dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Question Wykończenie ścian garażu w nowym domu - tynk mozaikowy

    Witam,

    Aby nieco przyspieszyć prace wykończeniowe, a także oszczędzić na wynagrodzeniu ekipy zdecydowałem się na samodzielne wykończenie garażu i kotłowni (oba pomieszczenia w obrębie domu, skomunikowane z nim, ogrzewane grzejnikami panelowym).
    Na wszystkie ściany kładę tynk cementowo-wapienny. Pomysł mam taki, że wykonam na wszystkich ścianach garażu i kotłowni lamperię z tynku mozaikowego (koszt z gruntowaniem szacuję na ok. 25-30 zł/m2), górną część ścian jedynie pomaluję farbą białą farbą lateksową bez kładzenia gładzi szpachlowej. Jedynie ścianę za kotłem gazowym i część okalających ścian tynkuję mozaiką do samej góry.
    Płytki mnie odstraszają, bo nie mam doświadczenia w ich kładzeniu (w gipsowaniu za to tak), a cenowo wyjdzie za materiał bardzo podobnie.
    Pytania:
    1) Czy ma ktoś jakieś doświadczenie z tynkiem mozaikowym na ścianach garażu, jak wygląda temat jego czyszczenia oraz czy nie jest podatny na kruszenie/odklejanie się od ściany?
    2) Na jakiej wysokości warto robić lamperię w garażu? 1,20m od posadzki jest wystarczające?
    3) Czy można przy tynkach cem-wap. odpuścić sobie szpachlowanie i od razu malować ściany? Od razu mówię, że kompletnie nie zależy mi na efekcie gładkiej ściany w garażu.

    Z góry dzięki za pomoc w temacie!

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Ad 3) Można, szczególnie jeśli tynk jest drobnoziarnisty.
    Sam zamierzam tak zrobić, nie tylko w garażu.
    Nie po to daję tynk cem-wap, żeby potem jeszcze to gładzić gipsem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony