dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dawid.069

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Posty
    3

    Domyślnie Kocioł na ekogroszek Pleszew

    Witam, przymierzam się powoli do wymiany kotła na ekogroszek z podajnikiem. Do ogrzania mam ok. 200m. dach płaski, dom ocieplony. Jestem z Ostrowa Wielkopolskiego i zastanawiam się jaką firmę z kotłem wybrać? W Ostrowie jest kilku dobrych producentów, ale też mnóstwo w Pleszewie, kiedyś te z Pleszewa podobno były najlepsze. Możecie polecić jaką firmę wybrać? Przeglądam oferty firm i jestem coraz "głupszy" w tym wszystkim. Może ktoś opowie o swoich przeżyciach, na co zwracać uwagę, albo najlpeiej jak już wspominałem poda jakąś firmę. Pozdrawiam.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.258

    Domyślnie

    kiedyś te z Pleszewa podobno były najlepsze
    Bez przesady.
    na co zwracać uwagę
    Kocioł na paliwo stałe (węgiel) powinien posiadać:
    1. prostą i wydajną konstrukcję
    2. jak najmniej elektroniki
    3. dostęp do paliwa testowego kotła

  3. #3
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Kiedyś w Pleszewie produkowali najbardziej kopcące kopciuchy.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał dawid.069 Zobacz post
    Witam, przymierzam się powoli do wymiany kotła na ekogroszek z podajnikiem. Do ogrzania mam ok. 200m. dach płaski, dom ocieplony. Jestem z Ostrowa Wielkopolskiego i zastanawiam się jaką firmę z kotłem wybrać? W Ostrowie jest kilku dobrych producentów, ale też mnóstwo w Pleszewie, kiedyś te z Pleszewa podobno były najlepsze. Możecie polecić jaką firmę wybrać? Przeglądam oferty firm i jestem coraz "głupszy" w tym wszystkim. Może ktoś opowie o swoich przeżyciach, na co zwracać uwagę, albo najlpeiej jak już wspominałem poda jakąś firmę. Pozdrawiam.
    Kotła Klaster-5 z obrotowym palnikiem Ardeo chętnie kupują. Koronka palnika obraca się delikatnie w lewo i prawo, co pozwala na lepsze wypalanie paliwa. Wygodny w czyszczeniu.
    Masz bliziutko do producenta, jak by co... Zakład znajduje się przed końcem obwodnicy w kierunku Poznania... po lewej stronie.
    Mają też inne kotły, trzeba obejrzeć i dokonać wyboru
    https://sekom-pleszew.com.pl/kotly-s...-4a71a72f-008f

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Ardeo.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	20,1 KB
ID:	451655
    Ostatnio edytowane przez Alessandro ; 05-01-2021 o 20:46

  5. #5

    Domyślnie

    Alessandro – jak to fajnie tu na FM-ie spotkać kogoś na zdaniu którego polegać można – z tych też względów chcę poznać twe opinie na tematy takie – co preferujesz w kotłach podajnikowych na groch :
    1.)Palnik – retortowy czy rurowy ?
    2.)Ślimak w podajniku – żeliwny czy ze stali ?
    3.)Wymiennik – płytowy / poziomy czy pionowy lub może jakiś mieszany z płomieniówkami i opłomenkami ?
    4.)Ile mocy po nadto co producent na kotle podaje – można z takiego kotła wytargać – oczywiście w racjonalnych granicach.
    5.)Te do rozpalania automatycznego bajery faktycznie sens mają jakiś ?
    6.)Jeśli o sterowanie idzie – co sądzisz o tym : Analizator Brager BCA 02 materiał roboczy cz.1 https://www.youtube.com/watch?v=vru-kdd1HkQ – masz coś takiego u siebie a jeśli tak, to jak ci się to sprawuje.

  6. #6
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Nie lepiej skampa czy dragona z palnikiem poziomymtzw rurowym technix na ekogroszek i pellet oraz zapalarką obydwóch paliw ? koszt ok 8,5 patyka .

  7. #7

    Domyślnie

    witam , kotła co prawda nieznam ale znam Sekom ,porządna firma ,sam uzytkuje ich kocioł od 15 lat i jest w dobrym stanie , niestety czas się powoli przestawić na pelet, więc w tym roku kupuję kocioł na pelet i chyba to jednak będzie też Sekom , do 200 m2 moim zdaniem to 15 bedzie max potrzebna , ale lepiej się spytać u nich ,na 100% dobrze doradzą
    pozdrawiam

  8. #8
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Ja to bym omijał te wszystkie pleszewskie wynalazki szerokim łukiem

    https://youtu.be/5ZQnGrNPbzE

    Oni się specjalizują w produkcji kopciuchów a nie kotłów

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony