dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Wkrętarka Parkside Performance PABSP 20-Li B2

    Witam

    Po wielu latach ciężkiej i wytężonej pracy moja wkrętarka Alpha-Tools na akumulatorach Ni-Cd wyzionęła ducha.
    W prezencie od żony dostałem wkrętarkę z silnikiem bez szczotkowym lecz tu pojawił się pewien zgrzyt gdyż nie wiem czy jej działanie jest do końca poprawne.

    Co zauważyłem:
    - pierwsze uruchomienie wkrętarki "po postoju" ok. 5min następuje z ok 0,5sek opóznieniem, przy wciśnięciu przycisku na max, następne uruchomienia są już natychmiastowe
    - przy ustawionym sprzęgle na ostatni 21bieg lub na wiercenie przy mocnym chwyceniu głowicy wkrętarki i powolnym wciskaniu przycisku zaczynam słyszeć delikatny pisk sugerujący uruchamianie się silnika i uruchamia się dioda doświetlająca miejsce pracy lecz po chwili kiedy zaczynam czuć delikatny opór na głowicy następuję natychmiastowe odcięcie zasilania tzn gaśnie dioda doświetlająca a głowica robi się luźna, w momencie puszczenia przycisku dioda led ponownie się zapala i świeci przez ok. 10sek

    Z wkrętarką sieciową parkside nie miałem do tej pory żadnych problemów, przeokropnie mocna lecz niestety nie do końca mobilna.

    Dziękuję za pomoc.

  2. #2
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Podładuj ją do pełna bo może akuś pusty .

  3. #3

    Domyślnie

    Dioda doświetlająca powinna zapalać się zaraz po wciśnięciu wyłącznika i gaśnie z opóźnieniem po puszczeniu wyłącznika czyli po zakończonej pracy, tak jest w wkrętarce z silnikiem bezszczotkowym Yato więc sądzę że i w tym przypadku tez tak powinno być..
    Problem jaki tu jest opisywany może być spowodowany wadliwą baterią (jedno ogniwo lub tyrystor mocy na płytce uszkodzony).
    Może być jeszcze usterka na płytce zasilającej wkrętarkę, tam podstawa prawidłowej pracy wkrętarki są tyrystory mocy których jest ich tam aż 6 szt.
    Ten pisk o którym wspomina autor jest to raczej sygnał słabej baterii.
    Jeżeli praca wkrętarki jest podejrzana oddać ją do punktu w ramach gwarancji.

  4. #4

    Domyślnie

    To też było moje pierwsze przypuszczenie wiec od razu naładowałem akumulator na max, chociaż nie był jakoś mocno rozładowany gdyż ładowanie na max. trwało ok 15min.

    Lampka zapala się na samym początku, przy byle "muśnięciu" wyłącznika i świeci się jeszcze po jego całkowitym puszczeniu i tu nic złego nie widzę.

    Lecz dzisiaj robiłem kolejne domowe próby, bez jakiegokolwiek obciążenia po bardzo delikatnym wciśnięciu wyłącznika od razu zapala się dioda doświetlająca, dalsze wciskanie wyłącznika powoduje pojawienie się "pisku" który w moim przekonaniu jest niczym innym niż podaniem napięcia na silnik, ale tu pojawia się owy problem gdyż jeśli szybko i do końca nie wciśnie się wyłącznika nagle odcina całkowicie zasilanie, dioda gaśnie a i sam wyłącznik nie działa, tak jakby ten cały układ elektroniczny odciął zasilanie z baterii, oczywiście po całkowitym puszczeniu wyłącznika dioda doświetlająca się zapala i świeci jeszcze wspomniane ok 10sek po czym wyłącza się.
    Ostatnio edytowane przez Iskierniczek ; 27-12-2020 o 11:38

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iskierniczek Zobacz post
    Lecz dzisiaj robiłem kolejne domowe próby, bez jakiegokolwiek obciążenia po bardzo delikatnym wciśnięciu wyłącznika od razu zapala się dioda doświetlająca, dalsze wciskanie wyłącznika powoduje pojawienie się "pisku" który w moim przekonaniu jest niczym innym niż podaniem napięcia na silnik, ale tu pojawia się owy problem gdyż jeśli szybko i do końca nie wciśnie się wyłącznika nagle odcina całkowicie zasilanie, dioda gaśnie a i sam wyłącznik nie działa, tak jakby ten cały układ elektroniczny odciął zasilanie z baterii, oczywiście po całkowitym puszczeniu wyłącznika dioda doświetlająca się zapala i świeci jeszcze wspomniane ok 10sek po czym wyłącza się.
    Wygląda na to że tyrystor mocy jest wadliwy. Jak pisałem, powinno być ich sześć i one przekazują jakby naprzemienne impulsy na silnik aby prawidłowo działał.
    Nie masz drugiej baterii aby sprawdzić działanie wkrętarki na innej bo z tym krótkim ładowaniem baterii to jest troszkę podejrzane (tak się dzieje gdy bateria jest uszkodzona) ale można przyjąć/domniemywać to na okoliczność że jest to nowa bateria i mogla być już wcześniej naładowana.

  6. #6

    Domyślnie

    Niestety te wkrętarki najwyraźniej tak mają chyba jakieś zabezpieczenie które utrudnia pracę, wydawało by się "dobrym" sprzętem.
    Mianowicie w ostatnich dniach przypadkiem byłem klientem sklepu LIDL gdzie żona kupiła wkrętarkę i i ku mojemu zaskoczeniu ciągle były dostępne w koszykach, a jak to zwykle bywa jedna paczka była otwarta i na teoretycznie całkiem nowej wkrętarce problem był identyczny.
    Żeby być pewnym co do swoich obserwacji i spostrzeżeń odwiedziłem jeszcze 3 sklepy LIDL i w każdym wkrętarki były jeszcze w koszykach i w przypadku każdej którą miałem okazję przetestować (4 sztuki łącznie z moją) wszędzie był ten sam problem, tzn całkowicie odcinanie zasilania przy bardzo delikatnym wciskaniu wyłącznika.

    Albo jakaś wadliwa cała seria, albo jakieś "zabezpieczenie" którego funkcji nie rozumiem.

  7. #7

    Domyślnie

    Mam poprzedni model, dostępny w lidlu gdzieś w 2018. Względem obecnych różnią się chyba głównie tym, że nie pasują obecne baterie. Zmienili minimalnie ich mocowanie, aby wyrzucił ją na śmietnik jak bateria padnie.

    Problem opisywany przez Ciebie w niej nie występuje. Albo ja nie mam wystarczająco siły.

    Za to ma inną przypadłość.Przy długim seryjnym wkręcaniu się "wyłącza". Nie wiem czy ma jakieś zabezpieczenie termiczne, czy co. Ale po prostu umiera i ożywia się wyjęcie baterii. Generalnie za tą cenę nie narzekam.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Mam poprzedni model, dostępny w lidlu gdzieś w 2018. Względem obecnych różnią się chyba głównie tym, że nie pasują obecne baterie. Zmienili minimalnie ich mocowanie, aby wyrzucił ją na śmietnik jak bateria padnie.

    Problem opisywany przez Ciebie w niej nie występuje. Albo ja nie mam wystarczająco siły.
    Tu nie chodzi o siłę tzn tak mi się wydaje, gdyż przy całkowicie luźnej głowicy to samo się dzieje, wciskam delikatnie przycisk w pierwszej kolejności zapala się dioda doświetlająca pojawia się mikro opór gdyż widać bardzo delikatny ruch głowicy i po ok. 5sek odcina całkowicie zasilanie.
    Większy opór to konieczność mocniejszego wciśnięcia przycisku ale efekt ten sam.
    Nic takiego nie występuje gdy od razu wciśnie się wyłącznik na max. wtedy wkrętarka jest nie do zatrzymania.

    A tu taka taka mała wskazówka co będzie można zrobić z wkrętarką gdy padnie w niej bateria, nie jest to coś co będzie pasowało jak nowe ale umożliwi prace wkrętarki przez parę kolejnych lat gdy stara bateria wyzionie ducha.
    Przerobił baterię x20v TEAM na RIOBI wiec w przypadku minimalnych zmian w mocowaniach może nie będzie to aż takie skomplikowane a może z biegiem czasu pojawią się ogólnodostępne takie zestawy do przeróbki (potrzeba matką wynalazku i zarobku również).
    Z kanału Krzyska Raus który jak widać ma spore doświadczenie w elektronarzędziach Riobi i Parkside

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony