dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Kucie ściany, zwiększanie miejsca na łóżko

    Witam,

    zastanawiam się nad zmianą aranżacji sypialni. Problem polega na tym, że mam wnękę o wymiarze 262 cm, natomiast wszystkie zestawy łóżek (łóżko + 2x szafka nocna z tego samego zestawu razem z wezgłowiem), które mnie interesują mają ok. 265+ cm szerokości. Pomyślałem o skuciu 7 cm kawałka ściany wzdłuż, tak, jak to widać na poniższym zdjęciu. Bloczek ma grubość 20 cm.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lozko.png
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	3,4 KB
ID:	451606

    Czy skucie takiej ilości może spowodować naruszenie konstrukcji ściany? Macie jakiś inny pomysł jak można poradzić sobie z tym problemem? Cięcie łóżka raczej nie wchodzi w grę. nie ma tam możliwości usunięcia bocznej ścianki szafek, bo do tego trzeba by również ciąć całe wezgłowie (tapicerowane).

    Z góry dziękuję za odpowiedzi i sugestie!

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał atru Zobacz post
    Pomyślałem o skuciu 7 cm kawałka ściany wzdłuż, tak, jak to widać na poniższym zdjęciu. Bloczek ma grubość 20 cm.

    Czy skucie takiej ilości może spowodować naruszenie konstrukcji ściany?
    Skucie 1/3 grubości ściany naruszy jej nośność, stabilność. Nie wiemy co to za ściana nośna działowa , wysoka niska itd itp.

    Inny pomysł? Mniejsze ozdobniki przy łóżku

  3. #3

    Domyślnie

    Zrób szafki nocne na zamówienie, takie jak oryginały tylko mniejsze.
    Albo... Czy żona musi mieć szafkę nocną?

  4. #4

    Domyślnie

    dołączę sie do głupich porad: kup inne łózko.


    Wytnij nie całą ścianę, tylko tam, gdzie szafka i wezgłowie łączy się ze ścianą.
    Potrzebujesz 7cm, to po 4cm z każdej strony. Bedzie symetrycznie i każda strona będzie zadowolona(lub jednakowo niezadowolona)


Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony