dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Problem z instalacją RTV SAT.

    Witam, posiadam w domu instalacje rtv sat, mam 8 gniazd z tym że niektóre się od siebie różnią, np. rtv sat sat, albo rtv sat. W 7 gniazdach wszystkie kanały tv odbiera dobrze, a w jednym i niestety akurat w salonie odbiera tylko kanały TVP, z tego co wiem to jest multipleks 3. Szukając ręcznie w TV na czestotliwosciach pozostałych multipleksów otrzymałem takie wyniki jakości sygnału
    1: 0%
    2: 0%
    3: 100%
    4: skacze od 0% do około 30%
    Co może być przyczyną tego problemu?

  2. #2

    Domyślnie

    Muszisz wiedzieć:
    1. Skąd -dokąd jest prowadzony przewód RTV do tego trefnego gniazda.
    2. Jak jest podłaczony w/w przewód w miejscu w którym się zaczyna (skad leci sygnał)
    3. Jak jest wpięty do gniazda docelowego.

    Dla ułatwienia:
    -Czy tam skąd zaczyna się w/w przewód jest poprawny sygnał?
    Instalacja RTV to nie żaróweczka podpięta kabelkiem do baterii, że świeci albo nie -to sygnały w.cz. (wysokiej częstotliwosci) i ogólnie mówiąc -musi być wszystko na tip top.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Tak jak napisał przedmówca, przy tych częstotliwościach nawet zbędnę zagięcie żyły środkowej na podejściu do gniazdka może być istotnę. Ponadto sygnal cyfrowy jest rozpoznawany na zasadzie jest powyżej progu lub brak. Tu nie ma jak w analogu, gdy w 1981 w Miedzyzdrojach ,na kempingu w zakładowym osrodku, na OT Vela201 łapaliśmy duńską DR1 z Bornholmu - śnieżyło, obraz skakał ale był zauważalnie inny content niż na tvp. Prawie jak RFE -> Radio Free Europe czyli Radio Wolna Europa

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Tak jak napisał przedmówca, przy tych częstotliwościach nawet zbędnę zagięcie żyły środkowej na podejściu do gniazdka może być istotnę. Ponadto sygnal cyfrowy jest rozpoznawany na zasadzie jest powyżej progu lub brak. Tu nie ma jak w analogu, gdy w 1981 w Miedzyzdrojach ,na kempingu w zakładowym osrodku, na OT Vela201 łapaliśmy duńską DR1 z Bornholmu - śnieżyło, obraz skakał ale był zauważalnie inny content niż na tvp. Prawie jak RFE -> Radio Free Europe czyli Radio Wolna Europa
    Przypomnijmy, że fale radiowe -to w uproszczeniu sygnał analogowy i nie zmienimy fizyki.
    Sam sygnał analogowy był za to łatwiejszy do diagnostyki problemu

  5. #5

    Domyślnie

    Może to trochę offtop, ale naprawdę ktoś jeszcze używa telewizji naziemnej? Myślałem, że w dobie OTT i IPTV to już nawet tvsat to przeżytek
    ***** ***

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Może to trochę offtop, ale naprawdę ktoś jeszcze używa telewizji naziemnej? Myślałem, że w dobie OTT i IPTV to już nawet tvsat to przeżytek
    tak, używa i to w bardzo wielu miejscach.


  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Ano tak , bo przyzwyczajenia i dostępność. W zabudowie rozproszonej i bez netu z jakiegokolwiek "druta" , jest circa about połowa Polaków. Mają tylko dostęp do DVBT i DVBT2 za "free". Ile nas kosztuje to "free" rozumie tylko niewielu. Co widać po wyniku wyborów.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Może to trochę offtop, ale naprawdę ktoś jeszcze używa telewizji naziemnej? Myślałem, że w dobie OTT i IPTV to już nawet tvsat to przeżytek
    Czy OTT i IPTV jest również bezpłatne?
    Czy jest prostsze od DVBT -gdzie drut jest wpięty do TV i działa w bdb jakości?
    Jest dużo programów, tylko wada, że reklamy lecą, ale gdzie ich nie ma?
    Ciekawe, że w dobie IPTV ludzie do kina jeszcze chodzą.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tolo74 Zobacz post
    Jest dużo programów, tylko wada, że reklamy lecą, ale gdzie ich nie ma?
    Choćby na Canal+ .

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tolo74 Zobacz post
    Czy OTT i IPTV jest również bezpłatne?
    Czy jest prostsze od DVBT -gdzie drut jest wpięty do TV i działa w bdb jakości?
    Jest dużo programów, tylko wada, że reklamy lecą, ale gdzie ich nie ma?
    Ciekawe, że w dobie IPTV ludzie do kina jeszcze chodzą.
    A dlaczego ma być bezpłatne? W życiu nie ma nic za darmo.
    Tak, wkładasz wtyczkę rj do tv lub boxa i działa w doskonałej jakości.
    Reklam nie ma m.in. HBO Go, Canal+, Netflix, Amazon Prime Video i wiele innych.
    W przypadku kina bardziej chodzi o specyficzny "klimat". Choć fakt, coraz mniej ludzi chodzi.
    ***** ***

  11. #11

    Domyślnie

    A czy każdy musi korzystać z płatnych platform?
    A nie przyszło Ci do głowy, że ktoś potrzebuje tylko kilka podstawowych kanałów które są dostępne bez opłat dodatkowych?
    Nie każdy jest maniakiem tego typu platform.


  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Jaki internet jest potrzebny do IPTV? W sensie jakiej przepustowości bo nawet na obrzeżach miast bywa ciężko z tym. Czytam, że minimum 8mb/s na jeden dekoder . To teraz często w domach dzieci oglądają co innego, rodzice co innego do tego dochodzi aktywność na internecie itp. Jaki trzeba mieć dobry internet żeby BEZPROBLEMOWO oglądać?
    Głupotą jest w nowo budowanym domu nie rozprowadzić standardowej instalacji RTVSAT co wcale nie wychodzi drogo.

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    domsat

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Łódż
    Kod pocztowy
    93-362
    Dzielnica
    Górna
    Posty
    259

    Domyślnie

    Autorze tematu - zadałeś pytanie typu "Boli mnie brzuch z prawej strony" i doktorzy z forum sorry liderzy i inni himalaiści już mają temat do dyskusji, między sobą o celowości posiadania dziś instalacji rtv/sat. Dowiedziałeś się czegokolwiek ? ! Ja akurat o antenach trochę wiem, przyczyn nieprawidłowego ich działania może być sporo, więc zaproś montera anten i on z miernikiem sygnału zdiagnozuje i usunie Twój problem. Przecież to takie proste, nie wpadłeś na to.

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    To Polska. Ja siam umim! Fachowiec drogi jezd, więc ja siam!

    Są podstawy których w trzech zdaniach nie wyłoży się przez net, praktyka też jest wskazana. Masz 18 lat, wybór należy do ciebie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony