dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Najlepsze ogrodzenie od fronu w moim przypadku to:

Głosujących
2. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Panelowe

    0 0%
  • Palisada

    0 0%
  • Panelowe z bramą i furtką (palisada)

    2 100,00%
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Post Problem z ogrodzeniem - ponad 300 metrów

    Witam Was wszystkich!

    Z racji że jest to mój pierwszy post (a na pewno nie ostatni) chciałbym się z Wami przywitać

    Mam na imię Przemek i jestem młodym początkującym inwestorem w swoje "M"
    W ciągu najbliższego roku chciałbym postawić ogrodzenie, aktualne ma już za sobą troszkę lat - problem jest w tym że chciałbym mieć ładne ogrodzenie od frontu ale nie tak dużym kosztem. Na zdjęciach widać dwie części - pierwsza część wynosi około 70 metrów od ulicy od frontu i tą część chciałbym ogrodzić w tym roku a za kilka lat kiedy dom zostanie rozbudowany albo też istnieje duża szansa na postawienie od zera nowego domu to na sam koniec budowy będę chciał pociągnąć dalej ogrodzenie o 58 metrów. Łącznie wyjdzie około 140 metrów ogrodzenia tylko od ulicy, na bocznych ścianach i z tyłu jedynie jakie mogę postawić to tylko panelowe, z racji ograniczenia kosztów.
    Nad przodem myślałem żeby zrobić też panelowe ogrodzenie, brama z palisady ładniejsza z furtką i 4 słupki z pustaków (coś mniej więcej na wzór betonu architektonicznego) Wydaje mi się że mogłoby coś takiego być, jeśli ktoś tak zrobił czy mógłby podzielić się i wymienić doświadczeniami czy ceną za 1m wraz z montażem będę ogromnie wdzięczny!
    Jeśli jesteście ciekawi dlaczego tak dużą pow. chcę ogrodzić to dlatego że aktualny miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego umożliwia mi tylko rozbudowę domu w jedną str. o kilka metrów ok 9 a w drugą jest większe pole do popisu (tam mogę postawić drugi dom) tylko jest to też trudny temat do zgryzienia ponieważ po tej drugiej stronie tam gdzie są linie niebieskie namalowane jest duży spadek, i trzeba albo od razu fundamenty stawiać albo nawieźć bardzo dużą ilość ziemi wcześniej wycinając drzewa) ale to jest już odrębny temat, który zapewne założę niebawem

    Za wszelkie sugestie, pomoc ew. firmy na terenie woj. Łódzkiego będę wdzięczny
    Ps. Na mapie jest naniesiona druga warstwa planu zagospodarowania przestrzennego.



    Link do mapy:
    https://zapodaj.net/b35119e5684ca.png.html



    Dot. ankiety:
    Opcja I



    Opcja II:



    Opcja III:

    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sdfghj.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	101,7 KB
ID:	451743  
    Ostatnio edytowane przez Przemek01234 ; 06-01-2021 o 22:59 Powód: Dołączenie zdjęć

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli szukasz ekonomicznego rozwiązania warto pomyśleć nad ogrodzeniem panelowym na front działki - ciekawy wzór mają panele Zenturo, a boki i tył działki ogrodzić siatką, ale wykonaną z dobrych materiałów i zabezpieczoną przed korozją. Dla mnie dobrze się wtedy sprawdzi Pantanet Family.
    Do postawienia ogrodzenia zdecydowanie polecam zatrudnić specjalistów. Polecam poszukać dystrybutorów Betafence w woj. Łódzkim https://www.ogradzamy.pl/kontakt/.
    Tu była reklama.

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    366

    Domyślnie

    Nie ma jak siatka (nie ważne jaka by była) na froncie działki. Domy za miliony ,a ogrodzenia rodem z ,,orlika".

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aldente

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Posty
    124

    Domyślnie

    Nie ma to jak ocenianie gustu innych i wytykanie innego niż swój.

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    366

    Domyślnie

    W sumie o gustach się nie dyskutuje to fakt.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał woan Zobacz post
    Nie ma jak siatka (nie ważne jaka by była) na froncie działki. Domy za miliony ,a ogrodzenia rodem z ,,orlika".
    Każdego śmieszy coś innego. Mnie czasem do rozpuku.
    Ciebie siatka, a mnie murowane słupki, kute zawijasy i inne wymyślne ogrodzenia.
    Niech każdy robi jak mu pasuje.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony