dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 67
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    .
    I jeżeli uważasz że koszt kosmiczny to jeżeli prawie 3 tys to kosmos to nie wiem co wg Ciebie jest normalną ceną, przecież indukcje chodzą w tej cenie albo nawet i więcej.
    https://www.mediaexpert.pl/agd-do-za...yty_indukcyjna

    Za kwotę o połowę niższą masz całkiem szeroki wybór.
    A wydać 1500zł więcej i nie mieć żadnej z tego korzyści....
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  2. #22

    Domyślnie

    Mniej czy więcej nie ma raczej tu znaczenia bo to nie kilkadziesiąt m2 aby brać pod uwagę wielkość powierzchni, tu raczej chodzi o trudność czyszczenia jak co niektórzy twierdzą że jest bardziej uciążliwa aniżeli na płycie indukcyjnej, a czyści się podobnie i takimi samymi środkami.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    https://www.mediaexpert.pl/agd-do-za...yty_indukcyjna

    Za kwotę o połowę niższą masz całkiem szeroki wybór.
    A wydać 1500zł więcej i nie mieć żadnej z tego korzyści....
    Ale nie zaprzeczysz że są indukcje za 3 i więcej tys zł, więc każdy kupi to na co go stać albo kto jakie ma wymagania lub gusty. Znam gościa co tylko wg niego liczy się jeden, jedyny sprzęt jednej firmy bez zważania na cenę i rozwiązania techniczne.

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Nie wiem czy to przypadek, niefart, ale mój brat od 2009 roku użytkuje już trzecią indukcję ze średniej półki. Teraz kupił taką za ponad 3 tysiące z myślą, że posłuży z 10 lat. Ja wolę wydać raz te wspominane 3 tysiące i mieć spokój na dekadę lub dłużej niż połowę mniej i musieć przygotowywać święta na turystycznej, jednopalnikowej jak mój brat w zeszłym tygodniu
    Ja mam w mieszkaniu lodówkę liebherr, rodzice mają pralkę miele i z perspektywy czasu widzę, że warto wydać więcej na początku na jakiś sprzęt, to się zwróci długim, bezawaryjnym użytkowaniem.
    Ostatnio edytowane przez kemot_p ; 25-12-2020 o 09:04

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Nie wiem czy to przypadek, niefart, ale mój brat od 2009 roku użytkuje już trzecią indukcję ze średniej półki. Teraz kupił taką za ponad 3 tysiące z myślą, że posłuży z 10 lat. Ja wolę wydać raz te wspominane 3 tysiące i mieć spokój na dekadę lub dłużej niż połowę mniej i musieć przygotowywać święta na turystycznej, jednopalnikowej jak mój brat w zeszłym tygodniu
    Ja mam w mieszkaniu lodówkę liebherr, rodzice mają pralkę miele i z perspektywy czasu widzę, że warto wydać więcej na początku na jakiś sprzęt, to się zwróci długim, bezawaryjnym użytkowaniem.
    Polecam miele/AEG w wersji dla szanujących pieniądze w wykonaniu słoweńskim czyli gorenje. Mam kuchnię ceramiczną od 17 lat nie do zdarcia z piekarnikiem i od 4 lat pralkę, A+++ na prawdę pierwsza moja pralka która po prostu wszystko dopiera ale mało kto zwraca uwagę na parametr klasa prania A a nie np C.

    Zapomniałem o zmywarce też A+++ jedyne 1100 zł ale fajna.
    Ostatnio edytowane przez gawel ; 25-12-2020 o 09:58

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Mniej czy więcej nie ma raczej tu znaczenia bo to nie kilkadziesiąt m2 aby brać pod uwagę wielkość powierzchni, tu raczej chodzi o trudność czyszczenia jak co niektórzy twierdzą że jest bardziej uciążliwa aniżeli na płycie indukcyjnej, a czyści się podobnie i takimi samymi środkami.
    Jeśli dla ciebie dwukrotnie większy obszar czyszczenia i mocniejsza przypalenizna (na skutek większej temperatury) skutkujaca większą trudnością czyszczenia nie ma znaczenia, to ok.
    Dla mnie ma.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Ale nie zaprzeczysz że są indukcje za 3 i więcej tys zł, więc każdy kupi to na co go stać albo kto jakie ma wymagania lub gusty. Znam gościa co tylko wg niego liczy się jeden, jedyny sprzęt jednej firmy bez zważania na cenę i rozwiązania techniczne.
    mówimy o tym, że za jedną płyte TRZEBA wydać 3tyś, a za płytę innego rodzaju MOŻNA wydać 3000
    Widzisz różnicę ?

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Nie wiem czy to przypadek, niefart, ale mój brat od 2009 roku użytkuje już trzecią indukcję ze średniej półki. Teraz kupił taką za ponad 3 tysiące z myślą, że posłuży z 10 lat. Ja wolę wydać raz te wspominane 3 tysiące i mieć spokój na dekadę lub dłużej niż połowę mniej i musieć przygotowywać święta na turystycznej, jednopalnikowej jak mój brat w zeszłym tygodniu
    Ja od 2012r TEKA bezproblemowo.
    Jeśli,i liczysz na bezawaryjność, to Solgaz omijaj.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 25-12-2020 o 10:22
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    I jeżeli uważasz że koszt kosmiczny to jeżeli prawie 3 tys to kosmos to nie wiem co wg Ciebie jest normalną ceną, przecież indukcje chodzą w tej cenie albo nawet i więcej.
    Za to masz trzy porządne płyty ceramiczne. Solgaz nie ma żadnej cechy płyty indukcyjnej której nie ma płyta ceramiczna - dlatego to z ceramiczną należy porównywać, a nie z indukcją.

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Polecam miele/AEG w wersji dla szanujących pieniądze w wykonaniu słoweńskim czyli gorenje
    Z gorenje nie miałem nigdy styczności, ale z tego co czytam to wnioskuję że jakość/cena porównywalna do boscha.

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ja od 2012r TEKA bezproblemowo.
    Jeśli,i liczysz na bezawaryjność, to Solgaz omijaj.
    Głównie zależy mi na bezawaryjności - wydać kasę i mieć spokój na kilkanaście lat.

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Z gorenje nie miałem nigdy styczności, ale z tego co czytam to wnioskuję że jakość/cena porównywalna do boscha.



    Głównie zależy mi na bezawaryjności - wydać kasę i mieć spokój na kilkanaście lat.
    Bosch robiony jest k. Łodzi albo w Chinach i niestety jest to już padaka, oryginał może by był lepszy ale to modele za 3-4k. Niestety obecnie to loteria ja już wiem ze włoskich marek nie kupię candy padło w 2 lata i pralka i zmywarka

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Nie wiem czy to przypadek, niefart, ale mój brat od 2009 roku użytkuje już trzecią indukcję ze średniej półki. Teraz kupił taką za ponad 3 tysiące z myślą, że posłuży z 10 lat. .

    A jaki powód był wymiany przez brata tylu indukcji? W płycie indukcyjnej najsłabszym ogniwem jest sama płyta, trzeba uważać aby na nią niczego ciężkiego n ie upuścić.
    Dla przykładu ja użytkuje od 2010 jedną i tą samą płytę indukcyjną, Natomiast sąsiad ma drugą w przeciągu bodajże czterech lat z powodu pęknięcia szyby w indukcji i z racji że sama szyba miała kosztować prawie tyle co cała indukcja, kupił drugą nową.

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Polecam miele/AEG w wersji dla szanujących pieniądze w wykonaniu słoweńskim czyli gorenje. Mam kuchnię ceramiczną od 17 lat nie do zdarcia z piekarnikiem.
    Może kuchenka nie do zdarcia ale to w hierarchii kuchenek zajmuje ostatnie miejsce ze względu na prądożerność i małą sprawność.
    Ostatnio edytowane przez henrykow ; 25-12-2020 o 13:25

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Jeśli dla ciebie dwukrotnie większy obszar czyszczenia i mocniejsza przypalenizna (na skutek większej temperatury) skutkujaca większą trudnością czyszczenia nie ma znaczenia, to ok.
    Dla mnie ma.
    Ale o czym Ty piszesz? Szukasz dziury w całym, po co? Gdybym n ie miał styczności z płyta gazową Solgaz to bym się tu nie wypowiadał. Moja koleżanka z pracy użytkuje ją od dobrych kilku lat.

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    mówimy o tym, że za jedną płyte TRZEBA wydać 3tyś, a za płytę innego rodzaju MOŻNA wydać 3000
    Widzisz różnicę ?

    .
    Robisz to złości czy specjalnie dla żartów?

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A ja użytkowałałem ( a nie tylko słyszałem opowieści koleżanki) ceramiczną i indukcyjną.
    A ceramiczna pod kątem sposobu działania (rozgrzewanie szklanej płyty źródłem ciepła zlokalizowanym pod nią) jest odpowiednikiem Solgazu
    I wiem, jaka jest różnica w czyszczeniu.
    Ja jestem użytkownikiem, Ty znasz ją z opowieści koleżanki.
    I na tym poprzestańmy
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Za to masz trzy porządne płyty ceramiczne. Solgaz nie ma żadnej cechy płyty indukcyjnej której nie ma płyta ceramiczna - dlatego to z ceramiczną należy porównywać, a nie z indukcją.
    Płyty ceramicznej nie chcę za darmo, nie wiem co widzisz takiego cudownego w płycie ceramicznej.
    Płyty Solgaz też nie," posmakowałem" indukcji i jestem zadowolony i żadnej innej na dzień dzisiejszy nie widzę w swojej kuchni.

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Robisz to złości czy specjalnie dla żartów?
    Stwiedzam fakty, których Ty nie potrafisz pojąć.
    Polecam nie uderzać głową w twarde przedmioty
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Ale o czym Ty piszesz? Szukasz dziury w całym, po co? Gdybym n ie miał styczności z płyta gazową Solgaz to bym się tu nie wypowiadał. Moja koleżanka z pracy użytkuje ją od dobrych kilku lat.
    A++ ale nie oszukane nie mierzyłem ale w lecie zużycie prądu całkowite jest stałe i wynosi 180 kwh/1 miesiąc w tym cwu i gotowanie , przeliczeniowo wychodzi ok 90 zł za prąd to nie jest tak dużo.

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A ja użytkowałałem ( a nie tylko słyszałem opowieści koleżanki) ceramiczną i indukcyjną.
    A ceramiczna pod kątem sposobu działania (rozgrzewanie szklanej płyty źródłem ciepła zlokalizowanym pod nią) jest odpowiednikiem Solgazu
    I wiem, jaka jest różnica w czyszczeniu.
    Ja jestem użytkownikiem, Ty znasz ją z opowieści koleżanki.
    I na tym poprzestańmy
    To że wspomniałem że użytkuje ją koleżanka nie oznacza że tylko słyszałem, jak ciężko się dyskutuje, trzeba krok po kroku pisać co się robi i co się widzi.
    Bywałem i bywam nie raz u niej, więc widzę co i jak. Nawet był taki czas że zainteresowałem się na poważnie jej zakupem ale osiem lat temu płyta Solgazu kosztowała z tego co pamiętam kosmos, a i z tego że gazu ziemnego nie mam zrezygnowałem z jej zakupu.
    Płytę ceramiczna natomiast mam w pracy na stołówce/jadalni (już kilkanaście lat) i mogę stwierdzić że ceramiczną można dodatkowo ogrzewać pomieszczenie dlatego nie chcę jej w swoim domu nawet gdyby dawali i ją za darmo.

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    A++ ale nie oszukane nie mierzyłem ale w lecie zużycie prądu całkowite jest stałe i wynosi 180 kwh/1 miesiąc w tym cwu i gotowanie , przeliczeniowo wychodzi ok 90 zł za prąd to nie jest tak dużo.
    Na indukcji na pewno miałbyś jeszcze mniejsze rachunki. 17 lat płyta to już muzeum, czy nie czas na zmiany?
    Co do zużycia, jak korzysta się mało to male rachunki, proste. ja zimowe miesiące płacę około 200 zł za prąd, natomiast za miesiące wakacyjne gdzie więcej Nas/domowników nie ma w domu płace niecałe rachunki za prąd max do 100 zł.

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony