dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Łazienka w domu jednorodzinnym dwulokalowym

    Cześć,
    Mam pewien problem, łączy mnie ze sąsiadem scianka 25 cm silki. W łazience mamy poprowadzone trzy kanały wentylacyjne, pierwszy od wentylatora (osobny ,,grzybek na dachu", drugi od pieca gazowego i trzeci kanalizacji. Sąsiad ma tak samo zrobione po drugiej stronie. O ile w salonie w pokojach nie słychać rozmów to w łazience wszystko słychać. Wydaje mi się, że to właśsnie przez te kanały, chociaż mamy osobne. Można coś z tym zrobić? z czego to wynika? Czy powodem jest to, że grzybki od wentylacji są obok siebie (moj i sasiada) i po prostu tędy odgłosy się dostają?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Uparty

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Zabrze
    Posty
    120

    Domyślnie

    Ciężko powiedzieć, musisz przysłuchać się gdzie jest źródło dźwięku - może jest jakaś nieszczelność? Kanały wentylacyjne możesz też wygłuszyć choć będzie to ciężka robota.

  3. #3

    Domyślnie

    Ale jest sens ruszac kanały ? Jak mamy po swojej stronie ? 3 wyjścia na dach , sąsiad tak samo, wszystko po swojej stronie. Np. jak psy szczekają na zewnątrz to też słychać w łazience dużo bardziej

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.383

    Domyślnie

    To budynek jednorodzinny dwulokalowy, więc raczej nie zastosowano dylatacji konstrukcji budynku między lokalami. Dlatego odgłosy poprzez kanały przenoszą się na konstrukcję ściany obu lokali. Dodatkowo ściana z poprowadzonym kanałem jest mniej masywna, więc i sama w sobie ma gorszą dźwiękochłonność. Może dodatkowo były błędy wykonawcze, które pogorszyły sytuację. Jeśli jest to bardzo dokuczliwe to chyba najlepszym wyjściem jest wezwać odpowiedniego specjalistę, który dokona wizji lokalnej, bo zdalnie nie da się tego obadać.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony