dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie "Gaz pod szkłem" czy "zwykła" gazowa?

    Witam,
    zakładam wątek na temat płyt gazowych bez płomieni, gdyż nie znalazłem na forum pasującego tematu. Jesteśmy przed wyborem AGD do kuchni, jakiś czas temu w jednym z marketów zainteresowała nas płyta marki Solgaz.
    Zależy mi na opiniach osób, które z takiej kuchenki korzystają, czy kupiliby drugi raz, jakie są wady, jakie zalety.
    Poniżej informacja, jaką udało mi się wyczytać:
    https://www.homebook.pl/artykuly/568...bor-sprawdzamy

    Płyta, którą rozważamy to:
    https://www.mediaexpert.pl/agd-do-za...gaz-ziemny-g20

    Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    We Wronkach pozazdrościli i wypuścili : https://sklep.dynacook.pl/ . Ale wiadomo jeszcze mniej

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    No właśnie mało jest informacji o urządzeniach tego typu w necie. Liczę, że może ktoś z Forumowiczów ma i się ujawni

  4. #4

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    zakładam wątek na temat płyt gazowych bez płomieni,
    Ostatnio tutaj była o tym dyskusja

    Nie mają żadnej przewagi nad indukcją - a sporo wad płyty elektrycznej ceramicznej (od której są wielokrotnie droższe - od indukcji tylko kilka razy).

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Wiem, pisałem w tamtym wątku. Założyłem ten żeby nie robić OT, bo tamten czego innego dotyczył.
    Nie chcę porównywać tej płyty z indukcją, tylko z klasyczną gazową, bo przed takim wyborem stoję.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Nie chcę porównywać tej płyty z indukcją, tylko z klasyczną gazową, bo przed takim wyborem stoję.
    Rozszerz wybór - płyta gazowa ma sens tylko, jak instalacja elektryczna nie pozwala na płytę elektryczną.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    z klasyczną gazową różnica jest taka, że jest droższa w eksploatacji. I po wystygnięciu łatwiej ją umyć z wierzchu.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.275

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Rozszerz wybór - płyta gazowa ma sens tylko, jak instalacja elektryczna nie pozwala na płytę elektryczną.
    W znaczeniu - indukcję.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał gnago Zobacz post
    Oooo, wielkie dzięki!

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Rozszerz wybór - płyta gazowa ma sens tylko, jak instalacja elektryczna nie pozwala na płytę elektryczną.
    Błagam, tylko nie kolejny OT , gdybym chciał indukcję to nie robiłbym przyłącza gazowego do kuchni.
    Rozmawiajmy o gazowych

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Oooo, wielkie dzięki!



    Błagam, tylko nie kolejny OT , gdybym chciał indukcję to nie robiłbym przyłącza gazowego do kuchni.
    Rozmawiajmy o gazowych
    Nie mam tej płyty. Rozważałem ją przez chwilę. Myślałem, że ona ma zamkniętą komorę spalania, to wtedy miałaby sens. Pozbywalibyśmy się jednej z większych wad płyty gazowej: że opary ze spalania gazu rozchodzą się po pomieszczeniu kuchennym. Ale odrzuciłem to rozwiązanie.
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał gnago Zobacz post
    Tylko znasz samą historię na wykopie Solgazu? Tam na początku Solgaz był cacy, bo dawał gadżety i była to wtedy firma wychwalana jako bardzo innowacyjna. Skończyło się rozdawanie i zrobił się mega hejt, no bo jak to bez gadżetów. Tak to czasami jest na wykopie. Druga sprawa wszyscy w tym temacie odnoszą się do pierwszej generacji płyt gazowych tego typu. Teraz mamy bodajże do czynienia z 3 generacją tego rozwiązania. Ciężko to jednoznacznie raczej porównywać. Kiedyś źle pisali odnośnie tego, że Solgaz źle podawał generowaną oszczędność. Może nie jest to 50% jak na początku, może jest to tylko 30%. Z tego co kiedyś czytałem to jakiś instytut robił pomiary. Nie wiem z czym porównywali, bo to też ma znaczenie. Tylko taki hejt moim zdaniem nie ma sensu. Czy to, że parametr się nie do końca zgadza w najstarszej płycie oznacza, że wszystkie produkty i wszystko jest złe? Osobiście widziałem też pozytywne opinie. Pewnie sens jest gdzieś pośrodku. Ostatnio na FB widzę wiele problemów z płytami indukcyjnymi, których nie idzie doczyścić (kojarzę co najmniej 4 takie wpisy różnych producentów). Czy to źle świadczy o wszystkich indukcjach? Nie.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lew2 Zobacz post
    Nie mam tej płyty. Rozważałem ją przez chwilę. Myślałem, że ona ma zamkniętą komorę spalania, to wtedy miałaby sens. Pozbywalibyśmy się jednej z większych wad płyty gazowej: że opary ze spalania gazu rozchodzą się po pomieszczeniu kuchennym. Ale odrzuciłem to rozwiązanie.
    Ale ona ma chyba zamkniętą komore spalania. Tylko spaliny wychodzą przez te kratki z tyłu. Nie ma otwartego palnika. Czy raczej o czym innym piszesz?

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tylko jeśli spaliny wychodzą na kuchnię to nadal istnieje problem tłustego osadu.
    Ba! Ten osad osadza się od spodu płyty, dodatkowo blokując przepływ energii z płomienia na płytę.

    Ja naprawdę nie bardzo widzę jakikolwiek sens tego urządzenia.
    Niby ma się łatwiej myć.
    Ale indukcja robi to o wiele lepiej, bo płyta po zdjęciu garnka jest zdecydowanie bardziej chłodna i można przetrzeć od razu, bez czekania aż wystygnie (i zastygnie).
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 05-01-2021 o 14:56

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Jak już ktoś z niewiadomych powodów musi miec gaz w domu, to taka kuchenka moim zdaniem jest bardziej funkcjonalna od solgazu:

    https://www.aliexpress.com/item/4001...Log=new_Detail

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał gkeb Zobacz post
    Ale ona ma chyba zamkniętą komore spalania. Tylko spaliny wychodzą przez te kratki z tyłu. Nie ma otwartego palnika. Czy raczej o czym innym piszesz?
    Nie. To nie jest zamknięta komora spalania. Zamknięta komora jest wtedy jeśli powietrze jest zasysane z zewnątrz przez specjalny wentylator. Następnie produkty spalania są wydalane (tłoczone obiegiem wymuszonym) na zewnątrz budynku szczelnym systemem powietrzno-spalinowym. W zamkniętej komorze spalania powietrze do spalania i powietrze spalone nie ma kontaktu z powietrzem pomieszczenia (kuchni). A jak piszesz, że spaliny wychodzą przez kratki z tyłu na kuchnię, to jest otwarta komora spalania, tyle że dla pozoru przykryta szklaną płytą.
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

  17. #17
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mariusz05

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Polska Śląsk Jastrzębie Zdrój
    Posty
    429

    Domyślnie

    Podstawowym parametrem kuchenki gazowej oprócz mocy jest pozostałość tlenku węgla " CO" po spalaniu gazu a co za tym idzie i sprawności spalania , średnio kuchenki gazowe maja ok 400 ppm CO.Chyba że zastosowali katalizator ale wtedy tak jak to ma miejsce w samochodach nic za darmo do działania katalizatora potrzebna jest wyższa temperatura uzyskiwana z spalania dodatkowego paliwa.
    Ostatnio edytowane przez mariusz05 ; 20-02-2021 o 21:07

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony