dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Przejście przez ścianę

    Witam,
    Wykonawca ogrzewania podłogowego pod moją nieobecność wykonał przebicie przez ścianę 25cm na rurki od podłogówki jak na zdjęciach poniżej. Jest to ponad metrowe przebicie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20201221_145957.jpg
Wyświetleń:	110
Rozmiar:	95,1 KB
ID:	451315
    Moje pytanie brzmi w tej sytuacji. Czy takie przebicie nie wpłynie negatywnie na całą konstrukcję? Wiadomo jest to niewielki odcinek całej ściany ale czy można to zostawić w takiej postaci? Wykonawca robót twierdzi, że robi takie przebicia często i nic się nie dzieje.
    Znalazłem jeszcze stare zdjęcie przed tynkami. Na żółto oznaczone miejsce otworu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200929_085637.jpg
Wyświetleń:	85
Rozmiar:	91,6 KB
ID:	451316

  2. #2

    Domyślnie

    Co do bruzd to jest Polska Norma dotycząca przebić przez ścianę. Ogólnie zasada jest taka, że szczelina pionowa jest dużo bezpieczniejsza dla konstrukcji. W tym przypadku cały 1 metr ściany wisi na tym szerokim otworze. Taki otwór powinien być przewidziany konstrukcyjnie. U mnie jak było coś takiego, a były tylko 2 cegły do góry (nad kasetą na drzwi przesuwne), to kierownik budowy kazał wstawić druty zbrojeniowe do pustaków ceramicznych, aby je spinały.
    Tyle teoria. Ale skoro ściana już zaschła i trzyma się to już się nic nie stanie. Jeśli to nie jest ściana nośna, to strop następnej kondygnacji nie spoczywa na tej ścianie. Może po jakimś czasie pojawić się drobna rysa na ścianie.
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Uparty

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Zabrze
    Posty
    120

    Domyślnie

    U góry jest wieniec? Czy będzie coś na tej ścianie wisieć?
    Ogólnie 1 metr to jest spory otwór jak np drzwi czy okno, tam wstawia się już nadproża.
    Jeśli jest wieniec, nic nie będzie wieszane to powinno utrzymać natomiast dla bezpieczeństwa wstawiłbym tam coś.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony