dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 50
  1. #1

    Domyślnie Pompa ciepła oraz fotowoltaika

    Witam wszystkich serdecznie mam pytanie mam zamiar budować dom o pow 85m2 będzie tam ogrzewanie podłogowe wszyscy doradzała mi fotowoltaike oraz pompę ciepła o mocy7kw oraz twierdzą że to będę miał jeszcze nadmiar mocy. I moje pytanie brzmi czy jeżeli tak zrobie to mogę się spodziewać jakiś rachunków za prąd lub przesył prądu i jak to by wyglądało w okresie zimowym? Z Góry dziękuje za odpowiedzi i dodaje że dopiero się kształce w tym temacie

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariusz1990 Zobacz post
    Witam wszystkich serdecznie mam pytanie mam zamiar budować dom o pow 85m2 będzie tam ogrzewanie podłogowe wszyscy doradzała mi fotowoltaike oraz pompę ciepła o mocy7kw oraz twierdzą że to będę miał jeszcze nadmiar mocy. I moje pytanie brzmi czy jeżeli tak zrobie to mogę się spodziewać jakiś rachunków za prąd lub przesył prądu i jak to by wyglądało w okresie zimowym? Z Góry dziękuje za odpowiedzi i dodaje że dopiero się kształce w tym temacie
    Jak sie krztałcisz to zacznij od tego z jakim ociepleniem ten dom wybudujesz i jakie bedzie mial zapotrzebowanie na cieplo .To jest najwazniejsza informacja od której zalezy dobór urządzenia do ogrzewania.
    Mozesz taki domek zrobic tak ze pompa 7kw bedzie za slaba a mozesz tak ze 3kw bedzie za mocna.
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  3. #3

    Domyślnie

    Zapotrzebowanie budynku na ciepło poniżej 30kwh/m2 przez rok

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariusz1990 Zobacz post
    Zapotrzebowanie budynku na ciepło poniżej 30kwh/m2 przez rok
    A obciazenie przy temp obliczeniowej np.minus 20 ?
    A te dane to z jakiegos ozc czy z projektu budowlanego bo jak z projektu to z rzeczywistoscia raczej loteria.
    I to wazne czy 30czy 20 czy 10 czy 5 to wszystko jest ponizej 30tu
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  5. #5

    Domyślnie

    Jak faktycznie wybudujesz 85m2 i 30kwh/m2 to po co Ci pompa ciepla 85x30=2550kwh czystym pradem w normalnej taryfie ogrzejesz to za 1500zl w jakis taryfach za 800zl jak zalozysz fotowoltaike 3kwp ro za free
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  6. #6

    Domyślnie

    Tak są dane z projektu firma która by to budowała to odrazu by zakładała fotowoltaike wraz z pompą i powiedział że to w zupełności wystarczy na wszystko i będę miał jeszcze nadmiar mocy który będę wysyłał do elektrowni a że w zimę mi tą moc odda elektrownia. I podsumował że za prąd nie będę płacił ale jakiś przesył czy cos to napewno są jakieś koszta zgadza się więc jeśli się Orientu jeszcze jak to wygląda w rzeczywistości?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariusz1990 Zobacz post
    Tak są dane z projektu firma która by to budowała to odrazu by zakładała fotowoltaike wraz z pompą i powiedział że to w zupełności wystarczy na wszystko i będę miał jeszcze nadmiar mocy który będę wysyłał do elektrowni a że w zimę mi tą moc odda elektrownia. I podsumował że za prąd nie będę płacił ale jakiś przesył czy cos to napewno są jakieś koszta zgadza się więc jeśli się Orientu jeszcze jak to wygląda w rzeczywistości?
    To ja Ci mówię że żaden wykonawca na pismie Ci nie da czy cos starczy czy nie czy cos bedzie za duze czy za male.
    Jak faktycznie Ci wybuduja 85m2 i 30kwh/m2 to pieniadze które zaplacisz za pompę ciepła nigdy Ci sie nie zwrócą,a pompa 7kw bedzie 3 razy za duza i tylko bedzie taktowała nie bedIesz sobie mógł z nią poradzic.
    Do tak malych i cieplych domków nie zaklada sie pompy ciepla .
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  8. #8

    Domyślnie

    Jak koledzy piszą, a jeśli chodzi o fotowoltaikę to do płacenia są opłaty stałe - za licznik, utrzymanie linii. Sam prąd będziesz miał własny jeśli PV będzie odpowiednio dobrane mocą.

    Gdy dom świeżo budowany to z doborem mocy PV też może być różnie. Bo projektant przyjmie jakieś własne założenia, a w praktyce może się okazać, że jesteś domatorem i pracujesz w domu - zużycie prądu wyjdzie większe niż założył projektant czy kto to będzie obliczał.

    Lub może się okazać, że jesteś pracoholikiem i w domu bywasz tylko się wyspać - to znowu będziesz miał duże nadwyżki, nie zużyjesz tyle prądu co zakładał projektant.
    Ostatnio edytowane przez Marco36 ; 02-01-2021 o 16:36
    Dom z 1910r., pow. ogrzewana 160 m2 ; OZC 7,2kW dla -20°C (i +22°C w domu), 100% grzejniki, częściowe podpiwniczenie, cegła klinkierka 50cm z pustką dylatacyjną +10cm styro., strop 32cm wełny, skosy 17-20 cm. "U" przegród - podłoga na gruncie U=0,62-0,86; mury zew. U=0,34; skosy U=0,25; strop U=0,11; okna U=1,6 +rolety zewn. Fotowoltaika 8,31 kWp (4,56kWp poli; wschód -73°) + (3,75kWp mono; zachód +107°), rekuperacja <300m3/h. Od 15.10.2020r. PC-PW Daikin Altherma III R32 - 6 kW z grzałką 9 kW.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał pegaziatko Zobacz post
    pompa ciepła to największa głupota. Po pierwsze gigantyczne koszty inwestycyjne w porównaniu choćby z kotłownią gazową. Po drugie, koszty o których tu nikt nie mówi, czyli koszty serwisu. Po trzecie już się zaczynają pojawiać problemy z dostępnością czynników ziębniczych starszej generacji które unia nagle uznała ze bee... w razie rozszczelniania takiej instalacji zostaje tylko wymiana pompy na nową. Po trzecie większe instalacje już są rejestrowane i każdy ubytek czynnika trzeba rejestrować i płacić kary, to samo zaraz będzie z mniejszymi pompami bo unia już nad tym pracuje.
    Kolejny problem to połączenie PC i PV wszyscy cię namawiają a za chwilę bedzie płacz. Prąd PV produkują w lecie gdy PC go nie potrzebuje. Największe zapotrzebowanie PC na prą jest w zimie gdy słońca jak na lekarstwo. Obecnie wszystko ok bo bilansowanie jest roczne.... popatrz na resztę europy tambilansowanie jedt dzienne a nawet godzinowe. Polskę tęż to czeka i wtedy pojawi się płacz i lament bo w lecie będą kary za wrzucanie prądu do sieci a w zimę duuuuże rachunki za prąd do PC
    Oj chyba Ci coś nie pykło
    Z gazu w tej Twojej europie szybciutko spierniczaja zakladaja pompy i pellet bo na gaz dodatkowy podatek nakladaja.
    Kompletna kotlownia z pc to 22tys powiedz ile kompletna na gaz lacznie z przyłączem gazu (jesli wogóle ktoś ma możliwość).

    Ps.pierwsze slyszę ze kotła gazowego nie trzeba serwisowac
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariusz1990 Zobacz post
    Witam wszystkich serdecznie mam pytanie mam zamiar budować dom o pow 85m2 będzie tam ogrzewanie podłogowe wszyscy doradzała mi fotowoltaike oraz pompę ciepła o mocy7kw oraz twierdzą że to będę miał jeszcze nadmiar mocy. I moje pytanie brzmi czy jeżeli tak zrobie to mogę się spodziewać jakiś rachunków za prąd lub przesył prądu i jak to by wyglądało w okresie zimowym? Z Góry dziękuje za odpowiedzi i dodaje że dopiero się kształce w tym temacie
    Witaj,
    a ja właśnie tak mam : PC+PV ...Płacę od maja po 28 pln tylko abonament za prąd-resztę rozliczam na bieżąco.Moja PV pokrywa mi w 100% zużycie PC i jeszcze zostaje do odliczenia na dom ok 1,4MWh. Chałupa AD 2008 mocno niedopilnowana z mojej strony-ale za to teraz mam hobby...
    Na Twoim miejscu zrobiłbym podłogówkę wodną-owszem ,ale wsadził piec elektryczny za 2kpln i założył PV na pokrycie energii w całym domu.
    Zaraz zapewne wyskoczy tu Kaizen ,że tylko kable w posadzkę-to już jednak Twoja decyzja.Moim zdaniem przy tak małej powierzchni domu inwestycja w podłogówkę wodną daje Ci po prostu większe pole manewru-jeśli za jakiś czas będziesz chciał CO gazowe, czy jakieś "paliwowe" , to masz taką możliwość.
    Przy kablach jesteś skazany na kable lub PC PP.
    Pzdr
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał pegaziatko Zobacz post
    pompa ciepła to największa głupota. Po pierwsze gigantyczne koszty inwestycyjne w porównaniu choćby z kotłownią gazową. Po drugie, koszty o których tu nikt nie mówi, czyli koszty serwisu. Po trzecie już się zaczynają pojawiać problemy z dostępnością czynników ziębniczych starszej generacji które unia nagle uznała ze bee... w razie rozszczelniania takiej instalacji zostaje tylko wymiana pompy na nową. Po trzecie większe instalacje już są rejestrowane i każdy ubytek czynnika trzeba rejestrować i płacić kary, to samo zaraz będzie z mniejszymi pompami bo unia już nad tym pracuje.
    Kolejny problem to połączenie PC i PV wszyscy cię namawiają a za chwilę bedzie płacz. Prąd PV produkują w lecie gdy PC go nie potrzebuje. Największe zapotrzebowanie PC na prą jest w zimie gdy słońca jak na lekarstwo. Obecnie wszystko ok bo bilansowanie jest roczne.... popatrz na resztę europy tambilansowanie jedt dzienne a nawet godzinowe. Polskę tęż to czeka i wtedy pojawi się płacz i lament bo w lecie będą kary za wrzucanie prądu do sieci a w zimę duuuuże rachunki za prąd do PC
    Hm. Gigantyczne koszty montażu PC ? --Pewnie tak . Zakładałem PC w październiku 2020r koszt z baniakiem CWU (calość ) 16k reszta dofinansowanie.
    PV --jak się pojawią opłaty w lecie to wyłączę jedną PV bo mam 2 ----5,72kW i 4,24kW Puki co takich opłat nie ma i na razie nie słychać by były. bo w Polsce właśnie w lecie brakuje EE
    Koszty roczne serwisu PC. --No tak też gigantyczne opłaty bo 350zeta.
    Czynnik chłodniczy A410- to w 50% Czynnik R32 przyjazny środowisku. Drugie 50% to bodajże R 128 .( nie pamiętam) lecz coś z tych.
    Dlaczego PC ma ulec rozszczelnieniu? lodówki jak inne urządzenia chłodnicze nawet te z epoki ZSSR działają choć obudowy już rdza zżera Obecny gaz jeszcze długie lata będzie dostępny w serwisie. To samo możemy powiedzieć o samochodach z lat 90 które nie spełniają obecnych norm ale jeżdżą.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    bo w Polsce właśnie w lecie brakuje EE
    Problem jest taki, że nie brakuje tam, gdzie są dachy osiedli z PV. A tam napięcie rośnie tak, że falowniki same się odłączają - jakoś stacje trafo nie potrafią przesłać tej energii do biurowców i zakładów przemysłowych gdzie ci, co mają PV na swoich prywatnych dachach ciągną prąd, gdy PV produkuje najwięcej.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Problem jest taki, że nie brakuje tam, gdzie są dachy osiedli z PV. A tam napięcie rośnie tak, że falowniki same się odłączają - jakoś stacje trafo nie potrafią przesłać tej energii do biurowców i zakładów przemysłowych gdzie ci, co mają PV na swoich prywatnych dachach ciągną prąd, gdy PV produkuje najwięcej.
    Czy to wiesz bo tego doświadczasz? Czy tak słyszałeś?
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Czy to wiesz bo tego doświadczasz? Czy tak słyszałeś?
    Taki dokument z 2018r.
    Masz tam faktyczne pomiary konkretnej stacji trafo.
    Odbiorcy skarżą się na zbyt wysokie wartości napięć (ponad 440 V albo 253 V dla obwodów jednofazowych). Doraźne działania operatora sieci to ręczna zmiana przekładni transformatora MV/LV; odnotowywane są także wyłączenia instalacji przez zabezpieczenia podnapięciowe.

    To coraz powszechniejszy problem i znajdziesz niejeden wątek na forach (w tym na FM - np tutaj) gdy falowniki się odłączają. A im więcej sąsiadów zamontuje, tym częściej ich falowniki będą się wyłączać. Owszem, operatorzy mogliby coś z tym zrobić - tylko nie bardzo mają w tym interes, żeby wywalać masę pieniędzy na modernizację infrastruktury dla uszczęśliwienia prosumentów, skoro falowniki same rozwiązują ich problem.

  15. #15

    Domyślnie

    Właśnie czytam, że powinny być dofinansowania nie na PV, a na akumulatory energii do PV. Ok 2 tys zł kosztuje aku za każdy 1kwh. A ponoć potrzeba 4-7 kwh na dom. To rozumiem na noc w lecie. Czyli na zimę nie zostanie ani 1 kwh.
    Czyli to bedzie koniec PV w Polsce.

    https://biznes.interia.pl/nieruchomo...ow,nId,4959688

    Cytat Napisał Mariusz1990 Zobacz post
    Witam wszystkich serdecznie mam pytanie mam zamiar budować dom o pow 85m2
    Zaizolować min 20-25cm najlepszego grafitu (nie na plackach tylko obwodowo klejone). Plyta fundamentowa 10cm XPS plus min najcieplejsze 10cm na płycie, dach 40cm wełny, celulozy. Okna 0.6-0.7W/m2K. Drzwi wejsciowe 0.8. Rekuperacja. Do tego podłogówka + pompa 5kw z zasobnikiem za 20 tys na gotowo. Ogrzewanie w obecnej zimie wyjdzie cie z 500zł w taniej taryfie max.

    Ogrzewanie

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Taki dokument z 2018r.
    Masz tam faktyczne pomiary konkretnej stacji trafo.
    Odbiorcy skarżą się na zbyt wysokie wartości napięć (ponad 440 V albo 253 V dla obwodów jednofazowych). Doraźne działania operatora sieci to ręczna zmiana przekładni transformatora MV/LV; odnotowywane są także wyłączenia instalacji przez zabezpieczenia podnapięciowe.

    To coraz powszechniejszy problem i znajdziesz niejeden wątek na forach (w tym na FM - np tutaj) gdy falowniki się odłączają. A im więcej sąsiadów zamontuje, tym częściej ich falowniki będą się wyłączać. Owszem, operatorzy mogliby coś z tym zrobić - tylko nie bardzo mają w tym interes, żeby wywalać masę pieniędzy na modernizację infrastruktury dla uszczęśliwienia prosumentów, skoro falowniki same rozwiązują ich problem.
    Wiem w tabelkach nikt ci nie dorówna. Czyli CZYTAŁEŚ a nie doświadczyłeś. U mnie za 2 tyg. rozpoczynam 6 rok z PV na dziś wszystko gra.
    I raczej jestem optymistą. Dla mnie cecha pesymistyczna = nie robienie nic. Typowe dla naszego społeczeństwa ( Taka spuścizna ) z przeszłości. Dobrze że sie to zmienia.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  17. #17
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Olo64

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Podkarpackie
    Posty
    3

    Domyślnie

    Ocieplenie domu to podstawa. PC powinna dać sobie radę. A fotowoltaiki jest dodatkiem z którego masz prąd za darmo.

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.490

    Domyślnie

    Tak trzeba docieplić te 85 m2 żeby wystarczyła PC o mocy 3-4 kW (nie większa). Założenie PC ma tę zaletę, że ciepłą wodę zagrzejesz zużywając 1/3 prądu w stosunku do grzania grzałką.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  19. #19

    Domyślnie

    W tym momencie jakbym miał więcej fundusz w 100% bym zainwestować w odnawialne źródło energii. Do końca nie wiem jakie czy fotowoltaika czy pompy ciepła ale wiem że jest to energia na przyszłość.

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Munder

    Zarejestrowany
    Jun 2019
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Kod pocztowy
    97-200
    Posty
    74

    Domyślnie

    Witam...

    Podłączę się do tematu...Jeśli popełniam błąd, proszę Admina o przesunięcie mojego postu w bardziej odpowiednie miejsce...

    Mam również mieszane uczucia co do mojego połączenia PV+PC...
    Połączyłem te dwa urządzenia na koniec września 2020.
    Poradźcie mi, proszę co mam robić..?? Czekać , płacić i płakać..?? Czy może jeszcze coś innego..??

    Moja PV jest o mocy 6,3 kWh, dom jeszcze nie zamieszkały, podłączona jest TYLKO PC, ustawiona na zadaną temperaturę 20stC (nie mam włączenia grzania wody) W domu do grudnia pracował jeden robotnik przy wykończeniówce gdzie najcięższe narzędzie jakie używał to wiertarka i mała piła tarczowa do szlifowania krawędzi kafelek... teraz czekam na produkcję deski na podłogi, więc NIC się tam nie dzieje..

    Pierwszy rachunek (październik - listopad) zapłaciłem 460 PLN.....drugi (grudzień - styczeń) - 650 PLN a ostatni za luty - marzec 950 PLN...
    Instalator PC mówi, że u niego wszystko OK, instalator PV, mówi to samo....!! Obaj zadowoleni, tylko ja wku...y

    Z połączenia z inverterem (poprzez aplikację) dowiaduję się, że w 2020 (koniec września - koniec grudnia) PV wyprodukowała 828 kWh a do końca marca 2021 - 913 kWh...

    Gdzie leży błąd..??? Co mam robić..??

    Pozdrawiam

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony