dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Łącznik żaluzjowy

    Witam,

    Mam problem z podłączeniem łącznika żaluzjowego. Z silnika rolety wychodzi przewód typu linka, a nie drut. Podłączam wszystko jak na zdjęciu poniżej, ale silnik rolety nie działa.

    Próbowałem też zaciskać linkę w tulejkę zaciskową, ale wtedy przewód nie mieści się w miejscu na kabel w łączniku żaluzjowym.

    Łączę ze sobą neutralne i ochronne za pomocą wago (od skrzynki przewód drut, a od rolety linka), do L1 zasilanie z tablicy rozdzielczej, do X2, X3 zasilający (linka) z rolety (jak na dodanym zdjęciu).

    Proszę o jakąś podpowiedź, bo próbowałem już wszystkiego, dlaczego to nie działa? - mamy razem 9 rolet i żadna nie działa.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210103_150458 — kopia.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	91,9 KB
ID:	451622  

  2. #2

    Domyślnie

    Pewnie odpiszą Ci -wezwij elektryka z uprawnieniami albo montażystę rolet. No i słusznie, bo to raczej prosta sprawa dla nich będzie.
    Muszą ustalić czy jest zasilanie i czy jest ono poprawne.
    Teoretycznie czy jest to zgodne z projektem, schematem?
    Co do końcówek przewodów -mogą być pokryte cyną.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    A sprawdziłeś napięcie między L i N?
    Ps. Tulejki źle dobrane, źle zaciśnięte do tego dochodzi złe mocowanie w wyłączniku.
    Ostatnio edytowane przez Remiks ; 05-01-2021 o 15:51
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    matyspio

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Iława
    Kod pocztowy
    14-200
    Posty
    73

    Domyślnie

    Pewnie kolega już dał sobie radę... Jak dla mnie podłączone jest zgodnie ze schematem na włączniku, tylko jakoś mi ten schemat nie pasuje
    W takich sytuacjach polecam wziąć multimetr do ręki.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony