dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Ustawienie sterownika RC 310 kocioł Buderus + kominek

  1. #1

    Domyślnie Ustawienie sterownika RC 310 kocioł Buderus + kominek

    Problem następujacy: kociol Buderus gb 192 + 3 obiegi grzewcze 1 na rc310 pozostałe na rc 200. Sterowanie wg temperatury zewnętrznej. Problem moim zdaniem pojawia się przy paleniu kominkiem (często pale) mimo temperatury w domu 26C (na sterownikach ustawiona 22C) kociol dalej grzeje w efekcie przegrzewa pomieszczenie i marnuje niepotrzebnie gaz. 100% ogrzewania podłogowego. Ktoś pomoże jak to ustawić? Czy muszę wyłączyć sterowanie pogodówķą całkowicie?

  2. #2

    Domyślnie

    U mnie RC 300 - regulacja temperatury pomieszczenia z mocą.
    Max. temp. zasilania ustawiona na 30*C
    Na sterowniku tryb ręczny na 21,5*C w domu. Po przekroczeniu tej temp. wyłącza się.
    Jak chcesz jakies bardziej szczegółowe ustawienia to pytaj.
    Ostatnio edytowane przez Stanowska ; 27-12-2020 o 16:02

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedź, czyli właściwie pogodówka odpada? Zastanawiałem się jeszcze czy nie ustawić wg temperatury zewnętrznej ale z większym wpływem pomieszczenia. Bo jak ustawie sterowanie z mocą to chyba pogodówka jest bez sensu?

  4. #4

    Domyślnie

    Też kiedyś miałam ustawione wg temp. zewn. i w dzień często przegrzewało pomieszczenia, szczególnie kiedy świeciło słońce, a temp. na zewnątrz niska.
    Ustaw sobie czas reakcji sterownika na: SZYBKO, włącz wykrywanie otwartych okien i będziesz miał stałą temp. +- 0.5*C w domu. Najprostsze rozwiązania są często najbardziej skuteczne.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony