dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 7
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 138
  1. #41

    Domyślnie

    Witam wszystkich użytkowników PC De Dietrich. Sam od 10 dni jestem użytkownikiem Alesio V200 11kW - czy szczęśliwym - to się dopiero okaże. Pytanie do Buble - zużycie dobowe o którym piszesz rzędu 60-80 kWh to zużycie dla samej pompy czy dla całego domu?
    Sam zacząlem sie zastanawiac czy zużycie prądu mojej pompy nie jest za wysokie - teoretycznie za ubiegly tydzien skonsumowała 199 kWh (CO+CWU), ale sa to dane z licznika z pompy, ktorym nie ufam bo jak porównam je z całkowitym zużyciem prądu dla domu z elicznika Tauron to wychodzi ze pompa zużywa o ok. 20-25% wiecej prądu niz pokazuje na wyswietlaczu.
    Całkowite zużycie prądu dla domu za ubiegły tydzień wyniosło 353 kWh czyli średnio 50 kWh na dobę. Z czego pompa teoretycznie 28 kWh na dobę (bazując na danych z pompy), a w praktyce szacuje je na ok. 38-40 kWh średniodobowo po odjęciu typowego średniego zużycia na potrzeby bytowe (10-12 kWh).
    Niestety nie mam podlicznika dla PC, aczkolwiek widzę że chyba bez niego się nie obejdzie.
    I tutaj pytanie do bardziej doświadczonych użytkowników pomp De Dietricha - czy średnie zużycie prądu w okolicach 40 kWh na dobę za ubiegły tydzień (5-11 grudnia) to dużo?
    Dom z 2010 r. z poddaszem użytkowym, pow. 150 m2. Ściany Porotherm 35 + 15 cm styropian, dach kopertowy - wełna 30cm, okna 2szybowe, jednokomorowe. 25% podłogówka, reszta kaloryfery. Średnia temperatura w pomieszczeniach 22.5-23 stopnie (6-23) i 21 st. (23-6). CWU 44 st. w dzień i 35 st. w nocy. Rodzina 4 osobowa.

  2. #42

    Domyślnie

    Hej pdothash.
    Wprowadziłem wczoraj ustawienia o godz. 14:20 i szczerze mówić liczyłem, że dzisiaj zużycie kW będzie mniejsze.
    Oczywiście poczekam na pełen cykl na nowych ustawieniach, natomiast w ramach ciekawostki przesyłam dane z eLicznik - Tauron.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image1.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	10,9 KB
ID:	462751


    Z pozdrowieniami
    Pawel
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image0 (1).jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	8,8 KB
ID:	462750  

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał voldik Zobacz post
    Witam wszystkich użytkowników PC De Dietrich. Sam od 10 dni jestem użytkownikiem Alesio V200 11kW - czy szczęśliwym - to się dopiero okaże. Pytanie do Buble - zużycie dobowe o którym piszesz rzędu 60-80 kWh to zużycie dla samej pompy czy dla całego domu?
    Sam zacząlem sie zastanawiac czy zużycie prądu mojej pompy nie jest za wysokie - teoretycznie za ubiegly tydzien skonsumowała 199 kWh (CO+CWU), ale sa to dane z licznika z pompy, ktorym nie ufam bo jak porównam je z całkowitym zużyciem prądu dla domu z elicznika Tauron to wychodzi ze pompa zużywa o ok. 20-25% wiecej prądu niz pokazuje na wyswietlaczu.
    Całkowite zużycie prądu dla domu za ubiegły tydzień wyniosło 353 kWh czyli średnio 50 kWh na dobę. Z czego pompa teoretycznie 28 kWh na dobę (bazując na danych z pompy), a w praktyce szacuje je na ok. 38-40 kWh średniodobowo po odjęciu typowego średniego zużycia na potrzeby bytowe (10-12 kWh).
    Niestety nie mam podlicznika dla PC, aczkolwiek widzę że chyba bez niego się nie obejdzie.
    I tutaj pytanie do bardziej doświadczonych użytkowników pomp De Dietricha - czy średnie zużycie prądu w okolicach 40 kWh na dobę za ubiegły tydzień (5-11 grudnia) to dużo?
    Dom z 2010 r. z poddaszem użytkowym, pow. 150 m2. Ściany Porotherm 35 + 15 cm styropian, dach kopertowy - wełna 30cm, okna 2szybowe, jednokomorowe. 25% podłogówka, reszta kaloryfery. Średnia temperatura w pomieszczeniach 22.5-23 stopnie (6-23) i 21 st. (23-6). CWU 44 st. w dzień i 35 st. w nocy. Rodzina 4 osobowa.
    Cześć Voldik.
    Na chwilę obecną nie mam podlicznika do PC i operuje na danych z eLicznik Tauron.
    Kiedyś robiłem test zużycia prądu w domu z wyłączoną pompą ciepła na bezpieczniku i wówczas zużycie wyniosło 14 kW za cały dzień. Dla uproszczenia można załozyć nawet 20 kW per/dzień to w obliczu wczorajszego zużycia prądu na podstawie danych z eLicznik mamy: Total: 86,3 kw - 20 = 66,3 kW.

    Dom wybudowany z Porotherrm 25 cm + 20 cm styropian grafit 0,31. termoorganica.
    Posadzka pianobeton + styropian parking 10 cm EPS 150 z termoorganica.
    Dach wełna 36 cm - Knauf 0,33

    Temperatura w pomieszczeniach od 23 - 24 C, garaż 20 C.
    Ostatnio edytowane przez Buble ; 15-12-2022 o 20:39

  4. #44

    Domyślnie

    Czesc Buble,

    Faktycznie sporo sie uzbieralo. U mnie moze nie az tak duzo, ale mimo wszystko...
    Biorac pod uwage ze masz troszke wyzsza temperature w domu w ciagu dnia oraz CWU to pewnie stad wieksze zuzycie.
    Pogladowo przesylam zrzuty ekranu z eLicznika i z aplikacji z pompy.
    Calkowite zuzycie za wczoraj to 60,2 KWh, teoretycznie pompa twierdzi ze zuzyla 28 kWh na CO i 6 kWh na CWU, czyli w sumie 34 aczkolwiek jak pisalem wczesniej te dane nijak sie maja do prawdy bo zuzywa na bank wiecej. Zwrocilem sie nawet z zapytaniem do instalatora czy wartosci ktore zlicza pompa dot. tylko jednostki wewn. czy obudwu. Ma to dla mnie sprawdzic. Szacuje ze za wczoraj zuzylem na potrzeby bytowe ok. 15 kWh, zatem zuzycie pompy to ok. 45 kWh.
    Nadal wydaje mi sie to duzo, tymbardziej ze poki co mrozy mamy na poziomie -2. Strach pomyslec co bedzie przy -10...

    Pytanie do innych uzytkownikow tej pompy czy moglibyscie napisac jakie macie zuzycie pradu przez pompe? Rozumiem ze mowimy o roznych domach, technologiach, komfocie cieplnym itd ale mimo wszystko chcialbym miec jakis punkt odniesienia jaki przedzial zuzycia pradu jest jeszcze normalny i akceptowalny a kiedy nalezy zaczac sie niepokoic.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20221213_164539.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	78,8 KB
ID:	462752   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20221213_164436.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	82,4 KB
ID:	462753   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20221213_164420.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	79,7 KB
ID:	462754  
    Voldik

  5. #45
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pdothash

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Pęgów
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    289

    Domyślnie

    Cytat Napisał Buble Zobacz post
    Wprowadziłem wczoraj ustawienia o godz. 14:20 i szczerze mówić liczyłem, że dzisiaj zużycie kW będzie mniejsze.
    Oczywiście poczekam na pełen cykl na nowych ustawieniach, natomiast w ramach ciekawostki przesyłam dane z eLicznik - Tauron.
    Proponowałbym jednak nie tylko czekać, ale spisywać te liczniki o których pisałem, będziesz mógł dzięki temu zobaczyć jak często i na jaki czas włącza się sprężarka, zarówno do CO jak i CWU, to też może być przydatne w próbach ustalenia czy coś jest nie tak.
    Piętrowy z dachem dwuspadowym własnego projektu, garaż w bryle budynku. Ławy, EPS100 18cm. Ściany Silka 24cm, styro grafit 20cm. Strop nad poddaszem wełna 20cm, dach wełna 25cm.
    Parter 70m2 + garaż z kotłownią 40m. 10cm styro między garażem a mieszkaniem, na garażu dach płaski lany, styro 20cm. Poddasze użytkowe 70m2. Podłogówka wszędzie, rzadziej w garażu. PC DeDietrich Alezio V200 11kW. Reku Aeris Next 350. PV 4,55kWp na dachu, połać S.

  6. #46

    Domyślnie

    pdothash a z ciekawości jakie Ci wychodzi obecnie zużycie z pompy na dobę?
    Voldik

  7. #47
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pdothash

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Pęgów
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    289

    Domyślnie

    Grudzień: min 25kWh, maks 37kWh, średnio 30kWh. Odczytywane z podlicznika, bo pompa podaje jakąś absurdalną liczbę w rodzaje 19kWh za cały rok.
    Przy czym moja pompa bynajmniej nie działa prawidłowo, o czym pisałem w innych wątkach, COP mam 2,2, więc raczej słabo.
    Piętrowy z dachem dwuspadowym własnego projektu, garaż w bryle budynku. Ławy, EPS100 18cm. Ściany Silka 24cm, styro grafit 20cm. Strop nad poddaszem wełna 20cm, dach wełna 25cm.
    Parter 70m2 + garaż z kotłownią 40m. 10cm styro między garażem a mieszkaniem, na garażu dach płaski lany, styro 20cm. Poddasze użytkowe 70m2. Podłogówka wszędzie, rzadziej w garażu. PC DeDietrich Alezio V200 11kW. Reku Aeris Next 350. PV 4,55kWp na dachu, połać S.

  8. #48
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pdothash

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Pęgów
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    289

    Domyślnie

    Cytat Napisał voldik Zobacz post
    Pogladowo przesylam zrzuty ekranu z eLicznika i z aplikacji z pompy.
    Jak rozumiem nie masz podlicznika podpiętego do pompy? Pytam, bo wg. mojego serwisanta pompa wymaga zewnętrznego licznika do wskazywania zużytej energii, instrukcja zdaje się to potwierdzać (9.2.7 Konfigurowanie funkcji szacowanego zużycia energii elektrycznej).
    Piętrowy z dachem dwuspadowym własnego projektu, garaż w bryle budynku. Ławy, EPS100 18cm. Ściany Silka 24cm, styro grafit 20cm. Strop nad poddaszem wełna 20cm, dach wełna 25cm.
    Parter 70m2 + garaż z kotłownią 40m. 10cm styro między garażem a mieszkaniem, na garażu dach płaski lany, styro 20cm. Poddasze użytkowe 70m2. Podłogówka wszędzie, rzadziej w garażu. PC DeDietrich Alezio V200 11kW. Reku Aeris Next 350. PV 4,55kWp na dachu, połać S.

  9. #49

    Domyślnie

    Niestety nie mam... jeszcze. A jaki podlicznik posiadasz? Możesz coś polecić? Najbardziej interesowała by mnie jakas wersja z dostępem po wifi żeby mieć podgląd online.
    Voldik

  10. #50
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Cytat Napisał voldik Zobacz post
    Niestety nie mam... jeszcze. A jaki podlicznik posiadasz? Możesz coś polecić? Najbardziej interesowała by mnie jakas wersja z dostępem po wifi żeby mieć podgląd online.
    Z tego co wiem, Kaszpir posiada urządzenie z PVMONITOR, dzięki któremu może obserwować pracę PC itd.

    https://sklep.pvmonitor.pl/15-pc-pompy-ciepla
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał pdothash Zobacz post
    Proponowałbym jednak nie tylko czekać, ale spisywać te liczniki o których pisałem, będziesz mógł dzięki temu zobaczyć jak często i na jaki czas włącza się sprężarka, zarówno do CO jak i CWU, to też może być przydatne w próbach ustalenia czy coś jest nie tak.
    Cześć pdothash.

    Oczywiście sprawdzam codziennie liczniki, poniżej dane.

    Stan na dzień 11.12.2022 13.12.2022 14.12.2022 15.12.2022
    Licznik wspomagający1 [h] 131 131 131 131
    Licznik wspomagający 2 [h] 76 76 76 76
    Liczba załączeń pompy 580 580 580 580
    Godz. pracy pompy [h] 274 316 340 368
    Liczba uruchomień wspomagających 1 678 686 687 688
    Liczba uruchomień wspomagających 2 467 467 468 469
    Liczba start palnika 2946 3007 3035 3071
    Godz. pracy palnika [h] 1532 1562 1592 1608
    Zużycie energii CO 593 593 593
    Zużycie energii CWU 53 52 52
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Pompa_analityka.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	19,1 KB
ID:	462795

    Będę zobowiązany za wsparcie . Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image0 (2).jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	9,9 KB
ID:	462796
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Pompa_analityka.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	10,6 KB
ID:	462794  
    Ostatnio edytowane przez Buble ; 15-12-2022 o 15:16

  12. #52
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pdothash

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Pęgów
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    289

    Domyślnie

    Liczba godzin wspomagania nie zmienia się, więc wygląda na to, że grzałki okiełznane.
    Zastanawiające dla mnie jest, że liczba załączeń pompy nie zmienia się, oznacza to, że pompa obiegowa jednostki wewnętrznej pracuje non stop? Przyznam, że nie monitoruję tego licznika u siebie, więc nie wiem jak jest.
    Liczba startów palnika (czyli tak głupio nazwana liczba uruchomień sprężarki) jest bardzo duża, wychodzi średnio 31 na dobę. U mnie w tym samym okresie 17 na dobę i uważam że to za dużo. Taktowanie może wpływać na duże zużycie prądu.
    Godz. pracy palnika, czyli czas pracy sprężarki wychodzi u ciebie 19h/dobę, dla porównania u mnie w tym czasie 12,5h/dobę. Czyli sprężarka jednocześnie często się załącza, jak i sumarycznie pracuje długi czas. Dziwne połączenie.
    Cytat Napisał Buble Zobacz post
    kazde pomieszczenie wyposazone w thermostat.
    W całym domu podłogówka + dwa grzejniki (pralnia, łazienka)
    To mi się nie spina, jak to podłogówka wszędzie i w każdym pomieszczeniu termostat? Jak to niby działa? Ta pompa ma dwa obiegi i może obsłużyć dwa sterowniki pokojowe.
    Piętrowy z dachem dwuspadowym własnego projektu, garaż w bryle budynku. Ławy, EPS100 18cm. Ściany Silka 24cm, styro grafit 20cm. Strop nad poddaszem wełna 20cm, dach wełna 25cm.
    Parter 70m2 + garaż z kotłownią 40m. 10cm styro między garażem a mieszkaniem, na garażu dach płaski lany, styro 20cm. Poddasze użytkowe 70m2. Podłogówka wszędzie, rzadziej w garażu. PC DeDietrich Alezio V200 11kW. Reku Aeris Next 350. PV 4,55kWp na dachu, połać S.

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał pdothash Zobacz post
    Liczba godzin wspomagania nie zmienia się, więc wygląda na to, że grzałki okiełznane.
    Zastanawiające dla mnie jest, że liczba załączeń pompy nie zmienia się, oznacza to, że pompa obiegowa jednostki wewnętrznej pracuje non stop? Przyznam, że nie monitoruję tego licznika u siebie, więc nie wiem jak jest.
    Liczba startów palnika (czyli tak głupio nazwana liczba uruchomień sprężarki) jest bardzo duża, wychodzi średnio 31 na dobę. U mnie w tym samym okresie 17 na dobę i uważam że to za dużo. Taktowanie może wpływać na duże zużycie prądu.
    Godz. pracy palnika, czyli czas pracy sprężarki wychodzi u ciebie 19h/dobę, dla porównania u mnie w tym czasie 12,5h/dobę. Czyli sprężarka jednocześnie często się załącza, jak i sumarycznie pracuje długi czas. Dziwne połączenie.

    To mi się nie spina, jak to podłogówka wszędzie i w każdym pomieszczeniu termostat? Jak to niby działa? Ta pompa ma dwa obiegi i może obsłużyć dwa sterowniki pokojowe.

    Dokładanie tak, ta pompa cały czas pracuje...
    Jeżeli chodzi o termostat/y to sytuacja przedstawia się następująco.
    Na termostacie z pieca De Dietrich Smart TC ustawiona temperatura 26 C + w każdym pomieszczeniu regulator pokojowy Tech St-295 V3.

    ps. pisząc termostaty myślałem o regulatorach pokojowych

    Za okiełznanie grzałek pięknie dziękuję

  14. #54
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pdothash

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Pęgów
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    289

    Domyślnie

    Cytat Napisał Buble Zobacz post
    Na termostacie z pieca De Dietrich Smart TC ustawiona temperatura 26 C
    Dlaczego aż 26C? Osiągasz w ogóle taką temperaturę? Jaką masz ustawioną strategię ogrzewania (w sensie czy w oparciu o warunki zewnętrzne, temperaturę pomieszczenia, itd)?

    Cytat Napisał Buble Zobacz post
    w każdym pomieszczeniu regulator pokojowy Tech St-295 V3.
    Do czego są podpięte te regulatory?
    Piętrowy z dachem dwuspadowym własnego projektu, garaż w bryle budynku. Ławy, EPS100 18cm. Ściany Silka 24cm, styro grafit 20cm. Strop nad poddaszem wełna 20cm, dach wełna 25cm.
    Parter 70m2 + garaż z kotłownią 40m. 10cm styro między garażem a mieszkaniem, na garażu dach płaski lany, styro 20cm. Poddasze użytkowe 70m2. Podłogówka wszędzie, rzadziej w garażu. PC DeDietrich Alezio V200 11kW. Reku Aeris Next 350. PV 4,55kWp na dachu, połać S.

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał pdothash Zobacz post
    Dlaczego aż 26C? Osiągasz w ogóle taką temperaturę? Jaką masz ustawioną strategię ogrzewania (w sensie czy w oparciu o warunki zewnętrzne, temperaturę pomieszczenia, itd)?


    Do czego są podpięte te regulatory?

    Instalator powiedział, że jeżeli chciałbym osiągnąć temperaturę 24C w danym pomieszczeniu (np. Łazienka, pralnia) to na piecu powinienem mieć ustawioną temperaturę o 2 C wyższą, czyli w moim przypadku 26 C.
    Najwyższa temperaturę jaka miałem na pompie to 25C, obecnie to 24.5 C, przy ustawieniu T.zad.pom 26C - piszę to tym co widzę, na termostacie De Dietrich Smart TC).

    Natomiast w pomieszczeniach osiągam temperaturę zadeklarowaną na sterownikach tj. pokój1 -24C, garaż 20C, pokój2 - 22C itd.

    Ustawienia na pompie.
    Krótkotrwała zmiana temp => nienastawiony
    Tryb pracy obieg => ręczny
    T.zad.pom => 26C
    Strategia regulacji => automatyczny wybór strategii sterowania

    Wszystkie ustawienia na pomie zostały skonfigurowane przez instalatora

  16. #56
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pdothash

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Pęgów
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    289

    Domyślnie

    Cytat Napisał Buble Zobacz post
    Najwyższa temperaturę jaka miałem na pompie to 25C, obecnie to 24.5 C, przy ustawieniu T.zad.pom 26C - piszę to tym co widzę, na termostacie De Dietrich Smart TC).
    Ok, chyba rozumiem. SmartTC pokazuje dwie wartości temperatury: zadaną i zmierzoną, jak rozumiem zadana u ciebie to 26C, a zmierzona 25 lub 24,5C, zgadza się?

    Cytat Napisał Buble Zobacz post
    Natomiast w pomieszczeniach osiągam temperaturę zadeklarowaną na sterownikach tj. pokój1 -24C, garaż 20C, pokój2 - 22C itd.
    Ok, ale w jaki niby sposób one sterują temperaturą w pomieszczeniach, do czego są podłączone? Może do siłowników na rotametrach w rozdzielaczu?

    Cytat Napisał Buble Zobacz post
    Strategia regulacji => automatyczny wybór strategii sterowania
    Są cztery strategie, proponuję wypróbować każdą.

    Cytat Napisał Buble Zobacz post
    Wszystkie ustawienia na pomie zostały skonfigurowane przez instalatora
    Najlepiej spisz sobie wszystko, żeby móc wrócić, ale powiedziałbym że nie ma co z góry zakładać że instalator na pewno wiedział co robi

    No i taka końcowa uwaga - masz bardzo wysoką temperaturę w domu, może zużycie prądu przez pompę jest właściwe w tych okolicznościach. Ja mam 21,5 w dzień i 21,0 w nocy zadaną, wiadomo że jest histereza/bezwładność, ale więcej niż 22,0 nigdy u mnie nie ma (pomijając słoneczne dni, ale tych od trzech tygodni brak).
    Piętrowy z dachem dwuspadowym własnego projektu, garaż w bryle budynku. Ławy, EPS100 18cm. Ściany Silka 24cm, styro grafit 20cm. Strop nad poddaszem wełna 20cm, dach wełna 25cm.
    Parter 70m2 + garaż z kotłownią 40m. 10cm styro między garażem a mieszkaniem, na garażu dach płaski lany, styro 20cm. Poddasze użytkowe 70m2. Podłogówka wszędzie, rzadziej w garażu. PC DeDietrich Alezio V200 11kW. Reku Aeris Next 350. PV 4,55kWp na dachu, połać S.

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał pdothash Zobacz post
    Ok, chyba rozumiem. SmartTC pokazuje dwie wartości temperatury: zadaną i zmierzoną, jak rozumiem zadana u ciebie to 26C, a zmierzona 25 lub 24,5C, zgadza się?
    Zgadza się.


    Cytat Napisał pdothash Zobacz post
    Ok, ale w jaki niby sposób one sterują temperaturą w pomieszczeniach, do czego są podłączone? Może do siłowników na rotametrach w rozdzielaczu?
    Odp. Temperatura w pomieszczeniach definiowana na sterownikach Tech. W rozdzielaczu na rotometrach są siłowniki.


    Cytat Napisał pdothash Zobacz post
    Są cztery strategie, proponuję wypróbować każdą.
    Odp. tak zrobię, dziękuję za sugestie.


    Cytat Napisał pdothash Zobacz post
    Najlepiej spisz sobie wszystko, żeby móc wrócić, ale powiedziałbym że nie ma co z góry zakładać że instalator na pewno wiedział co robi
    odp.

    Cytat Napisał pdothash Zobacz post
    No i taka końcowa uwaga - masz bardzo wysoką temperaturę w domu, może zużycie prądu przez pompę jest właściwe w tych okolicznościach. Ja mam 21,5 w dzień i 21,0 w nocy zadaną, wiadomo że jest histereza/bezwładność, ale więcej niż 22,0 nigdy u mnie nie ma (pomijając słoneczne dni, ale tych od trzech tygodni brak).
    Odp. potwierdzam, że jest wysoka temperatura 24 C w wybranych pomieszczeniach, pozostałe to 22C. Natomiast jak wspomniałem (usłuszałem od instalatora), żeby móc uzyskać żądana max temperaturę w danym pomieszczeniu np. pralnia 24 C, na pompie musze mieć 26 C.
    Ostatnio edytowane przez Buble ; 16-12-2022 o 11:16

  18. #58
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pdothash

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Pęgów
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    289

    Domyślnie

    Cytat Napisał Buble Zobacz post
    Odp. Temperatura w pomieszczeniach definiowana na sterownikach Tech. W rozdzielaczu na rotometrach są siłowniki.
    To też może być rozwiązanie zagadki wysokiego zużycia, generalnie dynamiczne sterowanie per pomieszczenie to nie jest super pomysł w przypadku podłogówki, która ma bardzo dużą bezwładność.
    Komfort najczęściej kosztuje, może to jeden z tych przypadków właśnie
    Piętrowy z dachem dwuspadowym własnego projektu, garaż w bryle budynku. Ławy, EPS100 18cm. Ściany Silka 24cm, styro grafit 20cm. Strop nad poddaszem wełna 20cm, dach wełna 25cm.
    Parter 70m2 + garaż z kotłownią 40m. 10cm styro między garażem a mieszkaniem, na garażu dach płaski lany, styro 20cm. Poddasze użytkowe 70m2. Podłogówka wszędzie, rzadziej w garażu. PC DeDietrich Alezio V200 11kW. Reku Aeris Next 350. PV 4,55kWp na dachu, połać S.

  19. #59

    Domyślnie

    Witam. Od 10 dni mam ,,zaszczyt,, mieć podłączoną pompę SV200 8KW......dom 15 latni , wszystko w normach( ocieplony itp) 140m. DRAMAT......od pierwszego włączenia jednostka chodzi w 85% na wspomaganiu - grzałki. zużycie prądu 1 doba 130 kw , kolejne dni po 60 , 70 ,obecnie 50 (całości zużycia prądu użytkowego) ale to tylko dla tego że pompa działa od 16-24. Mam kominek z rozprowadzeniem i dogrzewam nim. Do tematu wracając , instalował mi jednostkę mój bliski znajomy który jest pracownikiem De Dietrich technicznym , po dwóch dobach pierwszych , stwierdził że jest błąd w oprogramowaniu i wstrzymano sprzedaż tych jednostek ( zaczęły spływać reklamacje z całej polski ) . Błąd wynika , temperatura powrotu jest wyższa od temperatury zasilania o zaledwie 0,5-0,6 stopnia i to powoduje załączanie grzałek. Może samym błędem nie są te wartości ale nie powinny się załączać grzałki.16 grudnia , mają zmienić oprogramowanie w płytce EHC-08 ( płytka do której jest podłączony np czujnik zewnętrzny) i trzeba będzie tą płytkę wymienić. Ja taką dostanę , nie wiem jak w innych przypadkach.

  20. #60
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pdothash

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Pęgów
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    289

    Domyślnie

    Lutek102 próbowałeś tymczasowo ustawić moc wspomagania na 0kW w Powietrzna pompa ciepła > Parametry, liczniki, sygnały > Parametry zaawansowane?
    Piętrowy z dachem dwuspadowym własnego projektu, garaż w bryle budynku. Ławy, EPS100 18cm. Ściany Silka 24cm, styro grafit 20cm. Strop nad poddaszem wełna 20cm, dach wełna 25cm.
    Parter 70m2 + garaż z kotłownią 40m. 10cm styro między garażem a mieszkaniem, na garażu dach płaski lany, styro 20cm. Poddasze użytkowe 70m2. Podłogówka wszędzie, rzadziej w garażu. PC DeDietrich Alezio V200 11kW. Reku Aeris Next 350. PV 4,55kWp na dachu, połać S.

Strona 3 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony