dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Pod-gorke

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-139
    Posty
    3

    Smile Dom 83,28 m - opinia o kosztach

    .
    Ostatnio edytowane przez Pod-gorke ; 13-03-2021 o 04:42

  2. #2

    Domyślnie

    Jest to możliwe. Ale co to, bliźniaka stawiasz? Jeśli możesz to w tym metrażu stawiaj dom parterowy.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Uparty

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Zabrze
    Posty
    120

    Domyślnie

    Będziesz działać coś samemu? Będzie blisko tej kwoty.

  4. #4

    Domyślnie

    SSZ czyli bez tynków, instalacji, wylewek podłogowych itd. być może udałoby się Tobie postawić za tą kwotę, ale tylko przy założeniu, że zdecydowaną większość prac miałbyś wykonywaną za darmo.
    Gdybyś miał to zlecać firmom zewnętrznym, w mojej ocenie z trudem mógłbyś zmieścić się w kwocie 200k. Ale też przy tym musiałbyś trochę polatac, szukajac tanich ekip i materiałów.

  5. #5

    Domyślnie

    Wiadomo, że połowy...

  6. #6

    Domyślnie

    Spokojnie starczy.
    Popatrz na dzienniki budowy, filmy na yt gdzie ludzie podają koszty poszczególnych etapów.
    Niedawno widziałem na yt filmik z budowy parterowego 150 m kw., do sso zapłacili ekipie bodajze 50 tys zł.
    Za materiał na Twój dom myślę że będzie ok 70 k. Dolicz robociznę dekarza za dach ok 10 k za dom ok 35 k i masz na moje oko 115 k
    Ostatnio edytowane przez Qbkens ; 20-01-2021 o 18:51

  7. #7

    Domyślnie

    Moim zdaniem sugeruj się kosztami podanymi przez pracownie Archon. Oni faktycznie te kosztorysy robią realne.
    Tylko patrz na średnie ceny, dodaj instalacje, dodaj VAT i wychodzi 303.048zł. Za tyle masz stan deweloperski. Dodaj z 40tyś za kierownika budowy, geodetę, podprowadzenie mediów, projekt, adaptację + nieprzewidziane wydatki. Do tego z 50tyś na skromne wykończenie wnętrz + inne niespodziewane wydatki... Także poniżej 400tyś powinieneś się zmieścić na gotowo pod klucz z kuchnią, meblami itd.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    @ Frofo007, Tylko analizować to wszystko po badaniu gruntu. W paru wątkach obok toczą się dyskusje (w sumie i z moim i twoim udziałem) jak to potrafi podnieść koszty i zmącić umysł. W projektach gotowych fundamenty policzone są przy założeniu, że warunki glebowe są super (minimum stali, stopy ław malutkie jakieś 60x30 cm) a przyjdzie konstruktor i pomnoży stal x2 a beton x3.

    Co do cen się nie wypowiadam, mnie wyniosło dużo więcej, ale może rozrzutny jestem albo źle szukałem i faktycznie da się tak jak opisujecie.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  9. #9

    Domyślnie

    giman generalnie to ile komu wyjdzie, że wyda to trzeba jeszcze doliczyć +20%. Wiele zależy od rejonu Polski, w którym jest budowa i oczywiście od standardu. U mnie wyszło trochę więcej niż cennik w Archon, ale mam płytę fundamentową (trudniejsze warunku budowy), rolety, system inteligentny dom, alarm, rekuperacje, pompę ciepła itd. Ale też nie wyszło jakoś dużo więcej za stan deweloperski niż to Archon przedstawił w swojej kalkulacji.

    Ten domek ma około 80m2 więc myślę, że poniżej 400tyś jest osiągalny (zwłaszcza, że to bliźniak, więc pewnie koszt kierownika budowy, geodety itd będzie dzielony na 2 osoby).

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tentypmich

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kraków
    Posty
    240

    Domyślnie

    Polecam najpierw zakolegować się z geologiem

    jakieś 2 miesiące temu widziałem wpisy w grupie domza150tys, Pan skończył budowę domza... system zleconym bez wodotrysków, bez reku, grzanie gazem za 320 tyś zł. Był nawet zdjęcia bardzo gustownie zrobione.

  11. #11

    Domyślnie

    A jaki byłby koszt stawiania takiego domu zlecając go jednej firmie?
    Czasem tu zaglądam reklama na FM jest płatna

  12. #12
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal02 Zobacz post
    A jaki byłby koszt stawiania takiego domu zlecając go jednej firmie?
    Duży.
    Nie ma jednej firmy, uniwersalnej, która buduje dom od A do Z.
    Może inaczej, być może podpiszesz umowę na budowę od A do Z z jedną firmą ale ta firma ma swoje podfirmy, które pracują na jej zlecenie.
    Dodatkową prowizję i dodatkowe wynagrodzenie tym firmom płacisz Ty.
    Czyli klient żąda, klient ma

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony