Witam,

To mój pierwszy post na forum dlatego proszę o wyrozumiałość jeśli temat już był poruszany a ja go nie znalazłem.

Mieszkam w mieszkaniu w bloku z wielkiej płyty z lat 80-tych (Warszawa Ursynów) i zakupiłem mieszkanie obok w celu połączenia ich. Z rozmów ze spółdzielnią (i z planów) wiem, że ściana, która łączy oba mieszkania jest ścianą nośną. Planujemy zrobić w niej drzwi. W nowym mieszkaniu planujemy generalny remont (elektryka, hydraulika, wylewki itd) wraz z wyburzaniem ścian działowych.

Z rozmów z Urzędem Miasta dowiedziałem się, że będziemy potrzebować załatwić formalności aby móc legalnie drzwi zrobić. Musimy dostać pozwolenie na budowę wydawane na podstawie wniosku o pozwolenie na budowę wraz z projektem sporządzonym przez osobę z uprawnieniami (przebudowana). Dodatkowo musimy dostarczyć oświadczenie o prawie do obu mieszkań i musimy mieć zgodę od Spółdzielni.

Czy ktoś z Was przechodził już taki proces i może coś doradzić?

Na co zwrócić uwagę przy tworzeniu projektu przebudowy przez architekta?

Jak wybrać architekta do takiej pracy?

Czy ktoś ma do polecenia ekipę z Warszawy, która by mogła zając się całością prac? (mam kilka propozycji ale nikogo kto by zajął się tematem całościowo)

z góry dziękuje za sugestie i doradzenie.