dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Pomysł na sufit w małej łazience

    Mam przed sobą mały remont w postaci mini łazienki w piwnicy o powierzchni około 3 metrów kwadratowych. Zarówno ściany, podłogę i armaturę mam zaplanowaną pozostał mi sufit aktualnie jest tynkowany ale będę musiał go skuć oraz pomyśleć nad nowym. Problem jest w tym iż pomieszczenie jest niskie około 190 cm a tym samym odległość od sufitu do górnej krawędzi drzwi to tylko 3,5 cm. Pod uwagę brałem różne możliwości :
    - sufit podwieszany ale brak miejsca na stelaż
    - tynkowanie teoretycznie tak ale jakoś nie mam do tego zdolności
    - myślałem też o styropianie ale kłopot z dostępnością materiału gdyż nie mogę kupować ich na sztuki
    - kasetony też odpadają strop jest dość nie równy

    Ostatnio widziałem w sklepie materiał styrodur sprzedawany na sztuki i nad tym się dłużej zastanawiam co sądzicie o tym pomyśle ewentualnie z jakiego innego rozwiązania można skorzystać ?

  2. #2

    Domyślnie

    Płyty GK na kleju.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Możesz przykleić ten styrodur, lub styropian gr. 2cm, zaciągnąć klejem na siatce i pomalować farbą lateksową.
    Tak zrobiłem sufit w prysznicu starego domu.
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  4. #4

    Domyślnie

    Styropian myślałem ale 2 cm a w opakowania będzie ich sporo więc po co mi reszta. Myślałem o tym styrodur wiem można go kupować na sztuki ale jak to wygląda z montażem na sufit jest taka możliwość ogólnie czy jest polecana ? Ponadto musiałbym wziąć pod uwagę sposób klejenia czy zwykły klej do styropianu i kołki czy klej w postaci piany tylko na taką mała powierzchnie klej i do tego pistolet mało opłacalne. Też myślałem na tynkowaniem i znalazłem produkt firmy knauf Rotband

  5. #5
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowny Panie,
    Może Pan przykleić płytę gipsową na klej Śnieżka Acryl-Putz® KG31 i dodatkowo przytwierdzić płyty do podłoża kołkami. Płytę klei się szybko i bezproblemowo, dodatkowo otrzyma Pan równą i gładką powierzchnię. Dla pewności można całość zaciągnąć siatką elewacyjną i nałożyć gładź do pomieszczeń wilgotnych.

  6. #6

    Domyślnie

    Za ściana mam również piwnicę, ściany z cegieł oraz fundamenty, czy jest sens kłaść na ściany płyty g-k ? Nie ociepli mi to pomieszczenia.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    płyty służą do wyrównania a nie ocieplania.

  8. #8

    Domyślnie

    Wszystko dobrze ale okazało się że ościeżnica jest uszkodzona tzn. wybrzuszona i idzie do wymiany. Zamontuje stalową. Chciałbym na piankę ale również zabezpieczyć kotwami ale nie za bardzo mi się widzi wiercenie otworów w futrynie a potem wbijanie kołka który będzie widoczny. Czy są może inne sposoby zakotwiczenia ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony