dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 57
  1. #1

    Domyślnie Rok na poinformowanie urzędu o sposobie ogrzewania domu albo grzywna

    " Wszyscy właściciele domów i mieszkań będą musieli złożyć deklarację o sposobie ogrzewania pomieszczeń i podgrzewania wody pod groźną grzywny do 5 tys. zł. Będziemy mieć na to 12 miesięcy od uruchomienia rządowego systemu, którego projektowanie już trwa. Część CEEB ma ruszyć wiosną. "

    https://wysokienapiecie.pl/34855-rok...-albo-grzywna/

    To rozumiem, nie będą nas w butach zakłócać miru domowego.
    Deklaracje będzie można składać elektronicznie i pisemnie do wójta, burmistrza czy prezydenta miasta.
    Ostatnio edytowane przez Alessandro ; 14-11-2021 o 19:15

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Ciekawe jak powiążą firmowego serwisanta którego opłacam co rok z informowaniem CEEB? Kontrola składanych informacji będzie taka jak skuteczność zwalczania intensywnie dymiącej kamienicy, którą mam 100m przed oknami? Straż pożarna przyjeżdża często do płonącej sadzy, w pozostałym okresie dym leci jak z OKz32 2:20 https://www.youtube.com/watch?v=DcNuq1irDU8

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Te informacje będą również potrzebne do określenia ilości i rodzaju dotacji do "regionalnych" akumulatorów gromadzących energie elektryczną z instalacji FV.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  4. #4

    Domyślnie

    A cóż to znowu za kolejna radosna nowina i skąd euforia z tym związana – tak jak byście między innymi o tym syfie i bezprawiu nie wiedzieli : https://forum.muratordom.pl/showthre...wanie-za-darmo.
    Tu do prawdy nie ma z czego się cieszyć ani czym się pocieszać – przy takim poklasku co chcieć będą i tak zrobią jak im będzie pasowało - ale już nie przy moim współudziale !!!
    Ciekawe na co jeszcze wpadną – tylko patrzeć jak se informacji zażyczą by na naszych oszczędnościach położą swą łapę – i co – też będziecie się z tego cieszyć ???
    Z tych 130 miliardów PLN : http://globenergia.pl/130-mld-zl-na-...-pompe-ciepla/ – wszystkich spisali i co – teraz zaś od nowa i za kolejną nową kasę z kieszeni naszych !!!
    U mnie straż miejska to w protokóle ma i wolontariuszka też sobie o tym w spisie napisała. To czego, po co i z racji jakiej mają mnie zmuszać do tego bym jeszcze sam im o tym pisał – co – sprawdzić to i tak przyjść se mogą, bo tak jak wyżej nadmieniłem już mają to tym swoim prawem zagwarantowane !!!

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Odgrzewam temat, bo jestem właścicielem takiego domu, ale nie mieszkańcem.

    Na jakiej podstawie prawnej jest taki obowiązek?

    Kto miałby niby wlepiać te grzywny?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    ... jestem właścicielem takiego domu, ale nie mieszkańcem.
    Na jakiej podstawie prawnej jest taki obowiązek?
    Kto miałby niby wlepiać te grzywny?
    Jeśli o Ciebie chodzi, to niejako sam sobie na zadane przez siebie pytanie odpowiedziałeś a z tego co ja się w tym orientuję, to i taki obowiązek ciąży na zarządcy czy administratorze budynku.
    Jeśli o podstawę prawną chodzi, to jak w przeglądarkę Google wklepiesz : Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków, to znajdziesz.
    Z wlepianiem grzywy, też problem żaden, mogą to zrobić w trybie administracyjnym lub jakimś innym i co za różnica w jakim trybie to będzie gdy komornik z nakazem płatniczym Cię dopadnie.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Może samorządy raczą dać głos paszczą, że są JUŻ gotowe na przyjmowanie deklaracji? Kiedyś się pytałem, to odpowiedź brzmiała: Eeeeee, aaaaaa, uuuuu, yyyyy, nie wim.

  8. #8

    Domyślnie

    Dzieciątko drogie a o czym Ty gadasz – co nie wiesz o tym, że on-line możesz to złożyć – co w czasie spisu powszechnego czekałeś i się doczekałeś oraz przez oczekiwanych zostałeś spisany.

    Żeee co, bo pocztą im nie możesz tego nadać – że bo niby ich faktycznie interesi, że masz np. do gotowania kuchnię węglową albo co innego tam jeszcze – że co – to też Ci znane nie jest - https://forum.muratordom.pl/showthre...wanie-za-darmo – a o tym może po raz pierwszy słyszysz :
    Art. 7.
    Organy władzy publicznej działają na podstawie i w granicach prawa.
    Art. 8.
    1. Konstytucja jest najwyższym prawem Rzeczypospolitej Polskiej.
    2. Przepisy Konstytucji stosuje się bezpośrednio, chyba że Konstytucja stanowi inaczej.
    Art. 9.
    Rzeczpospolita Polska przestrzega wiążącego ją prawa międzynarodowego.

    Doklep lepiej co do tego, bo też jest prawo na to w kwestii informacji o miejscu zamieszkania jakimi obywatel powinien lub ma się z urzędem dzielić a tym samym światem całym.
    W prawach różnych przysługuje Ci prawo odmowy składania zeznań czy wyjaśnień - a tu co - jest na to akt wykonawczy, więc pocieszać i judzić nadzieją się możem - zwłaszcza w sytuacji takiej jak jest Ci to dobre wiadomym, że brak wiedzy lub brak świadomości czy czego tam jak se to nazywają - nie zwalnia nikogo to od odpowiedzialności bez względu jaka ona by nie była.

    Zastanawia mnie tylko te 5 000 zł., to jednorazowo ma być czy tak aż do skutku, bo tym sposobem to i do 50 000 oraz krotności tego urosnąć może.

    Tak z ciekawości spytam - jeszcze - co i jak z tym będzie, bo prosmogowej zegar z końce 2021 r. u Was staje i co jak ktoś w 2022 r. ekośmeko kotłem, kominkiem czy piecykiem ogrzewać się nie będzie.

  9. #9

    Domyślnie

    W moim województwie obowiązuje ustawa antysmogowa , najstarsze piece wylatują z obiegu do końca roku. Oczywiście 70% ludzi nie ma zielonego pojęcia że w nowym roku zapuka miły pan ze straży miejskiej i stwierdzi że od dziś palić nie można. Te deklaracje są głównie po to by nie było trzeba za wiele szukać na początek.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    @samsu Na temat wyłudzania danych zwanych spisem powszechnym nawet nie chce mi się pisać. Jeśli masz więcej niż dwie osoby o różnym statusie, to on line jest ..... , ........... i wujowym wynalazkiem i równie wujową realizacją chorego pomysłu. Poszedłem do urz. statystycznego, pokazałem dowód, odpowiedziałem ustnie na 10, może 20 pytań i było po ptokach. 10 minut z bieżącymi tematami politycznymi dla śmiechu. Pieprzę załatwianie on line. Od skarbówki mam księgową.

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Jeśli o Ciebie chodzi, to niejako sam sobie na zadane przez siebie pytanie odpowiedziałeś a z tego co ja się w tym orientuję, to i taki obowiązek ciąży na zarządcy czy administratorze budynku.
    Jeśli o podstawę prawną chodzi, to jak w przeglądarkę Google wklepiesz : Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków, to znajdziesz.
    Z wlepianiem grzywy, też problem żaden, mogą to zrobić w trybie administracyjnym lub jakimś innym i co za różnica w jakim trybie to będzie gdy komornik z nakazem płatniczym Cię dopadnie.
    No to właśnie pytam, na czym opiera się ten obowiązek. Jakaś ustawa? Rozporządzenie ministra? Gdzie te kary są przewidziane, jakiś kodeks łamię ? Wklepać do Internetu to ja sobie mogę i wyszukać, ale może to być tyle samo warte co ten cyrk wokół C19. Gówniane prawo mam nie powiem gdzie i mogę iść do sądu, jak trzeba i wygram, jeśli obowiązek wynika z bubla prawnego. Więc jak jest?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Deklaracja jest prosta, chyba to przygotował inny zespół niż spis.
    https://www.gunb.gov.pl/strona/centr...i-budynkow-faq

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    GUNB nałoży na mnie karę w wysokości do 5000 zł? Na jakiej podstawie ma takie uprawnienia?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Prosze bardzo:
    Dz.U.2021.554 t.j.

    |Akt obowiązujący Wersja od: 23 lipca 2021 r. do: 30 grudnia 2024 r. , rozdział 5a

    Minuta szukania.

    Póki co, takie prawo obowiązuje. Sądzić będziemy się po zmianach politycznych , lecz chyba nie w tej dziedzinie, chyba że zdrowemu rozsądkowi powiemy pa,pa.

    O ile dożyjemy.





    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 15-11-2021 o 13:19 Powód: Póki....

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    ...chyba że zdrowemu rozsądkowi powiemy pa,pa.
    Cóż, to za ciekawa jest myśl - tylko o co w tym właściwie Ci chodzi – tak z czystej ciekawości pytam.

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Połowa narodu o rozumie może coś słyszała w szkole. Istotne będzie pytanie która "połowa" przeważy w wyborach. Jak na razie przyszłość wnuków widzę w odcieniach ciemnej nocy listopadowej. Grunt że językowo są do przodu i nie lękają się pobytu za granicą gminy, pardon - miało być państwa czy za granicą EU.

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Prosze bardzo:
    Dz.U.2021.554 t.j.

    |Akt obowiązujący Wersja od: 23 lipca 2021 r. do: 30 grudnia 2024 r. , rozdział 5a
    To mi za wiele nie mówi. Ustawa to jedno, a jej wykonanie to drugie. Trochę skąpo tu w komentarzach nt ustawy, która być może jest gwoździem do trumny dla bardzo wielu polskich gospodarstw w kwestii ogrzewania paliwami stałymi.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Nic ci komentarze nie pomogą. Zmieni się wykładnia czyli co autor miał na mysli i z tych samych słów mogą być diametralne efekty. Przykład masz w w Ustawie Zasadniczej popularnie nazywanej na literę K. - jak ją czytano przed 2015 a co interpretuje się teraz Co do ogrzewania, to diabeł wie co z tego wyniknie. Pięknie funkcjonujące grawitacyjne CO z rozdziałem dolnym kilka lat temu zamieniłem na gazowe. Wygoda owszem, co do ekologii można dyskutować. Przedtem miałem jedną zmienną - cenę opału bo dostepność była zawsze, nawet we wojnę PL/PL (przydziały itp. to wszystko mydlenie oczu ludowi aby łatwiej nim zarządzać). Teraz mam cztery zmienne: elektryczność (dostępność) i jej cena oraz gaz (dostępność) i jego cena. Światło zgaśnie i chata zimna chociaż ogrzewanie niby gazowe. Wcześniej byle pniak wystarczył. Jak dymać odbiorców widziałem w latach 90' - wymiana sieci i gazu w kurortach podgórskich, ekologiczny bank miał placówkę w każdej gminie, my dociagaliśmy gaz żółtą rurą, ludziska zakładali bajerancki piecyk i nowe CO - oczywiście na kredyt z ekologicznego banku. Turyści odetchnęli pełnymi płucami, góry w dzień było widać nawet zimą a gwiazdy mroźną nocą. Było za dobrze i zbyt pięknie, dostawca gazu wywindował cenę i po trzech latach ludziska przeprosili się z kopciuchami i bez gazmaski nie wyszedłeś wieczorem. Teraz mi śmierdzi powtórką z historii, która nikogo i niczego raczej nie nauczyła..

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Połowa narodu o rozumie może coś słyszała w szkole. Istotne będzie pytanie która "połowa" przeważy w wyborach. Jak na razie przyszłość wnuków widzę w odcieniach ciemnej nocy listopadowej. Grunt że językowo są do przodu i nie lękają się pobytu za granicą gminy, pardon - miało być państwa czy za granicą EU.
    Pytanie na co ta druga połowa miałaby głosować wszak wszystko już było i było raczej poniżej mizernej a bardziej dziadowskiej .

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Domniemywam, że teraz jest lepij niż przed 2015? Ktoś wstał z kolan i ..bną się głową o kant ołtarza lub biurka, tak że aż go zmroczyło i nie rozeznaje się w obecnej rzeczywistości? Przykłady? Odpór Unii daliśmy, TSUE zobaczyło gdzie mamy ich wyroki, Czechów spod Bogatyni odparliśmy, Turów zawierzyliśmy Najświętszej Panience (dla niedowiarków --> https://www.youtube.com/watch?v=_6ypSVZ8NIQ ) , Białorusinów i najeźdźców ze wschodu odeprzemy ołtarzami polowymi & wodnym roztworem NaCl , zaś na inflację dodrukuje się kilkaset wagonów banknotów a emeryty po otrzymaniu trzynastki, czternastki, bez kozery powiem że jeszcze piętnastki, szesnastki i siedemnastki będą chwalić rzond jak Holecka w wiadomościach. Jest very cacy!!

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony