dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 51 z 51
  1. #41
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ruhh

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    56

    Domyślnie

    No też mnie to zdziwiło. Jutro jadę do notariusza i będę pytał dalej. O ile z prywatnymi osobami służebność mam słownie ustaloną i będziemy się umawiać do notariusza, to jestem ciekawe jak do sprawy podejdzie wójt. Ponieważ droga wewnętrzną ma 3.5m szerokości i będę potrzebował brakujące 1.5m służebność z działki gminnej (użytek rolny) która de facto zakupiona była przez gminę na potrzebę poszerzenia tej drogi.

  2. #42
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ruhh

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    56

    Domyślnie

    Witam, nowy tydzień i nowe możliwości. Dzisiaj otrzymałem telefoniczną informację, ze starostwa, że wystarczy do wniosku o pozwolenie na budowę dołączyć potwierdzenie złożenia w Sądzie wniosku o ustanowienie drogi konieczniej. Słyszał ktoś z Was o tym ? Na podstawie tego wydadzą mi pozwolenie na budowę. (???)


    Niestety ze sąsiadami nadal trudna sytuacja, jeden zgadza się na jedno a drugi na drugie, po czym trzeci ma jakiś konflikt z wójtem i sytuacja się komplikuje. Udało mi się dogadać z jednym sąsiadem i aby uzyskać prawny dojazd brakuje mi dosłownie 70m przejazdu przez teren lasów państwowych. Tam od ręki nie wydają takich służebności, tylko w grę wchodzi Sąd, gdzie po wyroku Lasy się do niego stosują i nie apelują wyżej. Czy to indywidualna kwestia danego Nadleśnictwa czy ogólnie tak wygląda to w Lasach Państwowych ?

  3. #43
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    W Lasach lękają się własnego cienia, bo zaraz kontrole i takie tam klimaty. Dostaną postanowienie sądu to mają podstawę prawną i są kryci . Starostwo elastycznie podchodzi do tematu - złożyłeś wniosek. Bo finał w sądzie może trwać. Kiedy wokanda, może jacyś biegli to już co najmniej pół roku w plecy, nie daj boże odwołania a ty już budujesz.
    Co dalej - strach pisać.

  4. #44
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ruhh

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    56

    Domyślnie

    Odnośnie odwołań - mam informację, że Lasy respektują wyrok I instancji. Co ciekawe w miejscu owej służebności padła propozycja aby ten grunt zamienić za inny gminny ( wójt stwierdził, że posiada dużo działek leśnych z których i tak użytku nie zrobi, jest skłonny do ich wymiany) i zrobić normalną drogę, ale jak życie pokazało takie snucie planów mnie nie urządza.

  5. #45
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Wójt może ma pomysł, to jeszcze musi "klepnąć" rada gminy i kilka inszych formalności . Kilka pełni księżyca zleci...

  6. #46
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ruhh

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    56

    Domyślnie

    Witam po dłuższej przerwie, poszliśmy po rozum do głowy, wzięliśmy sprawy w swoje ręce i jesteśmy w trakcie podpisywania służebności gruntowej z sąsiadami - w miejscu zaplanowanej w mzpz drodze.

    Jak już ruszymy z budową zaleje pismami gminę, za tak nierzetelne podejście wójta do sprawy.

  7. #47
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Po co robić sobie więcej wrogów w urzędzie? Uzyskasz co chciałeś, budowa bedzie sie toczyć, to skup się na budowie a gminę potraktuj hydraulicznie. Szkoda zdrowia.

  8. #48
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ruhh

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    56

    Domyślnie

    Pomijam fakt, że jestem stratny prawie 2 lata, to jeśli ja coś komuś mówię to dotrzymuję słowa. Wójt niekoniecznie. Wybiegałem w lasach państwowych możliwość puszczenia drogi częściowo przez ich teren - propozycja nadleśniczego to taka aby wójt napisał pismo do lasów ( jest to wg nadleśniczego skuteczniejsza droga niż aby to pismo skierowane było od zainteresowanych mieszkańców ) i wtedy można usiąść do rozmów. Do tej chwili a minęły prawie trzy miesiące nic z gminy nie wpłynęło. . Ja wrogów sobie nie robię, tylko że jeśli ja w pracy byłbym tak niesłowny to musiałbym zalogować się do pośredniaka

  9. #49
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Pewnie wójt wzorem Daniela zbiera na nieruchomości i nie ma czasu na dotrzymywanie jakichś obietnic. Ile ty masz lat? Słowo w urzędzie? Mało co nie udławiłem się podkurkiem. Gdy urzędnik obiecuje , to mówi. I to byłoby na tyle, co i na przedzie.
    Cytat, pamiętasz czyj?

  10. #50
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ruhh

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    56

    Domyślnie

    Masz rację, co do tego słowa w urzędzie. Ja również pracuje w państwówce i u mnie jest to nie do pomyślenia. Aczkolwiek więcej poszanowania mają te osoby, które piszą pisma, niż te do których ja do tej pory się zaliczałem ... ciekawe czemu hmmm.

    ps. nic mi ten cytat nie mówi.

  11. #51
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Na państwowym pracowałem 13 lat i zastanawiałem się czy zdechnę przywalony papierami. Przyszedł rok 91, redukcje w firmie i jako pyskujący wyleciałem w pierwszej transzy. To i owo robiłem, potem poszedłem w zawód i dało sie żyć. Czyli trzeba było zapie.....ć. Teraz mam luz emerycki, ale jakos nie moge się opędzić od roboty, więc nie rdzewieję. Teraz to już w ogóle szaleństwo z powodu inflacji. Lecz nie o tym być miało.
    Jan Tadeusz Stanisławski, profesor mniemanologii stosowanej, dawna Trójka.
    np. https://www.youtube.com/watch?v=pVAoa3WNmFo

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony