dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 46 z 46
  1. #41

    Domyślnie

    Ja tylko jeszcze na deser dodam, że na ulotce z pudełka z Ventilem jest informacja, że jest to SPD typu 2. O typie 1 nic nie znalazłem. Teraz już wszystko, mam nadzieję, jasne

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Źle na to patrzycie. To faktycznie jest produkt do montażu przez elektryków Zazwyczaj na podstawie projektu wykonanego przez uprawnionego projektanta czyli osoby która z definicji powinna takie rzeczy ogarniać (w rzeczywistości różnie to bywa w szczególności jak dziadki klepią projekty kopiuj-wklej za pół darmo). Oczywiście kupić może każdy ale powinien zasięgnąć rady co kupić. Niekoniecznie na forum bo potem trafiają się doradcy np pokroju Kajzena czy też inni którzy zasypią numerami setek norm do przeczytania.
    Idąc tym torem myślenia -równie dobrze można napisać na mące "Mąka pszenna, pochodzi z ziaren żyta zasianych na polach pszenicznych (kucharze z certyfikatem uczęszczający na szkolenia wiedzą do czego służy i jak użyć, nieuprawnione spożycie na surowo grozi utratą zdrowia lub życia"
    Marcin, jak dzwoniłem do projektanta (pewnej instalacji) to ironicznie powiedział, że przecież wykonawca powinien to zauważyć i zrobić odpowiednio.
    Chcę mieć dobrze dlatego celowałem w DEHNVentila a tam pisze, że to T1 kombinowany, tymczasem na DEHNShieldzie pisze T1+T2 (co z natury wskazuje na szersze zastosowanie).
    agb podał zrzuty rózne, ja dodam inny link; https://www.dehn.pl/pdbRes/DE_PL_Web...017/951300.pdf
    na którym pisze że opisywany przez niego element to "T1 kombinowany" powołując się na ta samą normę. A to wzbudza duże podejrzenie!

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Ja tylko jeszcze na deser dodam, że na ulotce z pudełka z Ventilem jest informacja, że jest to SPD typu 2. O typie 1 nic nie znalazłem. Teraz już wszystko, mam nadzieję, jasne
    Jak to jasne? Ja nic nie rozumiem.
    Proponuję na karcie produktu napisać: "Szukaj wydanego oficjalnego oświadczenia dotyczącego oznaczeń ograniczników Dehnventil"
    Ostatnio edytowane przez Tolo74 ; 07-01-2021 o 14:34

  4. #44
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    W kartach katalogowych mieszają a na szkoleniach powiedzą prawdę, no ubawiłem się. Zapytajcie na tych szkoleniach jaki element ograniczający napięcie zastosowano. Projektant i często wykonawca ma w d... czy to zadziała, ma zainstalować, przepisy wymagają no to instaluje. Na szkoleniu powiedzieli, dokumentacja się zgadza czego chcieć więcej. No można jeszcze powiedzieć dziadek projektant się nie zna
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    No Ty się tak znasz, że nawet nie wiesz jakiego typu to ogranicznik

  6. #46
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    No Ty się tak znasz, że nawet nie wiesz jakiego typu to ogranicznik
    Ta wypowiedź za to świadczy o twojej wiedzy i nie tylko o niej
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony