dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 67
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Stwiedzam fakty, których Ty nie potrafisz pojąć.
    Polecam nie uderzać głową w twarde przedmioty
    Jaki fakt? To że 3 tys zł to nie to samo co 3000 zł ???!!!! Faktycznie nie potrafię pojąć w czym różnica, no sorki różnicę widzę oczywiście ale w pisowni bo 3 tys to inaczej wygląda aniżeli 3000 .

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Na indukcji na pewno miałbyś jeszcze mniejsze rachunki. 17 lat płyta to już muzeum, czy nie czas na zmiany?
    Co do zużycia, jak korzysta się mało to male rachunki, proste. ja zimowe miesiące płacę około 200 zł za prąd, natomiast za miesiące wakacyjne gdzie więcej Nas/domowników nie ma w domu płace niecałe rachunki za prąd max do 100 zł.
    to podobnie, planuję remont kuchni , w lanie jest indukcja i nowy piekarnik

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Jaki fakt? To że 3 tys zł to nie to samo co 3000 zł ???!!!! Faktycznie nie potrafię pojąć w czym różnica, no sorki różnicę widzę oczywiście ale w pisowni bo 3 tys to inaczej wygląda aniżeli 3000 .
    Jeszcze raz, powoli, bo nie zrozumiałeś:
    Urządzenie gazowe Solgaz MUSISZ kupić za 3 tyś zł., płytę indukcyjną MOŻESZ kupić za 3tyś zł

    Żebyś miał łatwiej teraz zastosowałem taką samą pisownię.
    Już rozumiesz ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    To że wspomniałem że użytkuje ją koleżanka nie oznacza że tylko słyszałem, jak ciężko się dyskutuje, trzeba krok po kroku pisać co się robi i co się widzi.
    Bywałem i bywam nie raz u niej, więc widzę co i jak. .
    Aaaa i zawsze wtedy coś przypala i czyści ?


    Napisze raz jeszcze, dla mniej zamkniętych na argumenty innych użytkowników:
    Użytkowałem płytę ceramiczna rok, indukcję osiem lat.
    Na jednaj i drugiej warzyłem piwo, na jednej i drugiej zdarzyło się, że gotująca brzeczka mi wykipiała.
    Łatwiej było doczyścić płytę indukcyjną.
    Moja żona ma podobne odczucia.
    Koniec, kropka.

    Ty zaś mozesz opowiadać co widziałeś u koleżanki.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Jeszcze raz, powoli, bo nie zrozumiałeś:
    Urządzenie gazowe Solgaz MUSISZ kupić za 3 tyś zł., płytę indukcyjną MOŻESZ kupić za 3tyś zł

    Żebyś miał łatwiej teraz zastosowałem taką samą pisownię.
    Już rozumiesz ?
    No to teraz wróć się do mojego postu #19, #23 gdzie o tym pisałem że indukcje można kupić za 3 lub i więcej jak również i za połowę ceny co kosztuje Solgaz.
    więc kto tu czegoś nie zrozumiał??

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Aaaa i zawsze wtedy coś przypala i czyści ?


    Napisze raz jeszcze, dla mniej zamkniętych na argumenty innych użytkowników:
    Użytkowałem płytę ceramiczna rok, indukcję osiem lat.
    Na jednaj i drugiej warzyłem piwo, na jednej i drugiej zdarzyło się, że gotująca brzeczka mi wykipiała.
    Łatwiej było doczyścić płytę indukcyjną.
    Moja żona ma podobne odczucia.
    Koniec, kropka.

    Ty zaś mozesz opowiadać co widziałeś u koleżanki.
    Co do czyszczenia, jak ktoś niechlujnie nie czyści na bieżąco to jaka by nie była płyta każdy powie że ciężko doczyścić.
    Jak pisałem wcześniej w pracy mamy płytę ceramiczna używaną non stop od prawie dziesięciu lat przez kilkanaście osób, jest czyszczona na bieżąco i nikt nie uskarża się na trudności jej czyszczenia.
    Koniec, kropka, stop, bez odbioru

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Nie mówimy tu o czyszczeniu "na bieżąco" tylko po wykipieniu i przypaleniu.
    Zresztą sam pisałeś, że:
    jak coś wykipi to zapiecze się na dobre to niezłe bujdy ktoś tu rozsiewa bo tam jest płyta szklana coś na wzór z płyty indukcyjnej i brudzi się ona jak i czyści się ją w podobny sposób jak płytę indukcyjną.
    i to jest BZDURA
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    No to teraz wróć się do mojego postu #19, #23 gdzie o tym pisałem że indukcje można kupić za 3 lub i więcej jak również i za połowę ceny co kosztuje Solgaz.
    więc kto tu czegoś nie zrozumiał??
    w pości #19 napisałeś:
    Jeżeli uważasz że koszt kosmiczny to jeżeli prawie 3 tys to kosmos to nie wiem co wg Ciebie jest normalną ceną, przecież indukcje chodzą w tej cenie albo nawet i więcej.
    Nie widzę tutaj informacji, że można kupić również "za połowę ceny", więc musiałem Ciebie sprostować

    w poście #23 napisałeś:
    są indukcje za 3 i więcej tys zł,
    w ŻADNYM z tych postów nie napisałeś "o połowie ceny co kosztuje Solgaz"

    Więc kończąc wątek - ze cenę 2-krotnie większą Solgaz nie oferuje nic powyżej tego, co oferuje średniej klasy indukcja, w dodatku z autopsji wiem, że w przypadku przypalenia czegoś na płycie łatwiej czyści się płytę indukcyjną.
    I nie oglądałem tych płyt "u koleżanki", czy "w pracy" - miałem (mam) je w domu, użytkowałem (użytkuję) codziennie
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 25-12-2020 o 18:56
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #49

    Domyślnie

    A czytałeś post #19 dokładnie? komu i na co odpowiadałem?
    Drążysz temat jakby zależało twoje życie od tego kto co napisał.
    Więc jak nie widziałeś płyty Solgaz po kilkuletnim użytkowaniu to jakie tu masz doświadczenia? teoretyczne? Bo pisałeś wcześniej że użytkowałeś tylko ceramiczną, teraz już i Solgaza użytkowałeś?? Każdy tu opisuje swoje doświadczenia, a że mogą być one odmienne no cóż, każdy ma prawo do swojego zdania.
    Ceramiczną użytkuję od kilkunastu prawie lat w pracy i widzę jak jak wygląda, a wygląda dobrze bo jest czyszczona na bieżąco i sam nieraz miałem przyjemność jej czyszczenia, dla mnie nie ma większej różnicy czyszczenia ceramicznej od czyszczenia indukcji.

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    O cenach już nawet nie kontyynuuję, bo cały czas pisałeś, jakby indukcje chodziły po 3tyś, nie taniej

    Dla mnie napisałeś bzdurę - masz w pracy ceramiczną, którą od czasu do czasu przetrzesz - i to porównujesz do indukcji
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #51

    Domyślnie

    Chyba od nadmiary jadła na te święta masz odebrany dar czytania ze zrozumieniem.
    Faktycznie Twoja egzystencja na tym świecie zależy od tej dyskusji.
    Użytkuje w domu indukcję, ceramiczna w pracy a Solgaz ma koleżanka u której dość często bywamy w odwiedzinach i dla twojej ciekawości jak przyjdę do koleżanki to idę od razu do płyty Solgaz i sprawdzam papierkiem czy jest czysta czy nie, jak jest brudna to ją osobiście czyszczę bo nie lubię syfu, robię tak non stop.
    Dla mnie możesz Solgaza nawet porównywać do kuchni polowej wojskowej.
    Ostatnio edytowane przez henrykow ; 26-12-2020 o 11:00

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Możliwe, choć tyczy tylko tych tekstów, które są pisane z zaprzeczeniem logiki
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Każde złącze (trójnik) w przewodzie gazowym to zwiększone ryzyko awarii
    A wracając do meritum. Ile trzeba liczyć za wykonanie 1m bieżącego takiego przyłącza?

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Nie wiem. Projektant powinien być w temacie, jeśli chodzi o aktualne ceny.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Nie wiem. Projektant powinien być w temacie, jeśli chodzi o aktualne ceny.
    Nie tyle co projektant co instalator który wykonuje instalację. No chyba że projektant jest zarazem wykonawcą.

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolinawarzycha Zobacz post
    A wracając do meritum. Ile trzeba liczyć za wykonanie 1m bieżącego takiego przyłącza?
    Masz na myśli przyłącze gazowe do domu czy instalację wewnętrzną w domu?
    Za przyłącze musisz pytać u swojego dostawcy bo jest to liczone różnie, natomiast instalacja masz tu orientacyjne koszty poniżej.
    Ostateczna cena instalacji gazowej może być uzależniona od kilku czynników. Przede wszystkim od tego, na jakie materiały się zdecydujemy, jak duża liczba przewodów będzie poprowadzona, a także w jakim regionie Polski odbędzie się montaż.

    Podstawowy cennik zakłada, że koszt instalacji gazowej jest uzależniony od długości zakładanych przewodów:

    Minimalna cena instalacji gazowej wynosi - 90 zł/mb
    Maksymalna cena instalacji gazowej wynosi - 190 zł/mb
    Cena instalacji gazowej za podłączenie kominka - 3500 zł
    Natomiast szczegółowy cennik wygląda następująco:
    Cena instalacji gazowej zewnętrznej - od 80 zł/mb
    Cena instalacji gazowej wewnętrznej wykonanej z miedzi przy użyciu zacisków - 60 zł/mb
    Cena instalacji gazowej wewnętrznej stalowej spawanej - 120 zł/mb
    Koszt instalacji gazowej - podbicie gwarancji - 60 zł

    Całkowity koszt instalacji gazowej może wahać się od kilku nawet do kilkunastu tysięcy złotych. Pamiętajmy jednak, że koszt samego kotła gazowego może wynieść nas około 3 tys. do nawet 17 tys. złotych. Wszystko będzie zależeć od tego, jakiej mocy będzie to kocioł, to jest jego producentem, a także jakimi parametrami się wyróżnia.

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Masz na myśli przyłącze gazowe do domu czy instalację wewnętrzną w domu?
    Zdecydowanie mam na myśli: zewnętrzne przyłącze gazowe, czyli rura gazowa wokół budynku prowadząca do kuchni. Zapytałam Was na forum, bo projektant przyłączy po prostu zapytał, czy prowadzimy gaz też do kuchni. Ja odparłam, że na tę chwilę nie, ale potem zaczęłam się zastanawiać czy na wszelki wypadek nie zrobić, póki trwa budowa.

    Wracając. Zastanawiam się czy można oszacować, ile generalnie kosztowałoby przestawienie się w kuchni na gaz po na przykład 2 latach używania indukcji i po ilu latach zwróciłoby się taki kaprys. Czyli:

    0. Doprowadzenie gazu do kuchni: 20 mb x 110 PLN/mb = 2200 PLN
    1. Płyta grzewcza indukcyjna: 2000 PLN (tzw. nietrafiony wybór)
    2. Płyta grzewcza gazowa: 1000 PLN (tzw. alternatywa)
    3. Demontaż/montaż płyty: 200 PLN
    4. Instalacja gazowa wewnętrzna: 2mb x 150 PLN/mb = 300 PLN
    5. ???

    Macie pomysł jakie inne koszty dochodzą? Może w ten sposób da się ocenić czy jest sens? Nie wiem, głośno myślę.
    Ostatnio edytowane przez karolinawarzycha ; 28-12-2020 o 16:08

  18. #58

    Domyślnie

    Na etapie budowy wszelakie przyłącza wychodzą taniej aniżeli już wykonywane po budowie.
    Znam ludzi którzy pomimo gazu używają indukcję.
    Na Twoim miejscu nie zastanawiałbym się nawet sekundy nad wyborem, bierz indukcję.

  19. #59

    Domyślnie

    Czy robiliście może jakieś porównanie kosztów podgrzewania żywności gazem i indukcją? Jakiego rzędu oszczędności można się spodziewać rocznie?

  20. #60

    Domyślnie

    Mam podciągnięty gaz w okolice kuchenki, instalator namawiał i namówił. Z perspektywy czasu zaślepiona rurka z zaworem okazała się zupełnie niepotrzebna, tylko trochę przeszkadza w szafce z karuzelą, bo czasem przykrywki garnków o nią potrącają. Po wielu latach doświadczenia z kuchenkami gazowymi i przejściem na indukcję 6 lat temu nigdy nie wróciłbym do gazu, albo prądu z płytami.
    Podsumowując: nie warto, nie ma takiej potrzeby. Nie ze względu na niewielkie koszty, ale wspomniane wcześniej ryzyko. Każdy dodatkowy element układu gazowego to ciut większe ryzyko nieszczelności w przyszłości.

    Nawet w razie dużego kryzysu, wojny itp. nie spodziewam się sytuacji, że będzie gaz, a nie będzie prądu. Tylko w takiej sytuacji przydałaby się dodatkowa instalacja gazowa w kuchni.
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony