dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Question Istniejace instalacje na terenie działki do kupienia

    Witam,

    W mojej okolicy planowany jest gminny przetarg na działki budowlane. Zacząłem przeglądać opis działki (tej, z której będą wydzielone mniejsze do sprzedaży), plan zagospodarowania okolicy itp. Wszystko wygląda dobrze, nie wiem jednak jak interpretować wzmiankę o istniejących instalacjach na niektórych działkach, dokładnie:

    - "wewnętrzne instalacje wod.-kan. (nieczynne i nie zostały zlikwidowane)"

    - "instalacje elektroenergetyczna niestanowiąca majątku PGE (prawdopodobnie nieczynne)"

    Niestety jestem totalnie zielony i nie wiem z czym się to wiąże - czy któraś z tych dwóch rzeczy może powodować potem problemy? Takie instalacje występują na ok. 10 z 30 dostępnych działek, dlatego chciałbym wiedzieć, czy warto brać je pod uwagę czy może dla świętego spokoju lepiej je odpuścić.

    Z góry dziękuję za odpowiedzi!

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Jeśli pisze że nieczynne, to przed transakcją wymagasz dokumentu lub lepiej adnotacji w akcie notarialnym , "zbywający oświadcza że na działce nr...... istnieją nieczynne (odłączone - to ważne dla inst.kablowych!!!!) instalacje (wymienic jakie, ew. z czego - kanalizacja murowana, z rur kamionkowych ...bla,bla). Do AN żądasz załączenia mapy syt-wys z zaznaczonym przebiegiem instalacji. Nie ma że są dostępne w geodezji, pan se kupi. Mają = muszą być załącznikiem do AN (opisane - mapa taka i taka, sekcja, data na mapie, źródło zakupu) . To twoja jedyna dupokrytka w razie wtopy. Kupujesz, dokonujesz destrukcji (kanalizację od góry - od strony ew. byłego dopływu) i po kilku dniach wiesz że jesteś happy lub po kilku godzinach dowiadujesz się że wtopa, bo przypędził sąsiad że nie ma światła lub leje ci się substancja śmierdząca na działkę. Jeśli są kable eN lub eW/eS [ lub z literkami A (aparatem) lub B(wywiad branżowy) czyli nikt na oczy nie widział tylko coś piszczało w wykrywaczu=A lub podobno tak zakopano =B ] to musi być mapa ze stemplami właściciela sieci energetycznej . Co bynajmniej nie oznacza że nie trafisz na niespodziankę, aczkolwiek znacznie zmniejsza szanse.

    I zasady ogólne podczas wszelkich wykopów: pas kolorowej folii to instalacje pod nimi, cegły w rządku lub formatki U to kabel pod nimi!!!! Aczkolwiek widziałem kable 20kV bez niczego: bez folii, bez cegieł, bez piasku. Kiedyś po pierwszym stuknięciu szpadlem zdążyłem krzyknąć: ............! wyraz ogólnie znany, synonim szybkiego przemieszczania, to wysokie!!!
    Nie błysnęło. Widziałem też szpadel po kontakcie z 10kV, dziura jak 5zeta z rybakiem, człowiek przeżył choć podobno orbitował jak kosmonauta.
    Drenaże nie maja nic tylko woda kapie, lecz też należy podchodzić do ich obecności z respektem.
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 07-01-2021 o 14:02 Powód: I zasady...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony