dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Instalacja co będzie działać ?

    Czy taka instalacja co będzie działać poprawnie ? Bufor z podłogową mam już podłączony został tylko kocioł i cwu dokończyć.

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał milosz2 Zobacz post
    Ciekawe to.
    Nie jestem specem, ale zapytam:
    - jakimi parametrami będziesz grzał CWU i bufor? -jeżeli byłaby tam pompka która podczas bezczynności będzie mielic wodę to wystudzi cwu
    -w czym jest problem zastosować zawór trójdrogowy?
    -czy w miejscu napisu 1,1/4 do cwu nie powinien być także zawór zwrotny?
    -powodzenie zależy od wielu czynników.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Czy będą tam gdzieś pompki, czy liczysz na obiegi grawitacyjne?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tolo74 Zobacz post
    Ciekawe to.
    Nie jestem specem, ale zapytam:
    - jakimi parametrami będziesz grzał CWU i bufor? -jeżeli byłaby tam pompka która podczas bezczynności będzie mielic wodę to wystudzi cwu
    -w czym jest problem zastosować zawór trójdrogowy?
    -czy w miejscu napisu 1,1/4 do cwu nie powinien być także zawór zwrotny?
    -powodzenie zależy od wielu czynników.
    Planuje grzać maksymalna temperatura jaka uzyskam paląc drewnem. Zależy mi bardzo na grawitacyjnym obiegu ale obawiam się wystudzenia cwu i bufora

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stermaj Zobacz post
    Czy będą tam gdzieś pompki, czy liczysz na obiegi grawitacyjne?
    Pompka jedna jest za buforem doprowadzę wodę z bufora do 2 rozdzielaczy podłogowego ogrzewania na parterze i poddaszu.
    Połączenie bufora i kotła chciałbym żeby było grawitacyjne dla bezpieczeństwa ponieważ często są u nas zaniki prądu.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał milosz2 Zobacz post
    Pompka jedna jest za buforem doprowadzę wodę z bufora do 2 rozdzielaczy podłogowego ogrzewania na parterze i poddaszu.
    Połączenie bufora i kotła chciałbym żeby było grawitacyjne dla bezpieczeństwa ponieważ często są u nas zaniki prądu.
    Połączenie grawitacyjne nie wyklucza wsadzenia do biegu pompki tylko musi być odpowiedni zawór do tego.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tolo74 Zobacz post
    Połączenie grawitacyjne nie wyklucza wsadzenia do biegu pompki tylko musi być odpowiedni zawór do tego.
    Niby tak ale nie chce komplikować instalacji zaworami i pompami potrzebuje to zrobić prosto i tanio słyszałem o zaworach zwrotnych klapowych działających na grawitacji i taki planuje zastosować żeby nie wychladzał bufora oraz cwu

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał milosz2 Zobacz post
    Niby tak ale nie chce komplikować instalacji zaworami i pompami potrzebuje to zrobić prosto i tanio słyszałem o zaworach zwrotnych klapowych działających na grawitacji i taki planuje zastosować żeby nie wychladzał bufora oraz cwu
    Nie wiem jak się nazywa ale to zawór raczej z kulą w środku.
    Pomysł dobry, ale czy jest to bardziej wydajne i ekonomiczne od pompki to wątpię, z pewnością niezawodne.
    Jestem zwolennikiem prostych rozwiązań, ale w tym wypadku pompa wskazana.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony