dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Jaką kupić szlifierkę / frezarkę do zdarcia tynków w bloku z PRL?

    Remontuję swoje mieszkanie w bloku z wielkiej płyty i pustaków z lat 80 tych. Ściany są krzywe, a tynki słabo się trzymają. Są też gruboziarniste, co wychodzi mimo wielokrotnego malowania. Jakościowo są słabe z nadmiarem grubego piasku. Planuję zdarcie ich i ponowne położenie porządnych. Nie chcę się męczyć młotkiem, bo już sobie raz obiłem palec.

    Chcę kupić jakąś frezarkę lub szlifierkę i to ogarnąć mechanicznie. Ceny tego typu urządzeń zaczynają się w zasadzie od 100 zł, przy czym pod najtańszymi znajdują się często narzekania klientów. Są też szlifierki do betonu za kilka tysięcy złotych. Nie bardzo widzę rozwiązania pośrednie.

    Czy mógłbym prosić o polecenie modeli wartych zainteresowania lub cech produktów, które dany sprzęt musi mieć koniecznie? Wolę kupić coś, co mi się nie rozwali po godzinie roboty i ewentualnie da się odsprzedać innemu amatorowi. Sprzęt ma być zdolny do zdarcia tynków wykonanych z piasku przy małym udziale cementu i być może przytarcia niektórych krzywo postawionych pustaków. Zdjąłem też starą klepkę i warto by było wyrównać również podłogę usuwając resztki starego kleju.

    Z góry dziękuję za odpowiedzi.

  2. #2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony