dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Ocieplenie od wewnątrz bloczkami multipor. Jak jest po kilku latach? Co jest istotne

    Witam.
    Mam dom z lat 70-tych, prawdopodobnie (tak twierdzą rodzice, ale też nie mają 100% pewności) ściany zbudowane są w ten sposób, że jest cegła (lub pustak) potem jest kilka cm przerwy i druga cegła. Ocieplenie całego domu od zewnątrz jest dla nas zbyt kosztowne. Zastanawiam się więc nad ociepleniem od wewnątrz mojej części która jest chłodniejsza (min. brak piwnicy w tej części, pomieszczenia skrajne) bloczkami multipor grubości 5cm.

    Pytania do osób które ocieplały pomieszczenia od wewnątrz tymi bloczkami .
    Czy po kilku latach nie było problemów z wilgocią na ścianach/ między ścianą a bloczkami?
    Czy można takimi bloczkami ocieplić też łazienkę i kuchnię, skoro tam jest wyjątkowo dużo pary?
    Czy bloczek 5cm to tylko mniejsza izolacja cieplna- więcej trzeba grzać żeby było ciepło niż przy bloczku grubości 10cm, czy również cieńszy bloczek to większa, lub mniejsza szansa na rozwój grzybów na styku ściana-bloczek?
    Czy dodatkowo przed przyklejaniem bloczków zabezpieczaliście ścianę jakimś preparatem, np folią w płynie, albo innym specyfikiem (wiem, że trzeba zrobić izolację podłoga-bloczek)?

    Na co ewentualnie zwrócić uwagę podczas takiego ocieplania?
    Czy ewentualnie polecacie jakieś inne metody, które nie byłyby o wiele droższe niż bloczki (2 x droższe to ok, ale 5- krotnie to już byłby ciężki do udźwignięcia wydatek). Słyszałem też o ocieplania 5mm warstwą korka.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    weasel123

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    144

    Domyślnie

    Pewnie standardowa odpowiedź będzie "stelaż, wełna, folia, GK" ale ja to zrobiłem tak bo łatwiej, zabiera mniej miejsca i działa:

    1. twarde płyty styropianowe 5cm na klej piankowy do styropianu klejone obwodowo.
    2. na to 2x wałkiem folia w płynie czy jak tam sie to nazywa - twardy styropian łatwiej szczelnie pokryć bo nie ma takich dużych grudek
    3. na to płyta GK na standardowy klej gipsowy do takich rzeczy
    4. dalej już wg uznania

    Też rozważałem te pustaki ale ostatecznie moja wersja przyjemniejsza w wykonaniu.

    pozdr

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Uparty

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Zabrze
    Posty
    120

    Domyślnie

    Są lepsze rozwiązania, na pewno też szybsze.
    Na Twoim miejscu ociepliłbym to twardym styropianem z lepszą lambdą, na to siatka z klejem i gładź albo wspomniany k/g.

    U rodziców taką metodą nie było żadnej dodatkowej wilgoci po latach.
    W łazienkach czy kuchni na pewno dodatkowa izolacja przeciw wilgociowa.

    Upewnij się, że mury które chcesz zasłonić nie są zawilgocone.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Żeby zacząć myśleć o docieplaniu od środka trzeba zasięgnąć porady specjalisty a nie "konsultantów" z forum. To jest trudne zagadnienie bo można "skrzywdzić" ściany zewnętrzne.
    1. Niezbędne jest zastosowanie WM aby ograniczyć parcie pary wodnej.
    2. Konieczne jest izolowanie nie tylko ściany zewn. ale również wyprowadzenie izolacji na stropy, ściany nośne i działowe dochodzące do ścian zewnętrznych.
    3. Biorąc pod uwagę skuteczność izolacji radziłbym zainteresować się płytami typu sandwitch z rdzeniem PIR zintegrowanym z płytą gk. Dla zamożnych rdzeń z płyty rezolowej.
    A i tak najlepszym rozwiązaniem jest prawidłowe wykonanie ocieplenia ETICS.
    Pozdrav,
    SM

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    weasel123

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    144

    Domyślnie

    Cytat Napisał mat3006 Zobacz post
    Żeby zacząć myśleć o docieplaniu od środka trzeba zasięgnąć porady specjalisty a nie "konsultantów" z forum. To jest trudne zagadnienie bo można "skrzywdzić" ściany zewnętrzne.
    Ten post jak rozumiem poza kilkoma formułkami bez znaczenia miał na celu jedynie przemycenie zdania o ETICS?

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał weasel123 Zobacz post
    Ten post jak rozumiem poza kilkoma formułkami bez znaczenia miał na celu jedynie przemycenie zdania o ETICS?
    ???
    Chyba jasno napisałem. ETICS to External Thermal Insulation Composite System. Z naciskiem na EXTERNAL czyli zewnętrzny. Jeżeli jednak ocieplenie od wewnątrz to jasno napisałem co zalecam. Nie wiem które to formułki są bez znaczenia?

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    weasel123

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    144

    Domyślnie

    Daj spokój bo bredzisz nie na temat.
    Człowiek pisze o niskokosztowym rozwiązaniu ocieplenia od wewnątrz a Ty:
    "radziłbym zainteresować się płytami typu sandwitch z rdzeniem PIR zintegrowanym z płytą gk. Dla zamożnych rdzeń z płyty rezolowej"
    "A i tak najlepszym rozwiązaniem jest prawidłowe wykonanie ocieplenia ETICS"
    "Niezbędne zastosowanie WM aby ograniczyć parcie pary wodnej"

    Czy Panie Specjalisto jak nie zrobię WM to będzie za rok grzyb na ścianie przy rozwiązaniu jakie proponowałem?

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał weasel123 Zobacz post
    Daj spokój bo bredzisz nie na temat.
    Człowiek pisze o niskokosztowym rozwiązaniu ocieplenia od wewnątrz a Ty:
    "radziłbym zainteresować się płytami typu sandwitch z rdzeniem PIR zintegrowanym z płytą gk. Dla zamożnych rdzeń z płyty rezolowej"
    "A i tak najlepszym rozwiązaniem jest prawidłowe wykonanie ocieplenia ETICS"
    "Niezbędne zastosowanie WM aby ograniczyć parcie pary wodnej"

    Czy Panie Specjalisto jak nie zrobię WM to będzie za rok grzyb na ścianie przy rozwiązaniu jakie proponowałem?
    Kolejny Kowalski co to się zna na wszystkim? I jeszcze w żenujący sposób.
    Gdyby tanie rozwiązania były wystarczająco dobre to by nie było tych drogich! Tak?! Po prostu nikt by ich stosował skoro tanio wystarczy.
    Stare przysłowie: Co tanie to drogie! Nie bez powodu.
    Nie mam ochoty na przepychanki z kimś komu się po prostu tylko wydaje, że wie. Autor zapytania niech sam decyduje.
    EOT

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    weasel123

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    144

    Domyślnie

    Cytat Napisał mat3006 Zobacz post
    Kolejny Kowalski co to się zna na wszystkim? I jeszcze w żenujący sposób.
    Gdyby tanie rozwiązania były wystarczająco dobre to by nie było tych drogich! Tak?! Po prostu nikt by ich stosował skoro tanio wystarczy.
    Stare przysłowie: Co tanie to drogie! Nie bez powodu.
    Nie mam ochoty na przepychanki z kimś komu się po prostu tylko wydaje, że wie. Autor zapytania niech sam decyduje.
    EOT
    Mowa trawa.
    Powtarzasz bezmyślnie ludowe mądrości i takimi wywodami tylko robisz śmietnik w wątku.
    Normalnie logika chłopka - jakby tanie działało to by nie było drogiego...Złoto po prostu.
    Napisz jeszcze coś o oddychaniu ścian do kompletu.

    Dwie osoby dało konkretną odpowiedź z potwierdzeniem że u nich działa i problemów nie ma, a na koniec wyskakujesz z jakimś bełkotem przeklejonym z sieci.

    Ponawiam pytanie:
    "Czy jak nie zrobię WM to będzie za rok grzyb na ścianie przy rozwiązaniu jakie proponowałem?"
    Najlepiej napisz odpowiedź "to zależy" z jakimś pokrętnym uzasadnieniem to jeszcze może coś z tego będzie bo inaczej jak zawsze przy takich mądralach - rozmowa kończy się wraz z pierwszym konkretnym pytaniem.
    Ostatnio edytowane przez weasel123 ; 15-01-2021 o 11:10

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał weasel123 Zobacz post
    Daj spokój bo bredzisz nie na temat.
    Człowiek pisze o niskokosztowym rozwiązaniu ocieplenia od wewnątrz a Ty:
    "radziłbym zainteresować się płytami typu sandwitch z rdzeniem PIR zintegrowanym z płytą gk. Dla zamożnych rdzeń z płyty rezolowej"
    "A i tak najlepszym rozwiązaniem jest prawidłowe wykonanie ocieplenia ETICS"
    "Niezbędne zastosowanie WM aby ograniczyć parcie pary wodnej"

    Czy Panie Specjalisto jak nie zrobię WM to będzie za rok grzyb na ścianie przy rozwiązaniu jakie proponowałem?
    Gdyby tanie rozwiązania były wystarczająco dobre to by nie było tych drogich! Tak?! Po prostu nikt by ich stosował skoro tanie jest dobre.
    Poliuretan polecam bo jest skuteczniejszy od EPS, a płyty rezolowe dodatkowo mają klasę B (mają dopuszczenia do stosowania w ocieplaniu nieogrzewanych klatek schodowych czyli ciągów ewakuacyjnych) . Fakt że nie są z tych tanich... (patrz poniżej)
    Stare przysłowie: Co tanie to drogie! Nie bez powodu.
    Nie mam ochoty na przepychanki z kimś komu się po prostu TYLKO WYDAJE, że wie. Autor zapytania niech sam decyduje.
    Do rozpatrzenia przez autora postu proponuję również dedykowany system Superwand firmy Korff. W skład systemu wchodzą również kształtki do wywinięcia na ściany wewnętrzne. To istotne aby zneutralizować mostkowanie w miejscach styku. Pomieszczenia o podwyższonej wilgotności bezwzględnie z wentylacją wymuszoną.
    EOT
    Ostatnio edytowane przez mat3006 ; 15-01-2021 o 13:26

  11. #11

    Domyślnie

    Nie będę zakładał nowego tematu a co gdyby zamiast waszych rozwiązań dał wełnę drewniana steico internal? Sam jestem zainteresowany tym produktem a cena wychodzi 23zl m2 za 4cm grubości. Jakieś opinie, ktoś ma?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony