dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Pękający akryl na łączeniu ściana/sufit

    Borykam się z następującym problemem.
    Po wykonaniu przez ekipę remontowągładzi, akrylowaniu narożników ścian i malowaniu sufitów pojawiły się bardzo nieestetyczne pęknięcia na łączeniu ścian i sufitów (dokładnie na powierzchni akrylu). Jeśli byłyby to kontrolowane pęknięcia na łączeniu GK<--> tynk to jakoś bym to przeżył (wiem, że oba materiały pracują inaczej) ale te pęknięcia pojawiły się na 80% powierzchni łączeń ścian z sufitem, w każdym możliwym typie połączenia (nośna+sufit, działowa+sufit, GK podwieszana+nośna).
    Co daje mi uzasadnione pdoejrzenie, że coś nie zostało wykonane zgodnie ze sztuką.
    Załączanm zdjęcia i proszę o jakiekolwiek rady i sugestie co mogło byc wykonane źle i jak to naprawić.


    ZORIENTOWAŁEM SIĘ, ŻE MOGŁEM DODAĆ TEMAT NIE W TYM DZIALE.
    BARDZO PROSZĘ MODERATORA O EWENTUALNE PRZENIESIENIE.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-4232.jpg
Wyświetleń:	420
Rozmiar:	76,5 KB
ID:	451753   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-4229.jpg
Wyświetleń:	253
Rozmiar:	94,0 KB
ID:	451754   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-4228.jpg
Wyświetleń:	190
Rozmiar:	82,0 KB
ID:	451755  
    Ostatnio edytowane przez Krzychy44 ; 07-01-2021 o 10:37 Powód: Nie ten dział?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Uparty

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Zabrze
    Posty
    120

    Domyślnie

    Czy na ten akryl nie jest nałożona przypadkiem farba?

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    weasel123

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    144

    Domyślnie

    Cytat Napisał Uparty Zobacz post
    Czy na ten akryl nie jest nałożona przypadkiem farba?

    Z jednej strony wydaje się że strasznie dużo tego akrylu, ale z drugiej musiałem też dać sporo w jednym rogu i potem to pomalowałem razem ze ścianami i przez 3 lata nic nie pękło. Akryl producenta Den Braven.
    Może ten był jakiś przeterminowany albo coś ale to wygląda na głębsze pęknięcie niż tylko na farbie. Jesteś pewien że to akryl? Dziobnij paznokciem - powinno być miękkie.

    EDIT bo mi się przypomniał mój błąd tego typu kiedyś jak szpachlowałem po obsadzeniu parapetów:
    To wygląda nie jak akryl tylko Acryl Putz zbyt grubo nałożony.
    Na wiaderku jest podane żeby więcej niż chyba 3mm jednorazowo nie dawać bo będzie pękać przy schnięciu. A jak w ten narożnik nawalili tak że kciukiem dało się wygładzić czyli pewnie z 1cm grubości to może tak wyglądać. Jak twarde to nie żaden akryl tylko gładź i stąd problem. Przy schnięciu zmniejsza objętość i pęka bo jest krucha.
    Jeśli z kolei jest za gruba warstwa akrylu to ona się początkowo zapada ale raczej nie pęknie bo jest gumiasta.
    Ostatnio edytowane przez weasel123 ; 08-01-2021 o 15:32

  4. #4

    Domyślnie

    @Uparty,
    tak na akryl nałożona jest farba.

    @weasel123
    To akryl soudal, ale dokładnie nie pamiętam czy wersja "ściany i sufity" czy tynki gipsowe. Na moje oko też jest go za dużo nałożone, ale nie jestem znawcą...

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    weasel123

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    144

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzychy44 Zobacz post
    @Uparty,
    tak na akryl nałożona jest farba.

    @weasel123
    To akryl soudal, ale dokładnie nie pamiętam czy wersja "ściany i sufity" czy tynki gipsowe. Na moje oko też jest go za dużo nałożone, ale nie jestem znawcą...
    Jak ja nałożyłem za dużo to się trochę zapadł ale nie popękał.
    Najłatwiej chyba by było jeszcze raz na to pociapać akrylem i ewentualnie pomalować narożniki jak będzie się odróżniać.
    Zrób ze 2 metry testowo i poczekaj ze 2 dni na efekt, żeby się nie narobić na darmo. Wygładzasz to zmoczonym palcem albo takim uchem plastikowym.
    Spróbuj tym co pisałem (Den Braven) - nie ma rozróżnienia na ściany, sufity czy co tam innego.

  6. #6

    Domyślnie

    podrecznikowy blad- pomalowano swiezy akryl, ktory wysychajac sie lekko skorczyl z juz wschnieta farba ktora od tego wlasnie popekala. Wzywaj januszy z pedzelkiem niech maluja fuge jeszcze raz za 2-3 tygodnie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony