dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Blat szklany na biurko

    Witam.

    Posiadam kilka biurek ( nowe) które chciałem pokryć blatem szklanym ( ok 3-5mm)
    Jak można zabezpieczyć szkło aby się nie przesuwało na blacie?
    Czy istnieje jakiś klej do przyklejenia blatu? takie coś dodatkowo bardzo uwidoczniłby kolor blatu, po położeniu tylko szkła kolor nie jest aż tak widoczny...

    Klej musiałby być bardzo rzadki, aby jego nadmiar mógłby być "wyciśnięty" przez szkło, ale nie trzymać za mocno, aby w razie czego można było odkleić szkło bez niszczenia stołu...
    Z góry dziękuję za porady !!!

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zwykle starczają gumowe podkładki

  3. #3

    Domyślnie

    Ale takie podkładki uniosą blat szklany od powierzchni na której leży. Widziałem takie w Leroy - mają 1,2mm wysokości... Blat mi pęknie przy czymś takim...
    Musiałoby być coś na całą powierzchnię, tak aby szyba całą powierzchnią przylgnęła, dodatkowo dostanie głębie koloru blatu.
    NA Internecie piszą o klejeniu blatu do stołu - jako jeden z sposobów mocowania szkła, ale nigdzie nic nie wspominają o tym kleju...

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Napiszę brutalnie. Kup prezerwatywy w kolorze blatu (grubość żadna) rozetnij na płaskie, zmyj zapach i silikon mydłem ew. spirytusem aby nie były śliskie i rozłóż na blacie w narożnikach tak aby nie było pofalowań, przykryj kartką A4 (lepiej kalką techniczną, bo widać). Nałóż szybę, lekko unieś narożnik i wysuń kalkę. Najlepiej od strony ściany (z tyłu) załóż cienką listwę (plastikowy ćwierćwałek od glazury, płaskim do ściany, ćwierćwałek na szybę) aby szyba nie miała tendencji do odjeżdżania spod łokci. Lewo, prawo nie będzie tak uciekać. Jeśli ćwierćwałek będzie metalowy, to między szkło a metal trzeba podkleić taśmę samoprzylepną aby nie zgrzytało.
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 04-01-2021 o 23:34

  5. #5

    Domyślnie I na czym stanęło?

    Mam podobny dylemat. Zrobiłem stolik kawowy z płyty meblowej, wiem że szybko się porysuje i będzie brzydki. Chciałbym położyć na stoliku szybę ze szkła hartowanego i zastanawiam się jak to zrobić aby można w przyszłości zdementować szkło nie wyrywając laminatu wraz z klejem a posadowienie szkła było bezpieczne. Zależy mi również aby dekor pod szkłem był widoczny.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Plastik lub blaszka mosiężna 0,5 mm (tworzaca walca), wysokośc to grubośc płyty + tafla minus 0,3mm, długośc minimum 3-5 cm, dopasowana do krzywizny, krawędzie wyoblone iglaczkiem. Sztuk minimum 3, optymalnie 6 sztuk. Kto ma zdolności manulne, ten wykona kryte mocowanie od spodu płyty, na wkręty. Mocowanie w grubosci płyty nie bedzie wygladało elegancko.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony