dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pan_poziomica

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-354
    Posty
    53

    Domyślnie Dom piętrowy z silikatów

    WItam wszystkich w nowym roku

    Przeglądam forum od wielu lat i wreszcie nadszedł ten czas aby rozpocząć przygodę z budową domu.
    Chciałbym prosić Was o porady i sugestie co do projektu.
    Po przejrzeniu tysięcy projektów, niestety nic co by mi (a raczej mojej żonie) w 100% pasowało nie znalazłem. Dlategoteż zdecydowałem się na projekt indywidualny. Założenia były następujące:

    - duży dom piętrowy
    - w miarę prosta bryła (nie wiem dlaczego, ale większość projektów gotowych domów piętrowych, jest dość skomplikowana/ przekombinowana)
    - garaż ogrzewany w bryle budynku.
    - dom posadowiony na płycie fundamentowej, ściany z silikatów
    - strop - płyty strunobetonowe lub filigran.
    - dach - 4 spadowy kąt 20-22 stopnie. prefabrykowane wiązary oraz dachówka ceramiczna/ betonowa?
    - ogrzewanie - pompa ciepła i podłogówka w całym domu.

    Obecnie jestem na etapie projektu. Załączam rzuty koncepcyjne. Jeżeli moglibyście cos doradzić, skorygować to byłbym bardzo wdzięczny.
    Jeżeli budowaliście dom z silikatów na płycie fundamentowej to chętnie poznam wasze doświadczenia i rady na co zwrócić uwagę.

    miłego dnia
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Parter.jpg
Wyświetleń:	156
Rozmiar:	92,6 KB
ID:	451642   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Pietro.jpg
Wyświetleń:	110
Rozmiar:	94,5 KB
ID:	451641  

  2. #2

    Domyślnie

    Spoko projekt !

    Przestronny i strasznie drogi dom.

  3. #3

    Domyślnie

    Jak w garażu planujesz dwa auta to będzie ciasno. Na styk może wjedziesz ale z otwarciem drzwi to już może być średnio. Pamiętaj że w garażu zawsze dojdzie jakiś rower, kosiarka, regał. Wydaje mi się że 6x6 m to minimum.
    To cofnięcie drzwi z wiatrołapu do salonu - nie wiem dlaczego tak?
    Spiżarka - malusia. Wręcz symboliczna. Nie wiem jak tam u waz z gotowaniem?
    Co do salonu - stół bilardowy na wyjściu na ogród? Ja bym tam widział raczej stół (ten normalny), a bilarda może wywalić na piętro, ewentualnie do tej ciemniejszej części salonu tu gdzie jest kanapa? Stół w tej chwili masz ustawiony w największym centrum komunikacyjnym domu, tak trochę nieszczęśliwie. Może go przesunąć chociaż pod samo okno, bo w tej chwili za każdym razem wychodząc z kuchni będziesz wpadał na stół.
    powodzenia

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Strop betonowy i prefabrykowane wiązary - ma to sens?
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pan_poziomica

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-354
    Posty
    53

    Domyślnie

    ten stół bilardowy wstawił architekt, raczej go nie będzie. Ustawienie mebli to też kosmetyka. ale słuszna uwaga , przy takim ustawieniu bedzie ograniczone wejscie do kuchni.
    Garaż będzie na 1 auto a pozostała część to tak jak wspomniałeś , miejsce na rower, kosiarke i do majsterkowania.
    co do spiżarki to racja. Jest mała ale nie mam pomysłu gdzie ją umieścic. Nie chce juz powiększac domu bo i tak jest duży.
    Cofnięcie ściany wiatrołapu po to żeby od razu nie wchodzić na schody.
    Jeśli chodzi o strop betonowy i wiązary to może nieprecyzyjnie sie wyraziłem.
    strop miedzy parterem a piętrem będzie betonowy a wiązary będą miedzy piętrem a poddaszem. Legary wiązarów będą tworzyły rusztowanie dla sufitu piętra.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał pan_poziomica Zobacz post
    co do spiżarki to racja. Jest mała ale nie mam pomysłu gdzie ją umieścic. Nie chce juz powiększac domu bo i tak jest duży.
    Moim zdaniem wcale nie jest mała, to jest normalny rozmiar jak na spiżarkę. Zrobisz półki na dłuższej ścianie i masz mnóstwo miejsca do przechowywania.
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    daleko od lodówki do blatu kuchennego.
    Spiżarka jest mała jak na tak duży dom.

    To jest dom za milion (powyżej 300m2, przy założeniu 3 tyś/m2) + koszty urządzenia - mam nadzieję, że zdajecie sobie z tego sprawę?
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 04-01-2021 o 17:36

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Emtebe

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-864
    Posty
    227

    Domyślnie

    Drzwi w łazience na piętrze otwierają się z widokiem na sedes. Tam mogłyby być umywalki, a sedes na ich obecnym miejscu.
    Nie wiem jak zorientowany jest ten dom, ale parter sugeruje wejście od zachodu. W takim przypadku okno w garderobie p.2 jest na północ. Ja bym z niego zrezygnował.
    W sypialniach p.2 i p.1 zastanowiłbym się nad pojedynczym większym oknem, niż dwoma.
    Garderoba w p.3 zyska na funkcjonalności jeśli będzie miała drzwi ������
    Z tak wydzieloną spiżarką tracisz 1.8m^2 powierzchni podłogi i dostajesz tyle co szafka 100x60, do tego z lodówki masz daleko do zlewu i blatu. Likwidując spiżarkę i stawiając cargo na tej ścianie co teraz jest lodówka, miałbyś dwa razy więcej miejsca do przechowywania i możliwość funkcjonalnego rozplanowania kuchni.

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pan_poziomica

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-354
    Posty
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emtebe Zobacz post
    Drzwi w łazience na piętrze otwierają się z widokiem na sedes. Tam mogłyby być umywalki, a sedes na ich obecnym miejscu.
    Nie wiem jak zorientowany jest ten dom, ale parter sugeruje wejście od zachodu. W takim przypadku okno w garderobie p.2 jest na północ. Ja bym z niego zrezygnował.
    W sypialniach p.2 i p.1 zastanowiłbym się nad pojedynczym większym oknem, niż dwoma.
    Garderoba w p.3 zyska na funkcjonalności jeśli będzie miała drzwi ������
    Zgadzam się, wchodzi się do łazienki i widać sedes i bidet. Na to też zwrócił uwagę architekt ale mi jakoś to nie przeszkadza wizualnie. Chyba wole oddzielic wanne, prysznic, umywalki od części toaletowej.... ale jeszcze to przemyśle.
    Okno w garderobie też mi sie nie podoba ale architekt mówi że z zewnątrz ładniej to bedzie wyglądało bo będzie sie zgrywać z oknem na parterze w jednej linii.
    Co do drzwi w garderobie p.3 , też to zauważyłem ale powiedziałem żonie, że już za późno na zmiany ponieważ projekt już został wysłany do urzędu. Musi być wejscie od góry z poddasza

  10. #10

    Domyślnie

    Wczoraj byłeś na etapie wyboru projektu, a dziś projekt został wysłany do urzędu... padłem.

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pan_poziomica

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-354
    Posty
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post

    To jest dom za milion (powyżej 300m2, przy założeniu 3 tyś/m2) + koszty urządzenia - mam nadzieję, że zdajecie sobie z tego sprawę?
    Dom ma 239m2+ garaż 32m2. Starałem się aby bryła była możliwie prosta i wszystkie elementy konstrukcyjne domu mało skomplikowane. Milion to pewnie by kosztował gdybym do wszystkiego brał drogie ekipy i drogie materiały.
    Instalacje elektryczne, hydraulike, podłogówke i wentylacje będe robił sam tak samo układanie płytek i wszelkie zabudowy i może ocieplenie. Także myśle że w 750tys się zmieszcze.

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pan_poziomica

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-354
    Posty
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Wczoraj byłeś na etapie wyboru projektu, a dziś projekt został wysłany do urzędu... padłem.
    Żona nie za bardzo się zna na procedurze uzyskania pozwolenia na budowe a także na innych sprawach związanych z budową , dlatego wkręcam ją kiedy tylko mogę

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Emtebe

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-864
    Posty
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał pan_poziomica Zobacz post
    Okno w garderobie też mi sie nie podoba ale architekt mówi że z zewnątrz ładniej to bedzie wyglądało bo będzie sie zgrywać z oknem na parterze w jednej linii.
    No to jeszcze musisz wstawić to okno na parterze, aby się to z garderoby mogło z nim zgrać. Chyba, że to taki sam patent jak z drzwiam do garderoby

    EDIT.
    Jeszcze jedno mnie zastanawia. Na czym te płyty stropowe mają się opierać? Ściany na piętrze jakoś mi się nie pokrywają z belką z parteru.
    Ostatnio edytowane przez Emtebe ; 04-01-2021 o 22:09

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał pan_poziomica Zobacz post
    Dom ma 239m2+ garaż 32m2. )
    całkowitej?
    Bo budujesz wszystkie m2 a nie tylko użytkowe.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja bym wyrównała ścianę wiatrołapu ze ścianą kuchni i garderoby i odwróciła drzwi. Wówczas nie wchodziło by się z wiatrołapu na wystający stopień schodów, o który mozna się potknać.

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pan_poziomica

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-354
    Posty
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emtebe Zobacz post
    Jeszcze jedno mnie zastanawia. Na czym te płyty stropowe mają się opierać? Ściany na piętrze jakoś mi się nie pokrywają z belką z parteru.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Parter_strop.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	96,3 KB
ID:	451654

    Myślę że płyty stropu, między parterem a piętrem będą ułożone w taki sposób jak na rysunku(na czerwono). Prawdopodobnie trzeba będzie jeszcze dodać jeden podciąg i dwa słupy (na zielono). A być może uda się ułożyć wszystkie płyty w jednym kierunku .(horyzontalnym)
    Więźba dachowa ma być oparta tylko na ścianach zewnętrznych piętra. Nad piętrem nie będzie stropu betonowego, tylko dźwigary więźby.

    @Elfir
    Liczyłem powierzchnie całkowitą podłóg. Czyli cała powierzchnia parteru i piętra minus ściany nośne i działowe. Wychodzi 271m2

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pan_poziomica

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-354
    Posty
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    ja bym wyrównała ścianę wiatrołapu ze ścianą kuchni i garderoby i odwróciła drzwi. Wówczas nie wchodziło by się z wiatrołapu na wystający stopień schodów, o który mozna się potknać.
    Elfir chyba masz racje, kolega tomasziolkowski też na to zwrócił uwage. Musze to obgadać z architektem, no i to nieszczesne okno w garderobie.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Gdzie jest odpływ z kanalizacji z łazienki i pralni na górze? Przez salon i sypialnię?

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pan_poziomica

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-354
    Posty
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Gdzie jest odpływ z kanalizacji z łazienki i pralni na górze? Przez salon i sypialnię?
    Przez salon na pewno nie. Liczę, że pralnie i umywalki w łazience puszcze jedną rurą fi 50 w izolacji stropu do pionu zbiorczego fi 110 przy WC. Wanne i prysznic tak samo do pionu. Pion będzie wychodził w narożniku łazienki na dole.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	p1.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	79,7 KB
ID:	451684
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	p2.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	77,8 KB
ID:	451685
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	p3.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	56,9 KB
ID:	451686

    Jeśli to zbyt duża odległość i zbyt mały spadek to pralnie i umywalki poprowadze do pionu umieszczonego w narożniku małego pokoju w zabudowie szafy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony