dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kuIeczka

    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    2

    Domyślnie dziura w ścianie

    Witam
    sory za moze głupie pytanie ale nie znam sie na remontach a muszę szybko rozwiązać problem samodzielnie, więc blagam poradźcie mi coś.
    Zamieszkałam w bloku z 1955 r.i jestem zadowolona, tylko że okazało się że tynk na scianach ma grubość serdelka i to jest prawie sam piach.Gdy wiercilam dziury na ścianach w łazience zeby powiesić suszarke do bielizny jedna a własciwie dwa otwory wywierciłam za duże mimo to kołki sie trzymały i suszarka też prawie miesiąc.Niestety pewna osoba szarpnęła dość mocno za sznurek i łuuups wypadły dwa kołki, cud ze nie obiła się wanna.
    Pytanie: czy mozna czymś zakleić te 2 dziury w scianie, w czym mozna by potem wywiercić otworek właściwej srednicy? a moze jakieś inne rozwiązanie? Błagam pomocy.
    Z góry bardzo wdzięczna
    pzdr Kuleczka

  2. #2

    Domyślnie

    przygotuj trochę gipsu lub kleju, wywierć dziury, zalep klejem/gipsem, wsadź plastik kołka, poczekaj aż klej zwiąże i wkręć kołek, powinno trzymać, no ale jak jakiś misio się uwiesi to niestety nic nie wytrzyma

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    a moze by tak zastosowac dluzsze (zeby przeszy przez tynk) i grubsze kolki ??

    bo w tynku, to raczej suszarke trudno przymocowac, tym bardziej jesli piszesz, ze jest to piach.

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kuIeczka

    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dziekuje że nie zostawiliscie mnie bez odpowiedzi.
    grubsze kołki niestety nie bo grubsza sruba nie wchodzi w ten otworek w suszarce, a powiekszenie go za pomoca noża mi się nie powiodło, plastk jakis gruby i nie bardzo się da tak precyzyjnie wyciąć żeby ta sruba potem trzymała.
    Pomysł z klejem typu osmiorniczka testowałam wczoraj, niestety, mimo ze wydawało się ok, to następnego dnia (czyli dzisiaj)kołek wypadł wraz z tym klejem, chyba przez ten piach nie bardzo chce trzymać.
    Gips może bedzie trzymał jutro kupie i sprobuje z gipsem.
    Serdecznie dziękuje.
    ps.z ta grubościa serdelka to przesadziłam ,jak pół serdelka, w kazdym razie znacznie więcej niz widzialam w innych miejscach na innych scianach
    pzdr Kuleczka

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    aru pisząc o kleju miał na myśli np klej do płytek na bazie cementu ... ośmiorniczka nie jest właściwym klejem
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  6. #6

    Domyślnie

    Jeœli masz wiertarkę a pewnie tak, bo otwory w tynku wierciłaœ, to kup sobie wiertło do metalu, dłuższe i grubsze kołki, przewierć w plastiku i po sprawie. Możesz też poszukać dłuższych kołków takiej samej œrednicy, uwierz mi wybór jest duży, albo zaproœ minie to Ci to zrobię

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony