dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Question Czy można wybudować piwnicę wyskości 219cm? (niższy podatek)

    Witam,
    architekt mówi mi że nie dostanę pozwolenia na budowę domu z piwnicą niższą niż 220cm, a ja bym wolał płacić połowę podatku za pomieszczenie gospodarcze. To prawda że nie wolno budować piwnic niższych niż 2,2m?
    Paweł

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Być może się mylę ale wysokość podatku zależała od przeinaczenia pomieszczenia a nie wysokości. Wyjątek był na poddaszach./skosach/

  3. #3

    Domyślnie

    mam 2,18m i dostalem pozwolenie w tym roku

  4. #4

    Domyślnie

    Jak w piwnicy masz kotłownię to tam minimum 220. A 220 nie wlicza się do obniżonej stawki? Bo jest od 140 do 220 to chyba włącznie

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi.
    Liczę to sobie i zmniejszanie wysokości w prywatnym domu dużych oszczędności mi nie przyniesie. Przy tegorocznych stawkach podatku oszczędziłbym niecałe 30zł rocznie. Zbuduję wyższą.
    Paweł

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaweL71 Zobacz post
    Witam,
    architekt mówi mi że nie dostanę pozwolenia na budowę domu z piwnicą niższą niż 220cm, a ja bym wolał płacić połowę podatku za pomieszczenie gospodarcze. To prawda że nie wolno budować piwnic niższych niż 2,2m?
    W nowym Prawie Budowlanym wydział architektury nie sprawdza rozwiązań wewnątrz domu, a ponadto nie ma zakazu budowania kondygnacji niższych niż 220 cm. Przy niższej piwnicy płacisz połowę podatku wynikającego ze sposobu użytkowania pomieszczenia. W domu jednorodzinnym bez działalności gospodarczej są to niskie stawki. Zwróć uwagę na jedną rzecz: urządzenie gazowe wymaga 220 cm wysokości - jeśli zamierzasz mieć tam piec gazowy lub kuchenkę. Wyższa kondygnacja, to więcej schodów i więcej wysiłku w wychodzeniu do góry.
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony