dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24
  1. #21

    Domyślnie

    Koledzy,
    Był kierownik, nie ogarnia,to fakt.
    Ale kazal dołożyć miecze,przemurowac ścianę działowa, która uległa uszkodzeniu i podbić pod płatwie poduchy.
    Tzn mają wyciąc bloczek pod płatwią i wmurować betonowy fundamentowy. Ustaliliśmy też, że sprawdzą połączenia konstrukcji dachowej i poprawią.
    Dzisiaj był wykonawca i rzucił mi sie w oko kolejny problem.
    Czy płatwie powinny leżeć na kleszczach,czy powinny byc kilka mm nad nimi?
    Wykonawca stwierdził, że on na pewno je opierał na kleszczach a w tym wypadku przyjedzie jutro i skręci je ze sobą
    Czy fak można? Na moją logikę to głupota. Nic to nie da
    Ostatnio edytowane przez Cjapek ; 14-01-2021 o 21:40

  2. #22

    Domyślnie

    Jestem na etapie właśnie stawiania ścianek działowych i o ile na parterze nie powinno być problemów to na poddaszu trzeba dobrze się zastanowić.
    Opieranie więźby na ściankach zwłaszcza cienkich 11,5 jak w projekcie to duże ryzyko, muszą być dylatacje. Więźba pracuje cały czas zwłaszcza jak jest budżetowo poskręcana i lichego drewna. Ja zwiększyłem przekrój ścianek głównych do 25 mm i obowiązkowo jak najwięcej przewiązań żeby ściana była sztywna.

  3. #23

    Domyślnie

    Ale u mnie kolego więźba nie opiera się na działowych

  4. #24

    Domyślnie

    Mocowanie płatwi poprawione. Kleszcze założone. Poduszki w trakcie wykonywania. Pęknięcie pod oknem kiero kazal "zszyć" prętami. Ścianka działowa wycięta,zazbrojona i czeka na przemurowanie.
    Dodatkowo czekamy na nabicie wiatrownic tam,gdzie wejdą. W większości pomieszczeń przeszkadzają okna, więc będą krótsze ale więcej. Konstruktor kazał również przykręcić płyty OSB na kleszczach,zeby dodatkowo usztywnić konstrukcję. Między kleszczami pojawią się przewiązki.
    Połączenie krokiew/muslrlata usztywnione łącznikami ciesielskimi, połączenie krokiew/kalenica czeka na swoją kolej. Myślę, że to wszystko pomoże.
    Ostatnio edytowane przez Cjapek ; 30-01-2021 o 15:51

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony