dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie wygrzewanie wylewki gdy brak podlogowki

    witam, w milionach wątków (np. w sąsiednim z dzisiaj) i dzienników przewija się hasło wygrzewania wylewki podłogówką przed kładzeniem paneli, parkietu itp.

    mam głupie pytanie: co jeśli planuje podłogówkę jako maty w warstwie kleju, a na podłodze chce mieć parkiet albo deskę warstwowa?

    jak zalepię mokra wylewkę klejem z matami to chyba zamknę wilgoć i grzanie mi wtedy nic nie da(?), a przed matami nie mam docelowego systemu ogrzewania. To co - grzanie do skutku nagrzewnicami albo innymi prowizorkami?

  2. #2

    Domyślnie

    Musisz po prostu wyczekać aż wylewka wyschnie do żądanej wartości wilgotności.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Musisz po prostu wyczekać aż wylewka wyschnie do żądanej wartości wilgotności.
    uoo matko, to czytajac te wspomniane watki mam wrazenie ze to dekady potrwa.. no coz.. ok dzieki..

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał gryziciel Zobacz post
    uoo matko, to czytajac te wspomniane watki mam wrazenie ze to dekady potrwa.. no coz.. ok dzieki..
    Kiedy wylewałeś? Posadzka jaką ma grubość?

  5. #5

    Domyślnie

    Przyklej maty , podłącz je . Zatop maty w kleju do płytek .Po dwóch dniach włącz maty . Temperatura drutów grzejnych nie powinna być wyższa niż 26* .

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Kiedy wylewałeś? Posadzka jaką ma grubość?
    jeszcze nie wylewalem, planuje dopiero, 6cm

    Cytat Napisał vadiol Zobacz post
    Przyklej maty , podłącz je . Zatop maty w kleju do płytek .Po dwóch dniach włącz maty . Temperatura drutów grzejnych nie powinna być wyższa niż 26* .
    ok dzieki. Czyli ten klej nie zatrzyma migracji wilgoci? no to luz.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał gryziciel Zobacz post
    jeszcze nie wylewalem, planuje dopiero, 6cm



    ok dzieki. Czyli ten klej nie zatrzyma migracji wilgoci? no to luz.
    A czego się spodziewałeś? Człowieku, na podwórku w weekend będzie -10 C

  8. #8

    Domyślnie

    Dlaczego chcesz kłaść maty a nie folie grzewcze (pod panele)? Wylewka musi odstać 28 dni.

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał jnow1 Zobacz post
    Dlaczego chcesz kłaść maty a nie folie grzewcze (pod panele)? Wylewka musi odstać 28 dni.
    28dni to zakończenie hydratacji podkładu podłogowego cementowego, dalej w odpowiednich warunkach klimatycznych zaczyna wysychać czyli odparowanie wody zarobowej nie związanej. Krótko mówiąc po 28 dniach "wylewka" jest mokra, ale uzyskała odpowiednią wytrzymałość na ściskanie.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał jnow1 Zobacz post
    Dlaczego chcesz kłaść maty a nie folie grzewcze (pod panele)? Wylewka musi odstać 28 dni.
    jakoś mnie podczerwień nie przekonuje.. poza paroma namolnymi sprzedawcami nie znam nikogo kto by takich folii używał, wiec nie chce na sobie eksperymentować.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony