dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 30
  1. #1

    Domyślnie Suszenie betonu w Aquarea J 7kW

    Część!
    Czy jest w stanie ktoś coś doradzić czy to normalne (albo jak naprawić), że podczas programu suszenie betonu, temperatura od kilku dni nie przekracza 33 stopni?
    Ustawiliśmy 29 dniowy program gdzie temperatury miały być 20,30,40,50,50,50,50 (i tak kilka dni) a potem mają spadać znów do 20.
    Jesteśmy już na którymś z kolei dniu, że powinno być 50 stopni a temperatura rzeczywista nie przekracza 33.


    Z góry dzięki za rzeczowe odpowiedzi

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał VaBenek Zobacz post
    Część!
    Czy jest w stanie ktoś coś doradzić czy to normalne (albo jak naprawić), że podczas programu suszenie betonu, temperatura od kilku dni nie przekracza 33 stopni?
    Ustawiliśmy 29 dniowy program gdzie temperatury miały być 20,30,40,50,50,50,50 (i tak kilka dni) a potem mają spadać znów do 20.
    Jesteśmy już na którymś z kolei dniu, że powinno być 50 stopni a temperatura rzeczywista nie przekracza 33.


    Z góry dzięki za rzeczowe odpowiedzi
    Zobacz z jaka moca chodzi pompa jak na maksa to poprostu nie ma już siły podniesc temperatury
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Ile godzin pracy ma za sobą sprężarka, a ile grzałka?

    Może grzeje grzałką o zbyt małej mocy, bo nie jest w stanie osiągnąć minimalnej temperatury powrotu żeby grzać sprężarką?

    Teraz pewnie już po ptakach, bo namagając grzałką jakoś się rozpędziła i już grzeje sprężarką. Ale to stary problem którego rozwiązanie jest proste - trzeba odpalać zwykłe grzanie po jednej pętli i dopiero po osiągnięciu zadanej temperatury kolejną pętlę. A dopiero potem wygrzewać - i to zazwyczaj ręcznie zmieniając tz bo sterownik nie potrafił kontynuować programu po zaniku zasilania, więc automat był zbyt ryzykowny (ale może to naprawili).

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Zobacz z jaka moca chodzi pompa jak na maksa to poprostu nie ma już siły podniesc temperatury
    W trybie wygrzewania nie ma możliwości wejść do innych opcji, żeby zobaczyć pobór mocy ale ta temperatura jest niezależna od temperatory na zewnątrz (przy -3 i przy 8-10 tak samo dobijało do 33).

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ile godzin pracy ma za sobą sprężarka, a ile grzałka?

    Może grzeje grzałką o zbyt małej mocy, bo nie jest w stanie osiągnąć minimalnej temperatury powrotu żeby grzać sprężarką?

    Teraz pewnie już po ptakach, bo namagając grzałką jakoś się rozpędziła i już grzeje sprężarką. Ale to stary problem którego rozwiązanie jest proste - trzeba odpalać zwykłe grzanie po jednej pętli i dopiero po osiągnięciu zadanej temperatury kolejną pętlę. A dopiero potem wygrzewać - i to zazwyczaj ręcznie zmieniając tz bo sterownik nie potrafił kontynuować programu po zaniku zasilania, więc automat był zbyt ryzykowny (ale może to naprawili).
    Nie za bardzo wiem jak na to odpowiedzieć. Pompa była instalowana 17.12 i od razu został uruchominy ten program suszenia betonu natomiast on zaczyna od 25 stopni (bo nie można dać 20), potem 30, 40,50.
    Jeśli jest tak jak piszesz to znaczy, ze ona powoli będzie zwiększać te temperaturę i w końcu uzyskamy te 50? jak to przetestować? bo już kilka dni bez zmian jest.

  5. #5

    Domyślnie

    Jak masz 33stopni na zasilaniu i pompa Ci pracuje (chodzi wentylator w jednostce zewnetrznej) to nie ma mowy o jakiejs pracy na grzalkach.
    Jakos mi sie nie chce wierzyc ze nie mozesz wejsc gornym prawym przyciskiem na sterowniku do menu nastepnie sprawdzenie systemu.
    Zabardzo temperatura zewn nie ma znaczenia bo jak Ci pompa chodzi na 7kw to poprostu przy nizszej temperaturze bedzie miala wyzsze obroty ale i tak bedzie Ci dawac np.7kw czy to przy 3st czy przy 10st.
    I jak te 7kw nie wystarcza na dalsze podnoszenie temperatury to nie wystarcza musisz sprawdzic jaka moc produkuje
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Jak masz 33stopni na zasilaniu i pompa Ci pracuje (chodzi wentylator w jednostce zewnetrznej) to nie ma mowy o jakiejs pracy na grzalkach.
    Jakos mi sie nie chce wierzyc ze nie mozesz wejsc gornym prawym przyciskiem na sterowniku do menu nastepnie sprawdzenie systemu.
    Zabardzo temperatura zewn nie ma znaczenia bo jak Ci pompa chodzi na 7kw to poprostu przy nizszej temperaturze bedzie miala wyzsze obroty ale i tak bedzie Ci dawac np.7kw czy to przy 3st czy przy 10st.
    I jak te 7kw nie wystarcza na dalsze podnoszenie temperatury to nie wystarcza musisz sprawdzic jaka moc produkuje
    I sprawdz poprawnosc ustawien trybu suszenia posadzek
    Wejdz do menu lewastrzalka +gorna strzalka+prawa strzalka przytrzymaj te przyciski razem wcisniete przez parw sekund wyskoczy tabelka potem strzalkami w góre i dól sprawdz jakie temperatury masz w poz.8 i 9 oraz przeplyw poz.12
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  7. #7

    Domyślnie

    Tak wygląda centralka na jednostce wewnętrznej:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aquarea.jpg
Wyświetleń:	470
Rozmiar:	10,4 KB
ID:	451462

    Proszę nie zwracać uwagi na ilość etapów, mieliśmy kilka razy wyłączane zasilanie i trzeba było zmieniać harmonogram i zaczynać 'od nowa'. Z tego co ja rozumiem, to w tym trybie nie jest nic więcej dostepne.

    ALE. mam jescze połączenie z Smart Cloud. Bardzo słabo to działa, te dane które mi prezentuje nie wiem czy są wiarygodne, i mam je tylko z kilku godzin (nie mam pojęcia dlaczego) ale wygląda to tak:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SmartSelect_20201228-190143_Comfort Cloud.jpg
Wyświetleń:	272
Rozmiar:	81,2 KB
ID:	451463

    Jeśli temu wierzyć, to nie ma mowy o braku mocy.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał VaBenek Zobacz post
    Tak wygląda centralka na jednostce wewnętrznej:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aquarea.jpg
Wyświetleń:	470
Rozmiar:	10,4 KB
ID:	451462

    Proszę nie zwracać uwagi na ilość etapów, mieliśmy kilka razy wyłączane zasilanie i trzeba było zmieniać harmonogram i zaczynać 'od nowa'. Z tego co ja rozumiem, to w tym trybie nie jest nic więcej dostepne.

    ALE. mam jescze połączenie z Smart Cloud. Bardzo słabo to działa, te dane które mi prezentuje nie wiem czy są wiarygodne, i mam je tylko z kilku godzin (nie mam pojęcia dlaczego) ale wygląda to tak:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SmartSelect_20201228-190143_Comfort Cloud.jpg
Wyświetleń:	272
Rozmiar:	81,2 KB
ID:	451463

    Jeśli temu wierzyć, to nie ma mowy o braku mocy.
    Jest to moc pobierana z gniazdka a nie produkowana.
    Jakby Ci chodzilo na grzalce to mialbys co godzine ten słupek na 3kwh
    Jak masz ponad 2kwh to znaczy ze chodzi pompa i pobiera jakies 2,1kwh razy cop ze 3,5 to wychodzi ze produkuje co godzinę ponad 7kwh czyli chodzi z mocą ponad 7kw czyli jest mowa o braku mocy
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  9. #9
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał VaBenek Zobacz post
    Część!
    Czy jest w stanie ktoś coś doradzić czy to normalne (albo jak naprawić), że podczas programu suszenie betonu, temperatura od kilku dni nie przekracza 33 stopni?
    Ustawiliśmy 29 dniowy program gdzie temperatury miały być 20,30,40,50,50,50,50 (i tak kilka dni) a potem mają spadać znów do 20.
    Jesteśmy już na którymś z kolei dniu, że powinno być 50 stopni a temperatura rzeczywista nie przekracza 33.


    Z góry dzięki za rzeczowe odpowiedzi
    Wygląda na to, że masz wygrzewanie bez grzałki a 33st.C przy zimnej wylewce i nie wygrzanym domu utrzymująca się przez kilka dni przy pracy na samej pompie,bo tak to wygląda,to normalna sprawa i możesz jeszcze miesiąc czekać aż podskoczy.
    Nie znam się na sterownikach nowych Panasow ale być może masz gdzieś wyłączona grzałkę.
    Bez pomocy grzałki nie osiągniesz szybko 50st.C na zasilaniu.
    Ja wygrzewalem wylewki w lato, gdzie w domu i na zewnątrz było +30st.C
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 28-12-2020 o 22:33

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Swq

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-215
    Posty
    33

    Domyślnie

    Co prawda nie włączałem programu suszenia betonu po zainstalowaniu pompy (19.11. - temp. w domu 11st.) tylko ustawiłem zasilanie 35st. to dopiero po 186 h pracy sprężarki czyli ponad tydzień ciągłego grzania, temp. powrotu dobiła do 30st.
    Dom masz niewygrzany, nie wiemy też na jakim etapie ocieplenia jesteś (opisz wszystko najlepiej w stopce), a to ma spore znaczenie przy osiąganiu zadanej temp.
    Dom HomeKoncept-53: pustak H+H 24cm; Styro 20cm grafit 031; podłogi EPS100 10cm,wylewki cementowe parter-10cm, poddasze 7-8 cm; dach wełna 30cm 032. Powierzchnia grzanych podłóg 180m^2 + nieogrzewany garaż 35m^2 i pom.techniczne 9,73m^2. Rekuperacja Zehnder Q350, Pompa P-W Panasonic HP 9kW (WH-SDC0709J3E5 - jedn. wew. WH-UD09JE5-1 - jedn. zew).

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał VaBenek Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SmartSelect_20201228-190143_Comfort Cloud.jpg
Wyświetleń:	272
Rozmiar:	81,2 KB
ID:	451463

    Jeśli temu wierzyć, to nie ma mowy o braku mocy.

    To PC pracowała 9h na dobę, czy non stop ciągnie te 2kW? Jak długie miała przerwy przez brak zasilania?

    Jakby pracowała na full non stop, to by produkowała jakieś 160kWh ciepła na dobę w okolicach zera.

    Do samego odparowania (bez podnoszenia temperatury) litra wody potrzebujesz z 0,63kWh ciepła. Do podniesienia temperatury wylewki, stropu, i ścian o 1* pewnie ze 30kWh (zależy, jak duży i z jakich materiałów zbudowany dom).
    Czyli lekko licząc 50l/dobę i 1* w górę > 60kWh. Straty z kolejne 30kWh na dobę (jak dom ocieplony już kompletnie).

    To jakby pracowała non stop - masz zapas i jesteś w stanie podnosić temperaturę (ale też do czasu, bo straty będą rosły wraz ze wzrostem temperatury wewnątrz).
    Ale jak ma dłuższe przestoje (czy to z powodu własnej automatyki, co już się pojawiało na FM, czy z powodu zaniku zasilania i nie kontynuowania automatycznie po powrocie zasilania) - to nic dziwnego, że nie jesteś w stanie dogonić zadanej temperatury. A jak dom większy i/lub jeszcze nie całkiem ocieplony i/lub wietrzony i/lub brak rekuperatora, to i przy pełnej mocy nic dziwnego.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Jak masz ponad 2kwh to znaczy ze chodzi pompa i pobiera jakies 2,1kwh razy cop ze 3,5 to wychodzi ze produkuje co godzinę ponad 7kwh czyli chodzi z mocą ponad 7kw czyli jest mowa o braku mocy
    Brzmi to trochę przerażająco, że może mi mocy brakować ale może to nie jest tragedia w tej sytuacji jeszcze skoro dom nie wygrzany? Zimy super srogiej nie ma teraz a w domu jest około 19-21 stopni.
    Czy mam się powoli oswajać z myślą, że trzeba będzie zmienić na 9kW czy cierpliwie wygrzewać dalej?


    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Wygląda na to, że masz wygrzewanie bez grzałki a 33st.C przy zimnej wylewce i nie wygrzanym domu utrzymująca się przez kilka dni przy pracy na samej pompie,bo tak to wygląda,to normalna sprawa i możesz jeszcze miesiąc czekać aż podskoczy.
    Nie znam się na sterownikach nowych Panasow ale być może masz gdzieś wyłączona grzałkę.
    Bez pomocy grzałki nie osiągniesz szybko 50st.C na zasilaniu.
    Ja wygrzewalem wylewki w lato, gdzie w domu i na zewnątrz było +30st.C
    Słabo się na tym znam ale wydaje mi się, ze grzałka jest włączona, to czy z niej korzysta to inna sprawa. Tego nie wiem jak (nie wiem czy w ogóle mogę jakość) sprawdzić.


    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To PC pracowała 9h na dobę, czy non stop ciągnie te 2kW? Jak długie miała przerwy przez brak zasilania?

    Jakby pracowała na full non stop, to by produkowała jakieś 160kWh ciepła na dobę w okolicach zera.
    Pracuje praktycznie non-stop (przynajmniej tak jest ustawiona). Zaniki zasilania nie były długie, raz awaria Tauron około30 min i dwa razy wyłączenie zasilania z powodu prac w rozdzielnicy (powiedzmy max 2h).
    Nie wiem dlaczego te statstyki są tylko z kilku godzin i tylko z 2 dni.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Do samego odparowania (bez podnoszenia temperatury) litra wody potrzebujesz z 0,63kWh ciepła. Do podniesienia temperatury wylewki, stropu, i ścian o 1* pewnie ze 30kWh (zależy, jak duży i z jakich materiałów zbudowany dom).
    Czyli lekko licząc 50l/dobę i 1* w górę > 60kWh. Straty z kolejne 30kWh na dobę (jak dom ocieplony już kompletnie).

    To jakby pracowała non stop - masz zapas i jesteś w stanie podnosić temperaturę (ale też do czasu, bo straty będą rosły wraz ze wzrostem temperatury wewnątrz).
    Ale jak ma dłuższe przestoje (czy to z powodu własnej automatyki, co już się pojawiało na FM, czy z powodu zaniku zasilania i nie kontynuowania automatycznie po powrocie zasilania) - to nic dziwnego, że nie jesteś w stanie dogonić zadanej temperatury. A jak dom większy i/lub jeszcze nie całkiem ocieplony i/lub wietrzony i/lub brak rekuperatora, to i przy pełnej mocy nic dziwnego.
    Dom 200m z czego 40m to nieocieplony garaż. Całość podłogówka. Staramy się nie wietrzyć bo chyba za wilgotno teraz jest ale kupiłem jakiś osuszacz i tak z 8L wody dziennie wylewam.
    Rekuperator jeszcze nie uruchomiony bo jeszcze będą pylące prace wykonywane.

    PS. Bardzo dziękuję Wam za zaangażowanie i pomoc!
    Ostatnio edytowane przez VaBenek ; 29-12-2020 o 11:56 Powód: dodanie sygnatury
    Parterówka 200m2, 160m2 powierzchni mieszkalnej. Podłogówka 160m2.
    Porotherm 25cm + 25cm styropian. 28cm wełny na poddaszu.
    Okna u=0.8 ciepły montaż
    Pompa ciepła Aquarea J 7kW; Rekuperator Zehder ComfoAir Q
    Szambo 10m3

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał VaBenek Zobacz post
    Pracuje praktycznie non-stop (przynajmniej tak jest ustawiona).
    To, że jest ustawiona nie znaczy, że pracuje. Były tu już wpisy, że Panas nie pracuje przy wygrzewaniu, chociaż na logikę powinien. Sprawdź zużycie prądu (choćby z licznika - jak się pospieszysz, to odczytasz na koniec listopada i aktualny, więc będziesz wiedział, ile prądu poszło w tym miesiącu i coś da się z tego wywnioskować)

    Cytat Napisał VaBenek Zobacz post
    Zaniki zasilania nie były długie, raz awaria Tauron około30 min i dwa razy wyłączenie zasilania z powodu prac w rozdzielnicy (powiedzmy max 2h).
    Ale potem chyba nie wracała do pracy? Od razu puszczałeś na nowo program? Sprawdź, czy jak ręcznie ustawisz zwykłe grzanie na maksa (zamiast programu suszenia) to nie będzie lepiej.

    Cytat Napisał VaBenek Zobacz post
    Staramy się nie wietrzyć bo chyba za wilgotno teraz jest ale kupiłem jakiś osuszacz i tak z 8L wody dziennie wylewam.
    Zimą powietrze ma bardzo niską wilgotność bezwzględną - i wietrzenie do osuszania jak najbardziej wskazane. Nie trzeba osuszacza - a 8l na dobę to jest nic.
    https://forum.muratordom.pl/entry.ph...kuperacj%C4%85

  14. #14

    Domyślnie

    Tauron zmieniał mi przyłącze i żona wykorzystała to, żeby zebrać trochę statystyk z pompy.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	signal-2020-12-29-153136 (1).jpg
Wyświetleń:	108
Rozmiar:	84,3 KB
ID:	451527 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	signal-2020-12-29-153136.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	81,6 KB
ID:	451528 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	signal-2020-12-29-153136 (2).jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	81,8 KB
ID:	451529

    A wczoraj jak byłem, to pompa osiągnęła temperaturę 37 stopni więc chyba to było dokładnie powodem, zbyt mała moc, żeby tak nagle móc osiągnąć wysoką temperaturę. Pewnie, żeby dobić do tych 50 czy 55 stopni to jeszcze duuużo wygrzewania przede mną.

    U mnie teraz pada ale jak tylko przestanie to postaram się sprawdzić wilgotność powietrza na zewnątrz i sprawdzę czy może wietrzenie nie będzie opłacalne. Tymczasem teraz wylewam wodę około 2-3 razy dziennie więc moja zdolność osuszania wzrosłą do około 16L dziennie za pomocą osuszacza.
    Parterówka 200m2, 160m2 powierzchni mieszkalnej. Podłogówka 160m2.
    Porotherm 25cm + 25cm styropian. 28cm wełny na poddaszu.
    Okna u=0.8 ciepły montaż
    Pompa ciepła Aquarea J 7kW; Rekuperator Zehder ComfoAir Q
    Szambo 10m3

  15. #15
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał VaBenek Zobacz post
    A wczoraj jak byłem, to pompa osiągnęła temperaturę 37 stopni więc chyba to było dokładnie powodem, zbyt mała moc, żeby tak nagle móc osiągnąć wysoką temperaturę. Pewnie, żeby dobić do tych 50 czy 55 stopni to jeszcze duuużo wygrzewania przede mną.
    Nie od mocy pompy to zależy, gdybyś miał pompę o mocy 24kW sytuacja byłaby identyczna.
    W takim przypadku adekwatne jest powiedzenie "wyżej ch... nie podskoczysz"
    Algorytm pracy każdej pompy jest taki, że im powrót nie będzie cieplejszy tym zasilanie nie będzie większe, nie zależy to od mocy pompy a od odbioru ciepła przez dom. Ty masz je bardzo duże, co jest normalną sprawą, i dlatego powrót wraca zimny i nie pozwala na zwiększenie temp.zasilania.
    Dlatego dziwi mnie ten program Panasa "wygrzewanie posadzki" bez dodatku do tego grzałki z automatu.

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Przemek89g

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    180

    Domyślnie

    Odkopię temat bo mam podobny problem. Dom w trakcie ocieplania (została jedna ściana elewacji i strop). Chciałem zacząć wygrzewanie posadzki.W sobotę koło 9.00 ustawiłem grzanie na prostej, deltę 5 stopni i temperaturę zasilania 25 stopni i włączyłem. Otwarte miałem 3 pętle i kolejne otwierałem po kolei jak tylko temperatura dobiła do tych 25 stopni. Pompa chodziła aż do wieczora, potem jednostka zewnętrzna się wyłączyła po 19.00 aż do niedzieli do 4.00 i tak sobie chodziła do 10 i potem znów jednostka zewnętrzna się zatrzymała. O 20.00 postanowiłem włączyć programowe wygrzewanie posadzki (brak problemu z zanikiem energii itp) i pompa znów się uruchomiła, pracowała 2 godziny i się wyłączyła i aż do teraz działa tylko chyba pompka obiegowa. Dodam, że od soboty rano temperatura na zewnątrz +25 stopni więc chyba pompie nie brakuje mocy w takich warunkach. W domu 21 stopni dzisiaj.
    Dodaje screeny z smart cloud'a.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	POMPA1.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	14,0 KB
ID:	459618
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	POMPA2.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	14,1 KB
ID:	459619
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	POMPA3.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	11,9 KB
ID:	459620
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	POMPA4.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	9,3 KB
ID:	459621
    Parterówka, pow. użytk./ogrz. 130m2 + 45m2 garaż nieogrzewany, kubatura 362,6m3. Wylewka 10cm - 100% podłogówki. Ściany silka 18cm+ 25cm( 0,032), podłoga 20cm (0,030), sufit 50cm celulozy, okna Vetrex V82 + szczelny montaż (U= 0.6-0,9). Obciążenie cieplne przy -20*C: 4,5kW, zapotrzebowanie : 46,5 kWh/m2*rok. PC Panasonic 7kw split, Thessla Green AirPack4 400h Enthalpy.

  17. #17
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek89g Zobacz post
    Odkopię temat bo mam podobny problem. Dom w trakcie ocieplania (została jedna ściana elewacji i strop). Chciałem zacząć wygrzewanie posadzki.W sobotę koło 9.00 ustawiłem grzanie na prostej, deltę 5 stopni i temperaturę zasilania 25 stopni i włączyłem. Otwarte miałem 3 pętle i kolejne otwierałem po kolei jak tylko temperatura dobiła do tych 25 stopni. Pompa chodziła aż do wieczora, potem jednostka zewnętrzna się wyłączyła po 19.00 aż do niedzieli do 4.00 i tak sobie chodziła do 10 i potem znów jednostka zewnętrzna się zatrzymała. O 20.00 postanowiłem włączyć programowe wygrzewanie posadzki (brak problemu z zanikiem energii itp) i pompa znów się uruchomiła, pracowała 2 godziny i się wyłączyła i aż do teraz działa tylko chyba pompka obiegowa. Dodam, że od soboty rano temperatura na zewnątrz +25 stopni więc chyba pompie nie brakuje mocy w takich warunkach. W domu 21 stopni dzisiaj.
    Dodaje screeny z smart cloud'a.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	POMPA1.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	14,0 KB
ID:	459618
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	POMPA2.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	14,1 KB
ID:	459619
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	POMPA3.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	11,9 KB
ID:	459620
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	POMPA4.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	9,3 KB
ID:	459621
    Myślę, że KG skromnie ustawiona, a daj jej na maksa i nie patrz na temperatury w domu.
    Toto ma wygrzewać posadzkę a nie ogrzewać dom

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Przemek89g

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    180

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Myślę, że KG skromnie ustawiona, a daj jej na maksa i nie patrz na temperatury w domu.
    Toto ma wygrzewać posadzkę a nie ogrzewać dom
    Właśnie mam ustawione grzanie na prostej żeby cały czas dawało zadaną temperaturę. Teraz przez smart clouda podwyzszylem temperature na 30 stopni i pompa znow ruszyla. Ale zastanawia mnie czemu nie ruszyla kiedy miala zadane 25 stopni na zasilaniu a temperatura zasilania spadla do 20.
    Parterówka, pow. użytk./ogrz. 130m2 + 45m2 garaż nieogrzewany, kubatura 362,6m3. Wylewka 10cm - 100% podłogówki. Ściany silka 18cm+ 25cm( 0,032), podłoga 20cm (0,030), sufit 50cm celulozy, okna Vetrex V82 + szczelny montaż (U= 0.6-0,9). Obciążenie cieplne przy -20*C: 4,5kW, zapotrzebowanie : 46,5 kWh/m2*rok. PC Panasonic 7kw split, Thessla Green AirPack4 400h Enthalpy.

  19. #19
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek89g Zobacz post
    Właśnie mam ustawione grzanie na prostej żeby cały czas dawało zadaną temperaturę. Teraz przez smart clouda podwyzszylem temperature na 30 stopni i pompa znow ruszyla. Ale zastanawia mnie czemu nie ruszyla kiedy miala zadane 25 stopni na zasilaniu a temperatura zasilania spadla do 20.
    Bo to jest jednak inteligentne zwierzę powiązane swoimi mackami i z temperaturą na zewnątrz i z temperaturą wewnątrz.

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Przemek89g

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    180

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Bo to jest jednak inteligentne zwierzę powiązane swoimi mackami i z temperaturą na zewnątrz i z temperaturą wewnątrz.
    To co ja teraz mam zrobić? Czekałem z wygrzewaniem az zrobi sie cieplej zeby pompa nie brala ogromnych ilosci energii z racji nie do konca ocieplonego domu a teraz mam problem z osiagnieciem temperatur������ wczoraj wieczorem pompie zadałem 30 stopni i tak podbijala od 20 do 26, na tym sie zatrzymala, popracowala 2 godziny i sie wylaczyla i nie wlaczyla az do teraz. Moze w ustawieniach pompy zrobilem cos nie tak?
    Parterówka, pow. użytk./ogrz. 130m2 + 45m2 garaż nieogrzewany, kubatura 362,6m3. Wylewka 10cm - 100% podłogówki. Ściany silka 18cm+ 25cm( 0,032), podłoga 20cm (0,030), sufit 50cm celulozy, okna Vetrex V82 + szczelny montaż (U= 0.6-0,9). Obciążenie cieplne przy -20*C: 4,5kW, zapotrzebowanie : 46,5 kWh/m2*rok. PC Panasonic 7kw split, Thessla Green AirPack4 400h Enthalpy.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony