta miękka śmierdząca woda, ale tak naprawdę nic mi po tej informacji. Chyba nawet najbardziej zmiękczona woda do 1 stopnia nie powinna tak smakować i śmierdzieć?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Ale jesteś pewny, że przed wodą nie ma takiego smaku i zapachu.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Ale jesteś pewny, że przed wodą nie ma takiego smaku i zapachu.
    Na 100% bo teraz mam przez by-pass normalną wodę. To nie jest tak że "coś tam czuję", tylko woda jest tak gorzka że zbiera na wymioty tylko jak odrobinę wleję do gęby i potem posmak pozostaje na długo. Strach pomyśleć co by było jakbym to wypił. A zapach czuć na tyle że jak odkręcę wodę i pochylę głowę do umywalki to wtedy czuć, nie muszę faktycznie pchać nosa do wody ale też nie na tyle by było w całym pomieszczeniu czuć. Jak tylko dam by-pass i poczekam z minutę to jest ok, testowane kilka razy.


    Jak szukałem czegokolwiek o zapachu z zmiękczaczy to natrafiałem tylko na wątki o np. długo używanym zabrudzonym oczyszczaczu, a mój jest nowy. Zapach też był wtedy zawsze opisywany jako zapach zgniłych jaj, zgnilizny, wilgoci itp. A u mnie z kolei jest taki drażniący który bym opisał jako chemiczny, na myśl przychodzi guma lub plastik ale nie do końca, ciężko to ubrać w słowa bo nie jest mi to znane. Nie pachnie mi to na coś bakteryjnego, ale biologiem nie jestem. Z tym że zapachu tego nie czuję bezpośrednio z samego wnętrza zmiękczacza (zbiornika soli) a dopiero z kranu. Nie jest to też kwestia samej instalacji czy pieca gdzieś po drodze bo kurek mam też tuż za zmiękczaczem (a więc zimna woda).
    Ostatnio edytowane przez verona94 ; 22-12-2020 o 11:52

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Ok, to może świadczyć o jakiejś wadzie samego złoża - naprawdę - serwis tutaj będzie najlepszym rozwiązaniem. Tym bardziej, że fachowiec sporządzi protokół co może okazać się niezbędne do uzyskania wymiany na nowy już bez takiej wady(którą tak należy wstępnie określić).
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar stacjeAQUAHOME
    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dzień dobry,

    bardzo nam przykro, że ma Pan problem z naszym produktem. Dołożymy wszelkich starań, aby jak najszybciej mógł Pan zacząć cieszyć się miękką wodą w domu. Prosimy o podanie numeru zlecenia w systemie Aquahome.pl tak abyśmy mogli jak najszybciej Pana urządzenie zlokalizować i móc zorganizować przyjazd autoryzowanego serwisu.

    Pozdrawiamy
    Zespół Aquahome

  10. #10

    Domyślnie

    Na pochwałę zasługuje producent który założył konto tylko po to by się wypowiedzieć post wyżej. Nie spotkałem się jeszcze by to producent szukał po sieci problemów swoich klientów.

    Po skontaktowaniu się moja sprawa została przekazana serwisantowi z okolicy. Wczoraj przyjechał, wymienił złoże które okazało się uszkodzone (nic więc bym sam z tym nie zrobił) i wydaje się że działa Zostało mi tylko zbadanie samemu jaką mam faktyczną twardość na wyjściu, ale woda idzie przez zmiękczacz i nic nie czuć więc chyba działa. Szkoda straconego wcześniej czasu ale ważne że wreszcie mam to z głowy. Serwis i nowe złoże w ramach gwarancji (za darmo).

    Pozdrawiam

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał verona94 Zobacz post
    Na pochwałę zasługuje producent który założył konto tylko po to by się wypowiedzieć post wyżej. Nie spotkałem się jeszcze by to producent szukał po sieci problemów swoich klientów.

    Po skontaktowaniu się moja sprawa została przekazana serwisantowi z okolicy. Wczoraj przyjechał, wymienił złoże które okazało się uszkodzone (nic więc bym sam z tym nie zrobił) i wydaje się że działa
    No to teraz dla wtajemniczonych ???
    Mam pytanie co może się uszkodzić w granulację z żywicy?
    Proszę o odpowiedź jeśli oczywiście ktoś wie.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    No to teraz dla wtajemniczonych ???
    Mam pytanie co może się uszkodzić w granulację z żywicy?
    Proszę o odpowiedź jeśli oczywiście ktoś wie.
    No właśnie się nad tym zastanawiałem... i jedyne co mi przychodzi do głowy i co mogłoby powodować takie objawy to bakterie...

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar escape
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wałcz, Poland
    Kod pocztowy
    78-600
    Dzielnica
    między zachodniopomorskim a wielkopolską
    Posty
    813
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    178

    Domyślnie

    Jak sytuacja wygląda u ciebie teraz wszystko działa jak należy brak smrodu i złego smaku?.....U mnie taka sama sytuacja .....śmierdzi i jest obrzydliwa w smaku w poniedziałek zgłoszę problem ....choć ciągle czekam aż ktoś się łaskawie odezwie na 1 uruchomienie ...miało być w ciągu 3 dni ale minęło już więcej...

  14. #14
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar stacjeAQUAHOME
    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dzień dobry,

    bardzo nam przykro, że spotkała Pan taka sytuacja w związku z naszym produktem. Dołożymy wszelkich starań, aby jak najszybciej pomóc Panu w rozwiązaniu problemu. Prosimy o kontakt pod adresem mailowym: [email protected] lub telefonicznie 691474830.

    Pozdrawiamy,
    Zespół Aquahome

  15. #15

    Domyślnie

    Czy to normalne że woda pachnie jakby smarem? Po zainstalowaniu zrobiono płukanie oraz sam zrobiłem regenerację.
    Woda surowa ok 19dH, po 8dH.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony