dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Jaki system wybrać?

    Cześć,

    zamierzam swoje kupowane mieszkanie wyposażyć w jakiś inteligentny system, ale przeglądając Internety za diabła się nie mogę zdecydować. Pomożecie?

    Czego oczekuję od systemu?
    - przewodowy
    - oświetlenie
    - rolety wewnętrzne
    - klimatyzacja
    - ogrzewanie
    - czujniki zalania
    - cctv
    - alarm
    - sterowane panelem i z telefonu
    - jak największe możliwości konfiguracji, języki programowania mi niestraszne. Idealnie chciałbym nawet dodać do systemu akcje, w ciele których mógłbym wykorzystać dowolne API, np uderzając po reście.

    Opcjonalnie, jako nice-to-have:
    - podłączenie istniejącego już wideodomofonu
    - integracja z istniejącymi systemami "smart home", jak Mi Home (aby sterować odkurzaczem) albo Google Assistant, do sterowania głosem

    O ile programowanie systemu będzie dla mnie dobrą zabawą, to sama instalacja już nie, zdecydowanie wezmę kogoś do montażu.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TomekWaw
    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    158

    Domyślnie

    Najbardziej polecam tandem Loxone + Loxberry. Można nim zrobić wszystko co opisałeś i dużo więcej.
    Instalację zleć instalatorowi Loxone, a programowaniem i integracją z Loxberry zajmij się sam.

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Cytat Napisał DystopianPancake Zobacz post
    Cześć,

    zamierzam swoje kupowane mieszkanie wyposażyć w jakiś inteligentny system, ale przeglądając Internety za diabła się nie mogę zdecydować. Pomożecie?

    Czego oczekuję od systemu?
    - przewodowy
    - oświetlenie
    - rolety wewnętrzne
    - klimatyzacja
    - ogrzewanie
    - czujniki zalania
    - cctv
    - alarm
    - sterowane panelem i z telefonu
    - jak największe możliwości konfiguracji, języki programowania mi niestraszne. Idealnie chciałbym nawet dodać do systemu akcje, w ciele których mógłbym wykorzystać dowolne API, np uderzając po reście.

    Opcjonalnie, jako nice-to-have:
    - podłączenie istniejącego już wideodomofonu
    - integracja z istniejącymi systemami "smart home", jak Mi Home (aby sterować odkurzaczem) albo Google Assistant, do sterowania głosem

    O ile programowanie systemu będzie dla mnie dobrą zabawą, to sama instalacja już nie, zdecydowanie wezmę kogoś do montażu.
    Ampio spełni Twoje oczekiwania. Być może za wyjątkiem istniejącego wideofonu, ponieważ jeśli masz urządzenie które się nie integruje to za żadne skarby z niczym go nie połączysz. Natomiast reszta systemu mega rozbudowana, stabilna i bezpieczna z logiką rozproszoną, ze sporą ilością interfejsów w ogólnoświatowych standardach, otwarte API i MQTT. Co do instalacji to gdzie się znajduje inwestycja?

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kamil2234

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Skąd
    Milanówek
    Kod pocztowy
    05-807
    Posty
    11

    Domyślnie

    Ja robię własny system - będzie tańszy o 2000 zł na każdym sterowniku vs Greton czy LOXONE. Sterownik robię w oparciu o procesor STM 32, procesk 600 Mhz, LAN , i 160 wejść z których każde może być albo wejściem albo wyjściem. Za 3-4 miesiące będę miał już prototyp. Projekt płytki robi mi inżynier, ja tylko ją oprogramuję.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamil2234 Zobacz post
    Ja robię własny system - będzie tańszy o 2000 zł na każdym sterowniku vs Greton czy LOXONE. Sterownik robię w oparciu o procesor STM 32, procesk 600 Mhz, LAN , i 160 wejść z których każde może być albo wejściem albo wyjściem. Za 3-4 miesiące będę miał już prototyp. Projekt płytki robi mi inżynier, ja tylko ją oprogramuję.
    Wyważanie otwartych drzwi w czasach Arduino, RPI, ESP8266/32, Domoticz, HA, OpenHAB i innych tanich/darmowych rozwiązań.

    Do tego pamiętaj, że autorskie rozwiązanie będzie kłopotem, jak zechcesz dom sprzedać (wpłynie na cenę) czy z jakiegoś powodu zechcesz się uwolnić od jego serwisowania czy rozwijania - nowy TV, rekuperator czy kocioł i będzie kłopot ze spięciem go, jak będziesz zarobiony, wyjedziesz z innego powodu nie będziesz mógł/chciał to serwisować. I nawet jak zrobisz super dokumentację, to ktoś kto przyjdzie coś grzebnąć krzyknie szokującą cenę, bo dla niego będzie to masa czasu i wysiłku wgryzienie się w autorskie rozwiązanie. O ile ktoś w ogóle zechce się za to zabierać.

  6. #6

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o klimatyzacje to polecam spojrzeć na produkt DK-RC-WMP-1. To moduł komunikacji klimatyzatorów Daikin. Brama jest podłączona bezpośrednio do urządzenia wewnętrznego, pozwala na sterowanie głównymi funkcjami prądu zmiennego, tj. tryb pracy, prędkość obrotowa wentylatora, wartość zadana temperatury, ale i również na monitorowanie błędów i alarmów. Brama WiFi Intesis została specjalnie zaprojektowane jako najlepsze rozwiązanie integracyjne AC dla systemów automatyki domowej.
    Ostatnio edytowane przez marks9 ; 16-12-2021 o 07:58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony