dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Czy zasypywać na zimę sciany fundmanetowe zewnętrzne

    Witam wszystkich tu obecnych.

    Chciałem się was poradzić odnośnie ścian fundamentowych, na chwilę obecną mam zalane ławy fundmanetowe w gruncie, głebokie srednio 55 cm i szerokie 60 cm, na tym wymurowane ściany fundamentowe z bloczków betonowych - 6 warstw, na tym lada dzień będzie zalany wieniec i po tym chce to zasypać piaskiem, tylko tutaj powstaje mały problem, jeśli chodzi o zasypkę wewnątrz to nie będzie raczej problemu bo tutaj daje tylko dysperbit, gorzej jest ze stroną zewnętrzną, tam mam plan zaizolować juz konretnie, tzn jakiś grunt i pożniej masa KMB, nastepnie styropian xps, problem w tym że przy obecnej pogodzie,
    boję się nakładać mase KMB, tak więc czy mogę zasypać tylko wewnątrz a zewnętrzną izolację zrobić na wiosnę ??? Dodam że planuje działać dalej jak tylko zasypie, czyli wylać chudziaka i murować już sciany.
    Z góry dziekuję za pomoc.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.388

    Domyślnie

    Trochę to bez sensu dawać bieda-dysperbit z jednej strony faundamentu a z drugiej normalną izolację. Wilgoć jest zawsze pod powierzchnią gruntu. Z każdej strony.

    U mnie była kładziona masa typu KMB pod koniec września. Jednoskładnikowy izohan WM. Mimo, że trafiliśmy na fajną pogodę, przez kilka dni ciepło, trochę słońca, to i tak było to już za późno na tą masę (nocami znaczna wilgotność powietrza). Musieliśmy czekać na utwardzenie masy dwa dni dłużej niż normalnie. Gdybym robił jeszcze raz to użyłbym masy dwu-składnikowej, byłoby trochę drożej ale mniej stresu i zyskalibyśmy dwa dni fajnej pogody na kolejne prace, a tak zaraz potem zaczęły się deszcze i cały tydzień w plecy.
    W obecnej porze roku to tylko masa dwuskładnikowa i to najlepiej w wersji zimowej, czyli jeszcze większy koszt. Moim zdaniem teraz nie warto.
    Nie wiem jaki masz grunt i czy w Twoim regionie będą mrozy. Twój KB powinien ocenić ryzyko wysadzin i zalecić obsypanie lub nie. Po ewentuaalnym obsypaniu na wiosnę będzie trochę zabawy z odkopaniem i oczyszczeniem fundamentu + odczekanie kilku dni na osuszenie.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  3. #3

    Domyślnie

    Właśnie o to chodzi ze teren jest dosyć Mokry, obecnie po deszczach stoi jakieś 20 cm w wykopie i dochodzą przymrozki.. jutro zadzwonię do KB i zobaczę co doradzi. Mase KMB mam dwuskładnikowa Hydrolex 2E, ale niestety nie zimowa..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony