dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 11
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 220
  1. #201
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Jaki sens ma WM np w Chorwacji czy Hiszpanii? ŻADEN , ponieważ różnice w temperaturach wewnątrz i na zewnątrz są żadne. Podobnie z ociepleniem. NIe beierzesz pod uwagę degradacji środowiska przy produkcji materiałów izolacyjnych i wentylacyjnych a to błędne i też tendencyjne.

    Nie mam na celu zmiany twoich poglądów bo się z tego utrzymujesz, ale też powoduje to że nie jesteś wiarygodny, gdybym handlował kitem to też bym go wciskał na lewo i prawo bo to by było moje źródło utrzymania, Ale na szczęście nie handluję.

    Uważam ze WM jest ok ale w zanieczyszczonych , zdegradowanych ekologicznie rejonach oraz miejscach narażonych na hałas to faktycznie ma wtedy sens, nie dla każdego i wszędzie i za każdą cenę.
    Kiedy sie przenosisz do Chorwacji lub Hiszpanii, lub inaczej kiedy bedą u nas take same temperatury? Nie handluje materiałami izolacyjnymi a nawet jakby to od kiedy ocieplanie jest be. Owszem dla pewnej grupy nawet nie wiem jak ich nazwac mieszkanie w ziemiance jest super bo i koszt inwestycyjny mniejszy i zwiekszone ocieplenie zbyteczne, przezyc sie nich da. Są tez inni którzy nie chca płacic za duzo za ogrzewanie, myslac przy okazji o swojej przyszłosci, kiedy moze nie bedzie ich stac na zwiekszone opłaty za ogrzewanie.
    Co do WM maiałem przypadek a nawet kilka przypadków gdzie inwestorzy montowali dodatkowe filtry dla ochrony przed pyłkami roslin na ktore mieli oni lub ich rodziny alergię. Teren nie zdegradowany i nie zanieczyszczony. Inni z kolei mieli zwiekszoną wilgotnosc i pojawiła sie plesn przy WG któa tak zachwalasz.

  2. #202
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Nie neguje ocieplenie jako takiego ale obecne normy sa już przesadzone i jest to przerost formy nad treścią. Wszystko o ma swoje granice. Żadna wentylacja i instalacja nie jest idealna jak się o nią nie dba. Źródłem wilgoci w domu jest najczęściej suszenie prania. Można to załatwić za pomoca suszarki kondensacyjnej , tanio i szybko.
    Jak sie dba o WG ??? Jaka jest efektywnosc WG w szczelnym domu przy nowych szczelnych oknach, szczgolnie w pomieszczeniach gdzie jej nie ma. Jaki jest sens stosowania szczelnych okien skoro trzeba je rozszczelniac lub zakladac nawiewniki, przeciez to bez sensu.
    Normy bynajmniej nie są przesadzone, powiedziałbym ze Umax=0,2 dla scian jest wartoscią o wiele za dużą i bardzo łatwą do uzyskania, dla podłog na gruncie jest to 0,3 co jest wartoscia o wiele za duzą bo co to jest 0,3 we wiekszosci przypadkw wystarczy ok 5 cm styro. Nie wiem jak mozna to nazwac przesadzone, najlepiej jakby podłogi na gruncie nie ocieplac, bo cokolwiek jest juz przesadą. Skąd sie tacy przeciwnicy ocieplenia biorą?. Jezeli chodzi o okna to 0,9 tez nie jest przesadzone skoro wiekszosc okien ma U<=0,8. Jezeli ktos sie chce zatrzymac w sredniowieczu ocieplen to jego sprawa ale niech nie doradza tego innym.
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 24-03-2021 o 13:51

  3. #203

    Domyślnie

    Wentylacja grawitacyjna w nowych domach nawet z poprzednimi wytycznymi lub po konkretnej termomodernizacji poprostu przestaje dzialac ale jak ktos woli siedziec w smrodzie i zaduchu i z wiecznym niedotlenieniem to juz jego sprawa.
    Dziwie sie ze jeszcze jest projektowana i dopuszczana do użytku skoro nie zapewnia wymaganych wymian powietrza.
    Chyba ze jeszcze ktos nalezy do grona debili ktorzy za wlasne pieniadze kupuja okna 3szybowe 3uszczelkowe doplacaja za cieple ramki ii szczelny montaz w sumie jakies 2tys za okienko a nastepnie je dziurawi i doplaca jeszcze za slynne nawiewniki no to juz z takim odmóżdżeniem nikt sobie nie poradzi.
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  4. #204
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Wentylacja grawitacyjna w nowych domach nawet z poprzednimi wytycznymi lub po konkretnej termomodernizacji poprostu przestaje dzialac ale jak ktos woli siedziec w smrodzie i zaduchu i z wiecznym niedotlenieniem to juz jego sprawa.
    Dziwie sie ze jeszcze jest projektowana i dopuszczana do użytku skoro nie zapewnia wymaganych wymian powietrza.
    .
    Kasta oszustów architektów ma sie dobrze. Oszukują bo działają ze własnym interesie, ale jednoczesnie szkodzą inwestorom bo zle doradzają. Z drugiej strony jest na to jakby przyzwolenie bo nie brakuje wyznawców (swiadomych?) WG i kominów

  5. #205

    Domyślnie

    Nie róbcie tu fermentu i trzymajcie się tematu. Ja nie mogę się doprosić odpowiedzi w innym temacie, więc zapytam tutaj. Czym lepiej ocieplić dach: celulozą, czy wełną granulowaną? Inne opcje nie wchodzą w grę, więc nie polecajcie styropapy itp.

  6. #206

    Domyślnie

    Firma, która wykonywała audyt przysłała mi dobór PC i PV wraz z cennikiem:

    PV – 7,9 kWh
    Moduł RISEN 415 Wp – 19 szt.
    INWERTER SOFAR 8 .8KTL-X Trójfazowy
    Koszt – 35 tys.

    PC
    Pompa ciepła Panasonic Aquarea KIT-WC09J3E8-1-SMTrójfazowa
    Moc grzałek elektrycznych 3kW
    Bufor 50 l
    Boiler CUW 200L GALMET MAXI - m2 wymiennika ciepła
    Pompa obiegowa energooszczędna VILO
    Koszt – 37 tys.
    Razem 72 tys. Brutto. W tym jest oczywiście montaż. Oferta po uwzględnieniu zaleceń, które wcześniej przedstawiłem tj. (ocieplenie dachu, fundamentów i sufitów). Trochę drogo…

  7. #207

    Domyślnie

    W cholerę drogo co do pompy
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  8. #208

    Domyślnie

    Panasonic Aquarea KIT-WC09J3E8-1-SM - jaki to model? google coś nie znajduje, serja J z 1 wentylatorem?
    od 1 kwietnia mają być podwyżki na Panasa, więc to mogą być już nowe ceny

    Co do PV to z tej ceny da się zejść na jakieś 30k za taką instalacje, mam ten sam inverter, ma starczyć do 10kwp, co do paneli to lepiej Riseny 500wat, mniej miejsca zajmą.

  9. #209

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fanek Zobacz post
    Panasonic Aquarea KIT-WC09J3E8-1-SM - jaki to model? google coś nie znajduje, serja J z 1 wentylatorem?
    od 1 kwietnia mają być podwyżki na Panasa, więc to mogą być już nowe ceny

    Co do PV to z tej ceny da się zejść na jakieś 30k za taką instalacje, mam ten sam inverter, ma starczyć do 10kwp, co do paneli to lepiej Riseny 500wat, mniej miejsca zajmą.
    Albo żle podał model albo żle mu podali żeby nie mógł znależć
    Z tego co wiem to nie ma seri J 3fazowej więć jeśli jest 3f to seria H a jak jest z seri J to jednofazówka
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  10. #210

    Domyślnie

    Codix - no właśnie
    3f H lub 1f J

    gawel - w przeliczeniu wyjdzie bardzo zbliżona cena myśle, a zawsze to mniej miejsca gdzie licza się cienie na dachu.

    Pietre - napisze jeszcze jaka część Polski, że tyle wycenili.

  11. #211

    Domyślnie

    bo płaciłeś pewnie za panele poli vs mono, to jest duża różnica i nie tylko w cenie, a w możliwościach zbierania "słońca" a tym samym większej produkcji.
    Do tego dochodzi czynnik temperatur gdzie mono mniej tracą wydajności, lepiej znoszą zabrudzenia i chyba ogólnie są bardziej wytrzymałe na zarysowania

    edit: 400W za 1000zł to jakaś mocno przegięta cena, miesiąc temu za riseny 500w płaciłem mniej. No chyba że tak rynek wyglądał 1.5 roku temu
    Ostatnio edytowane przez Fanek ; 31-03-2021 o 19:30

  12. #212

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    No bardzo podobna 1,5 roku temu płaciłem za 280W 400 a 400W były po 1000 zł to żadna różnica przecież
    Pierwsza hurtownia z brzegu taka żeby był i taki i taki panel w jednej hurtowni Risen 415w- 675zł Risen 500w -717zl risen 415w -1,62zł/w risen 500w -1,43zł/w
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  13. #213

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fanek Zobacz post
    Codix - no właśnie
    3f H lub 1f J

    gawel - w przeliczeniu wyjdzie bardzo zbliżona cena myśle, a zawsze to mniej miejsca gdzie licza się cienie na dachu.

    Pietre - napisze jeszcze jaka część Polski, że tyle wycenili.
    Wielkopolska. Panele zajmują prawie całą powierzchnię dachu czyli ok. 100m2. Z tego co wiem, panele mają być z Bruk-betu z Niecieczy. Tego modelu PC też nie znalazłem.

  14. #214

    Domyślnie

    Risen to chińczyk cały składany w chinach, jeden z topowych producentów na świecie, mają status Tier 1.
    Bruk-bet to panele sklejane w Polsce na chińskich podzespołach.

    Lepiej niech to zrobi w 100% chińczyk imo

    A najlepiej to zbierz przynajmniej 3 różne wyceny i będziesz miał porównanie.

  15. #215

    Domyślnie

    Tak też mam zamiar zrobić. Po świętach następna wycena

  16. #216

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Nawet nie trochę poszukaj czegoś tańszego, ostatnio tu na mnie naskoczono ze Tcap kosztuje 16 tys
    Bo mnie tyle właśnie wyniósł po uwzględnieniu dofinansowań. A dokładnie 16185 zeta PC+ CWU +montaż na gotowo.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  17. #217

    Domyślnie

    Chodziło im o PC Panasonic Aquarea High Performance Kit-Wc09H3E8

    Kod producenta KIT-WC09H3E8
    Przeznaczenie ogrzewanie; chłodzenie; przygotowanie C.W.U
    Typ pompy ciepła powietrze - woda
    Moc grzewcza (kW) 9 - 9,5
    Moc chłodnicza (kW) 7 - 7,5
    Współpraca z innymi urządzeniami tak
    Klasa efektywności energetycznej A+++
    Efektywność COP 4,5 - 5
    Minimalna ekonomiczna temperatura zewnętrzna pracy pompy ciepła (C) -23
    Maksymalna temperatura oddana do układu C.O lub C.W.U (C) 55
    Napięcie / Częstotliwość zasilania (V / Hz) 400 / 50
    Gwarancja (lata) 3 (zestaw); 5 (sprężarka)
    Kod producenta zestawu KIT-WC09H3E8
    Kod producenta jednostki wewnętrznej WH-SDC09H3E8
    Kod producenta jednostki zewnętrznej WH-UD09HE8
    Producent PANASONIC

    Orientujecie się, przy jakiej temp. wyciągnie te 55C?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	AQUAREA_KIT_WC_H.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	19,5 KB
ID:	454528
    Ostatnio edytowane przez pietre ; 01-04-2021 o 08:49

  18. #218

    Domyślnie

    Kolejne oferty:

    1.Pompa ciepła SAMSUNG 9 kW AE090RNYDEG/EU + AE090RXEDEG/EU (jednostka zewnętrzna + wewnętrzna)1 szt.
    2.Zbiornik CWU do pompy ciepła 200 l1 szt.
    3.Zasobnik buforowy 200 l1 szt.
    4. Pompa obiegowa energooszczędna1 kpl.
    5.Zawór trójdrogowy przełączający 1 szt.
    6.Uchwyty jednostek zewn. i wewn.1 szt.
    7.Elementy systemu ogrzewania: naczynie przeponowe CO oraz CWU, rury, kształtki, zawory kulowe, złączki, termometr, grupa bezpieczeństwa, filtr magnetyczny, inne.1 kpl.
    8.Dojazd, montaż i uruchomienie pompy ciepła1 szt.
    9.Podlicznik zużycia energii elektrycznej1 szt. Wartość brutto 8% VAT
    29 200,00 zł

    1.Pompa ciepła Panasonic Aquarea T-CAP 9kW – KIT-WXC09H3E5 Komplet (jednostka zewnętrzna + wewnętrzna) 1 szt.
    2.Zbiornik CWU do pompy ciepła 200 l 1 szt.
    3. Zasobnik buforowy 200 l 1 szt.
    4.Pompa obiegowa energooszczędna 1 kpl.
    5. Zawór trójdrogowy przełączający 1 szt.
    6. Uchwyty jednostek zewn. i wewn. 1 szt.
    7.Elementy systemu ogrzewania: naczynie przeponowe CO oraz CWU, rury, kształtki, zawory kulowe, złączki, termometr, grupa bezpieczeństwa, filtr magnetyczny, inne. 1 kpl.
    8. Dojazd, montaż i uruchomienie pompy ciepła 1 szt.
    9. Podlicznik zużycia energii elektrycznej 1 szt.
    Wartość brutto 8% VAT 34 200,00 zł

    1. Moduły fotowoltaiczne Bruk Bet BEM 390 Wp 20 szt.
    2. Falownik Bruk Bet PV BB Eco 8 kW 1 szt.
    3. Uchwyty/konstrukcje do zamocowania modułów na dachu 1 kpl.
    4. Zabezpieczenia/Okablowanie i złącza 1 kpl.
    5. Montaż 1 kpl.
    6. Przygotowanie projektu 1 kpl.
    7. Formalności związane z przyłączeniem mikroinstalacji 1 kpl.
    8. Uzgodnienie instalacji z rzeczoznawcą ds. zabezpieczeń ppoż. i dostosowanie instalacji do obowiązujących przepisów prawa budowlanego 1 kpl.
    Wartość brutto 8% VAT 34 400,00 zł

    1. Moduły fotowoltaiczne Trina Solar 375 Wp 20 szt.
    2. Falownik Bruk Bet PV BB Eco 8 kW 1 szt.
    3. Uchwyty/konstrukcje do zamocowania modułów na dachu 1 kpl.
    4. Zabezpieczenia/Okablowanie i złącza 1 kpl.
    5. Montaż 1 kpl.
    6. Przygotowanie projektu 1 kpl.
    7. Formalności związane z przyłączeniem mikroinstalacji 1 kpl.
    8. Uzgodnienie instalacji z rzeczoznawcą ds. zabezpieczeń ppoż. i dostosowanie instalacji do obowiązujących przepisów prawa budowlanego 1 kpl.
    Wartość brutto 8% VAT 31 900,00 zł

    Widzę, że te temat trochę upadł. W następnym tygodniu jadę podpisać umowę. Skłaniam się w kierunku ostatniej oferty, a konkretnie Panasonic Aquarea T-CAP 9kW – KIT-WXC09H3E5. Szkoda, że nic nie napisaliście, bo byłem/jestem ciekaw opinii na temat tego SAMSUNGA. Co do paneli, myślę jeszcze nad innym falownikiem np. froniusa albo solaredge, ale tu też nie bardzo otrzymałem wsparcia z forum...

    Byłbym wdzięczny za radę co do paneli, czy lepiej brać Bruk Beta, czy Trina Solar
    Ostatnio edytowane przez pietre ; 12-04-2021 o 20:26

  19. #219

    Domyślnie

    Czas na krótkie podsumowanie mojej inwestycji. Rok temu założyłem PC T-CAP 9kw 3-faz i fotowoltaikę 8,626 kw. PC wzięła ogółem przez cały rok 4500 kwh. Wyprodukowałem 7250 kwh. Troszkę brakło na całe zużycie prądu, ale nie miałem jeszcze tyle zmagazynowanej energii, ile mogę mieć w tym roku. Dociepliłem tylko dach celulozą i sufity XPS 10 cm na parterze, gdzie nie ma pomieszczeń mieszkalnych. Nic więcej nie zmieniałem. Grzejniki zostawiłem aluminiowe i ewentualnie wymienię dwa na większe, bo w dwóch pomieszczeniach zimą temp. spadała do 21C. Problem tylko w tym, że nie bardzo mam miejsce na większe grzejniki, ale coś się wykombinuje. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z tej inwestycji.
    Dom z lat 80. 140 m2 powierzchni całkowitej w tym 90 m2 powierzchni grzewczej (I piętro i jeden pokój na parterze). Ściany 40 cm siporex + sitówka, ocieplone 4 cm styropian pod panelami PCV. Dach deski + papa, ocieplony celulozą 30 cm. Sufity na parterze ocieplone XPS 10 cm. Ogrzewanie grzejniki aluminiowe starego typu 100%. PV 8,625 kW ustawiona wschód - zachód. PC Panasonic T-CAP 9 kw 3-f.

  20. #220

    Domyślnie

    Cytat Napisał pietre Zobacz post
    nie bardzo mam miejsce na większe grzejniki, ale coś się wykombinuje.
    Ogólnie jestem bardzo zadowolony z tej inwestycji.
    Są grzejniki 3-panelowe np; KERMI V33 600x1800- Grzejnik płytowy
    https://www.tukado.pl/produkt-21-KER...975271343.html
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

Strona 11 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony