dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 51
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Emtebe

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-864
    Posty
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał ruhh Zobacz post
    https://www.rp.pl/Budowa-i-remont/30...byt-dlugo.html

    zatem bez problemu można zbywać i nabywać takie grunty. Jedyne to co pisze Bertha, nie można zgodnie z prawem takich działek na tą chwile wydzielać.

    @Bertha faktycznie moje niedopatrzenie z '/'.
    Ty kupiłeś bo łączyłeś ją z posiadaną działką sąsiednią. Jednak sprzedaż tej jednej, lub obu jako całości, bez zapewnienia dostępu do drogi, może być niemożliwe. Sugeruję zweryfikowanie u notariusza lub radcy, a będziesz wiedział, czy jest problem, czy nie ma problemu.

    EDIT. Wszyskie batalie sądowe trwają zbyt długo, a dzięki rozwaleniu systemu przez mściwe miernoty z obecnego Min. Sprawiedliwości i ich nominantów, trwają i trwać będą jeszcze dłużej.
    Ostatnio edytowane przez Emtebe ; 08-01-2021 o 11:40

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ruhh

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    56

    Exclamation

    Cytat Napisał Emtebe Zobacz post
    Ty kupiłeś bo łączyłeś ją z posiadaną działką sąsiednią. Jednak sprzedaż tej jednej, lub obu jako całości, bez zapewnienia dostępu do drogi, może być niemożliwe. Sugeruję zweryfikowanie u notariusza lub radcy, a będziesz wiedział, czy jest problem, czy nie ma problemu.

    EDIT. Wszystkie batalie sądowe trwają zbyt długo, a dzięki rozwaleniu systemu przez mściwe miernoty z obecnego Min. Sprawiedliwości i ich nominantów, trwają i trwać będą jeszcze dłużej.
    Zgadzam się, jeśli chodzi o działkę 300 którą dołączyłem do 301. Natomiast wcześniej zakupiłem w 2019 roku działkę 301. Notariusz winien tylko w trakcie sporządzania aktu powiadomić o tym, że działka nie posiada dojazdu do drogi publicznej.

    https://www.prawo.pl/biznes/nie-ma-g...ej,153964.html



    Odnosząc się do tematu, jestem po rozmowie z Wójtem który zaproponował mi zamianę tych nieruchomości (niespełna 9.000m2)na jedną należącą do Gminy (1000m2 budowlaną z mediami i drogą )w tej samej miejscowości.
    I znając życie nawet gdybym się zamienił (czego chciałbym uniknąć gdyż proponowana działka jest znacznie mniejsza i eliminuje mnie skutecznie z realizacji moich planów na przyszłość i starość) to pewnie nagle drogi i media się znajdą ?

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Cytat Napisał ruhh Zobacz post
    Zgadzam się, jeśli chodzi o działkę 300 którą dołączyłem do 301. Natomiast wcześniej zakupiłem w 2019 roku działkę 301. Notariusz winien tylko w trakcie sporządzania aktu powiadomić o tym, że działka nie posiada dojazdu do drogi publicznej.

    https://www.prawo.pl/biznes/nie-ma-g...ej,153964.html



    Odnosząc się do tematu, jestem po rozmowie z Wójtem który zaproponował mi zamianę tych nieruchomości (niespełna 9.000m2)na jedną należącą do Gminy (1000m2 budowlaną z mediami i drogą )w tej samej miejscowości.
    I znając życie nawet gdybym się zamienił (czego chciałbym uniknąć gdyż proponowana działka jest znacznie mniejsza i eliminuje mnie skutecznie z realizacji moich planów na przyszłość i starość) to pewnie nagle drogi i media się znajdą ?
    Nic nie połączyłeś. Wpisanie do jednej KW to nie oznacza połączenia działek według EGiB.. Po prostu masz dwie działki w jednej KW (bo jeden właściciel i ten sam rodzaj władania). Połączenie działek wg EGiB to suma powierzchni w dziale I. i oczywiscie inny numer (nie złamany= nie ułamkowy, pierwszy wolny w obrębie czyli jakiś wysoki, to w wyniku złożenia operatu przez geodetę = m.in. wykaz zmian & mapa zmian i przyjęcie operatu w M/PODGiK).

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał ruhh Zobacz post
    Po rozmowie z innymi właścicielami, którzy też nie posiadają dojazdu jeden z nich oświadczył, że nie zgadza się na drogę - dlaczego ? po prostu bo NIE :?
    Jego wola, jeśli plan zostanie uchwalony to nie będzie miał nic do gadania.

    Cytat Napisał ruhh Zobacz post
    Powyższą informację przekazałem do gminy, gdzie usłyszałem, że w takim wypadku droga nie powstanie, oraz że nawet specustawa drogowa nie znajdzie tutaj zastosowania.
    Bujdy na resorach, budując specustawą nie prosi się o żadne zgody, nie musi być też zgodności z planem zagospodarowania.

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ruhh

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    56

    Domyślnie

    @ Bertha jak Ty mnie punktujesz i łapiesz za słówka. Połączyłem to odnosiło się do tego, co pisał Emtebe, że działkę bez drogi można zakupić tylko powiększając czy też jak ja to nazwałem dołączając do działki którą miałem wcześniej. Ale to w tej całej sytuacji nie ma znaczenia.

    @Skoczen Wójt przez półtorej roku twierdził, że da się specustawą, po czym po mojej ostatniej wizycie stwierdził, że specustawa tak ale nie w takim miejscu co mnie zszokowało i podłamało.

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Cytat Napisał ruhh Zobacz post
    @ Bertha jak Ty mnie punktujesz i łapiesz za słówka. Połączyłem to odnosiło się do tego, co pisał Emtebe, że działkę bez drogi można zakupić tylko powiększając czy też jak ja to nazwałem dołączając do działki którą miałem wcześniej. Ale to w tej całej sytuacji nie ma znaczenia.
    Kiedyś zrozumiesz, że ma znaczenie.

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ruhh

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Kiedyś zrozumiesz, że ma znaczenie.
    ????? tzn

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ruhh

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    56

    Domyślnie

    Jestem po rozmowach z kilkoma właścicielami gruntów, którzy są w takiej samej sytuacji jak ja. Wszyscy są na tak i wyrazili chęć powalczenia i budowę tej drogi. Uzyskałem sporo informacji w tym, że przed świętami byłem u Wójta zapytać na jakim etapie cała sprawa stoi. Wójt jak pisałem wyżej, stwierdził że nie da rady nic zrobić jeśli jedna osoba się nie zgadza. Po czym jak usłyszał jakiej wielkości (~9000m2)działką dysponuję zaproponował zamianę za inną działkę gminną już uzbrojoną wielkości 1000 metrów. Po naszej rozmowie udał się do jednego z właścicieli tych działek obok mnie z propozycją kupna po śmiesznych pieniądzach... więc już został wywęszony interes i podejrzewam, że nam nie pomoże a może nawet będzie robił pod górkę, a jeśli by te grunty trafiły do jego rąk to droga powstała by za moment i było tam mnóstwo działek budowlanych itp..

    Nie wiem czy osoba, która nie zgadza się na drogę jest świadoma tego co kombinuje wójt i zamiast tego, że na ten moment mogła by powstać droga i ewentualnie powstało by max 4 - 5 domów to w założeniu wójta za chwile może powstać tam osiedle..

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Emtebe

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-864
    Posty
    227

    Domyślnie

    Nie rozumiem co wójt ma twoim zdaniem zrobić? Jeżeli drogi nie ma to przecież nie wywłaszczy was wszystkich z części działek na jej utworzenie, tylko dlatego bo jest wójtem. Proponuje ci wymianę działki, bo tylko tyle może zrobić. Jak chcesz ustanowić dojazd, to tylko drogą dogadania się z wszystkimi właścicielami, albo administracyjnie.

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ruhh

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    56

    Domyślnie

    @Emtebe póki co nie musi wywłaszczyć wszystkich, jedna osoba jest na nie. Wydaje mi się, że wójt na odpowiednie narzędzia i możliwości ponieważ tak nagle by się sprawą nie zainteresował. To, że drogi nie ma i w jego ocenie nie będzie, a tymczasem proponuje zamianę lub nawet kupno (wynika to z chęci pomocy czy interesu ) to świadczy jednak o tym, że są możliwości.

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Emtebe

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-864
    Posty
    227

    Domyślnie

    Oczywiście możesz szukać czyjegoś interesu lub spisku. Nie zmieni to jednak tego, że nie masz dostępu do drogi publicznej, a jego utworzenie jest możliwe poprzez działania administracyjne, które ty i pozostali właściciele musicie zainicjować, a ta jedna osoba jest wystarczająca, aby zablokować przekazanie części działek gminie pod drogę, albo utrudnić uzyskanie służebności.

  12. #32
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ruhh

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    56

    Domyślnie

    Jestem po kolejnych rozmowach z wójtem. Miałem możliwość wglądu w nowy plan i wszystko tam wygląda cacy, szkoda że tylko na papierze. Planowany jest dojazd z drugiej od strony lewej lecz tam w gre wchodzi dogadanie się z nadleśnictwem gdyż lasy musiały by przeznaczyć około 0.5 Ha gruntów pod drogę. To odległa przyszłość. Wójt nadal utrzymuje, że w gminach osciennych stosuje się specustawy drogowe przy takich problemach, lecz on tego nie zrobi, gdyż ludzie do dzisiaj jemu wypominają wywłaszczenia. (ale to chyba jest wpisane w jego obowiązki ?)

    @Emtebe, będziemy wychodzić na drogę administracyjną, uważasz., żeby od razu reprezentować się radcą prawnym czy pierwsze pisma próbować kierować od nas, chętnych z podpisem każdego zainteresowanego ?

    pozdrawiam.

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Emtebe

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-864
    Posty
    227

    Domyślnie

    Ja bym szedł do prawnika. Lepiej i taniej występować wspólnie.

  14. #34
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ruhh

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    56

    Domyślnie

    a co z art 112 ustawy o gospodarce nieruchomościami jeśli chodzi o niereformowalnego sąsiada ?
    aczkolwiek w planie droga musiała by być publiczną.

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Emtebe

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-864
    Posty
    227

    Domyślnie

    Nie wiem jak jaśniej ci to wyjaśnić, bo się uwziąłeś na tworzenie przez plan drogi. Plan nie tworzy dróg, plan określa zasady zagospodarowania dla obszaru. Tam drogi nie ma, nie istnieje wydzielona działka o takim przeznaczeniu. Więc albo każdy musi wydzielić część swojej działki na cel stworzenia drogi, albo musisz uzyskać służebność przejazdu.

    Specustawa dotyczy inwestycji celu społecznego, a komunikacja dla działki indywidualnej w żaden sposób się do tego nie zalicza.

  16. #36
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ruhh

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    56

    Domyślnie

    Oczywiście zgadzam się, że plan nie tworzy dróg, ale określa między innymi i wskazuje na jaki cel ma być dana nieruchomość bądź jej część przeznaczona ? Jeśli w planie jest naniesiona droga to nic innego tam powstać nie może ? Bo jeśli nie to co po to planowanie

    Droga publiczna jest inwestycją celu publicznego - taką informację uzyskałem w starostwie. I w tamtym przypadku nie stanowi dojazdu tylko do mojej nieruchomości tylko tworzy drugą linie zabudowy oraz w ciągu pierwszej lini przekształca działki znajdujące się za domami z budowlane i możliwość ich zagospodarowania.

    Fakt faktem służebność dla mnie teraz jest priorytetem, aczkolwiek nie zrezygnuję z walki o drogę.

  17. #37
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ruhh

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    56

    Domyślnie

    Witam, jestem po rozmowach z sąsiadami. Wszyscy zgodzili się na służebność przejazdu ustanowioną notarialnie. Teraz pytanie, spotykamy się u notariusza, podpisujemy zgodę na korzystania z pasa działki 5 metrów w tym miejscu gdzie w mpzp ma powstaćdroga, robimy drogę, utwardzamy i sprawa załatwiona ? czy trzeba te działki prywatne przemianować na drogę w urzędach, tyczyć przez geodetów itp ?

    Chcemy to zrobić po przez wzajemne ustanowienie służebności w formie Ty mi a ja Tobie. Jest to do zrealizowania ?
    Ostatnio edytowane przez ruhh ; 01-02-2021 o 19:47

  18. #38
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Emtebe

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-864
    Posty
    227

    Domyślnie

    Służebność przejazdu to nie droga, nie jest to wydzielona działka. Geodeta nie jest potrzebny tyczenie również. Jeśli ma być to droga, to raczej muszą być wydzielone części działek, scalone i ustanowiona współwłasność. Notariusz będzie wiedział jak to zrobić.

  19. #39
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ruhh

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    56

    Domyślnie

    Dzwoniłem dzisiaj do starostwa i sympatyczna pani mi wspominała coś o geodetach mapkach do ksiąg wieczystych ale suma sumarum stwierdziła, że to już zadanie dla notariusza.

  20. #40
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Emtebe

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-864
    Posty
    227

    Domyślnie

    Dlaczego pytasz na forum, czy dzwonisz do starostwa, zamiast zapytać notariusza? To on decyduje co jest mu potrzebne i jak przeprowadzić zmianę.

    PS. Mapki w księgach wieczystych?

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony